Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам запитване. По-точно идея, а вие кажете дали е осъществима. Искам да почна да си сглобявам нова конфигурация като излязат ivy bridge процесорите, но не мога да купя наведнъж всички части, които искам + монитор и ще трябва да правя доста компромиси и да режа от едно или друго място. Имам външен харддиск на WD My Book 1 TB Green, който го свързвам към един доста стар лаптоп с usb 2.0 кабела, който си е към диска. Ще мога ли да ползвам този харддиск като основен в новата конфигурация и да купя по-нататък друг който да се сложи вътре в кутията? И много по-бавно ли ще е всичко което се случва на машината? Идеята ми е в началото да си купя кутия със захранване на cooler master, готино и читаво дъно на asrock, новия еквивалент на i5 2500k, 2 х 4 ГБ рам на 1600 MHz, и монитор от рода на LG IPS с 5 мс и да ползвам видеото от процесора. А по-нататък захранване (добро), карта от рода на 7850 и хард (бърз който да си е вътре в кутията, а не отстрани до кутията ;) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително. Трансфера е бавен, а в комплект с определението "Green", още по-бавен....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но значи все пак е възможно да се инсталира операционната система на този хард и да се ползва като основен в рамките на месец - месец и нещо? Защото докато лаптопа беше що годе нов игрите (GTA San Andreаs, CS 1.6, Warcraft, NFS и др.) ги инсталирах директно на външния хард и си вървяха на същите настройки на които са били и на HDD-то на лаптопа.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, разбира се. Стига да е със SATA интерфейс, защото има някои външни, които са с платка, на която има само USB изход и тогава става сложно. Иначе няма проблем. Вадиш го и си го закачаш като съвсем обикновен диск.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не можеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не можеш :)

Как пък го реши? ЖивитеОС от флашка какво са? Това, че едното е HDD, а другото USB Flash каква е разликата? Само в технологията, която използват за запис на данни.

Още повече този външен хард може и да се откачи от кутията и да с енабута във компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как пък го реши? ЖивитеОС от флашка какво са? Това, че едното е HDD, а другото USB Flash каква е разликата? Само в технологията, която използват за запис на данни.

Още повече този външен хард може и да се откачи от кутията и да с енабута във компютъра.

Ако можеше така нямаше да се продават HDD-та спец за вътре в кутията ;) "Каква е разликата"?-Разликата е в скоростта на преднос на данни,нестабилността на usb портовете(нима не ви се е случвало докато работите със флашка или друг сменяем носител без да искате да го мръднете или изключите,което в някои случаи може да е фатлно за у-вото и данните записани във него) ,но стига съм спамил по темата :) Нека по-разбиращите от мен да изкажат мнение аз дадох моето ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да извадиш диска от кутията (външната) и да го сложиш вътре в компютъра - действай. После пак ще си го използваш за външен, след като си купиш друг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеше така нямаше да се продават HDD-та спец за вътре в кутията ;) "Каква е разликата"?-Разликата е в скоростта на преднос на данни,нестабилността на usb портовете(нима не ви се е случвало докато работите със флашка или друг сменяем носител без да искате да го мръднете или изключите,което в някои случаи може да е фатлно за у-вото и данните записани във него) ,но стига съм спамил по темата :) Нека по-разбиращите от мен да изкажат мнение аз дадох моето ;)

Възможно е. Трансферът на USB 2.0 e поносим(теоретично 60MB/sec max), но новите бързи дискове го надминават де...

Инсталирането на Windows на друго освен твърд диск със SATA/PATA/SCSI интерфейс обаче често е усложнено, просто самият Windows не е проектиран за такива неща, но все пак може.

"Нестабилността" е когато кабелът е с ниско качество или портът е разбит или кабелът не е мушнат докрай.

Някои външни дискове са обикновени SATA/PATA дискове в кутия, разглобяваш кутията и си го ползваш като стандартен вътрешен диск.

Във всеки случай няма да има проблеми с инсталирането на Linux, дори ако е на USB интерфейс.

Що иде реч до външните твърди дискове-те обикновено се захранват с отделен захранващ адаптер, понеже "токът, който предоставя USB интерфейса просто е недостатъчен"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така нямаше да се продават хардове вътре в кутията защото е много по удобно харда да ти стои отгоре на бюрото и да ти заема още място какво ще прави в тая кутия, я да го охажва топлия бриз от климатика, я някоя саксия да сложим въху него. Да и тези усб портове такава недомислица, ама как е възможно?!

Може разбира се, че не е препоръчително не е, но щом е за кратък период не би трябвало да има проблем. Другия варянт е да се изчака до въпросния месец в който конфигурацията се закупи с хард.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://susan-ng.hubp...ybook-essential , ето за това животно става въпрос. Разглеждах го по-внимателно сега, но няма болтчета по външната част. И ми е чудно как ще го извадя от кутията без да го счупя и затова ми се искаше през usb кабела да го ползвам като основен диск и да му сложа windows 7 примерно... В петък ще мога да направя снимки на моя, но ми изглежда същия и светлинките са същите отвън. Но така или иначе то няма да може да се играят много игри, така че защо да не пробвам Линукса, за филми и браузване ще се справя, а по-нататък като взема останалите компоненти ще си запиша на основния диск windows 7. Благодаря за разясненията, помощта и мненията.

Редакция правопис

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.