Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

サムライオートバイ

Може ли да ползвам външен хард диск като основен?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам запитване. По-точно идея, а вие кажете дали е осъществима. Искам да почна да си сглобявам нова конфигурация като излязат ivy bridge процесорите, но не мога да купя наведнъж всички части, които искам + монитор и ще трябва да правя доста компромиси и да режа от едно или друго място. Имам външен харддиск на WD My Book 1 TB Green, който го свързвам към един доста стар лаптоп с usb 2.0 кабела, който си е към диска. Ще мога ли да ползвам този харддиск като основен в новата конфигурация и да купя по-нататък друг който да се сложи вътре в кутията? И много по-бавно ли ще е всичко което се случва на машината? Идеята ми е в началото да си купя кутия със захранване на cooler master, готино и читаво дъно на asrock, новия еквивалент на i5 2500k, 2 х 4 ГБ рам на 1600 MHz, и монитор от рода на LG IPS с 5 мс и да ползвам видеото от процесора. А по-нататък захранване (добро), карта от рода на 7850 и хард (бърз който да си е вътре в кутията, а не отстрани до кутията ;) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително. Трансфера е бавен, а в комплект с определението "Green", още по-бавен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но значи все пак е възможно да се инсталира операционната система на този хард и да се ползва като основен в рамките на месец - месец и нещо? Защото докато лаптопа беше що годе нов игрите (GTA San Andreаs, CS 1.6, Warcraft, NFS и др.) ги инсталирах директно на външния хард и си вървяха на същите настройки на които са били и на HDD-то на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, разбира се. Стига да е със SATA интерфейс, защото има някои външни, които са с платка, на която има само USB изход и тогава става сложно. Иначе няма проблем. Вадиш го и си го закачаш като съвсем обикновен диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не можеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не можеш :)

Как пък го реши? ЖивитеОС от флашка какво са? Това, че едното е HDD, а другото USB Flash каква е разликата? Само в технологията, която използват за запис на данни.

Още повече този външен хард може и да се откачи от кутията и да с енабута във компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как пък го реши? ЖивитеОС от флашка какво са? Това, че едното е HDD, а другото USB Flash каква е разликата? Само в технологията, която използват за запис на данни.

Още повече този външен хард може и да се откачи от кутията и да с енабута във компютъра.

Ако можеше така нямаше да се продават HDD-та спец за вътре в кутията ;) "Каква е разликата"?-Разликата е в скоростта на преднос на данни,нестабилността на usb портовете(нима не ви се е случвало докато работите със флашка или друг сменяем носител без да искате да го мръднете или изключите,което в някои случаи може да е фатлно за у-вото и данните записани във него) ,но стига съм спамил по темата :) Нека по-разбиращите от мен да изкажат мнение аз дадох моето ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да извадиш диска от кутията (външната) и да го сложиш вътре в компютъра - действай. После пак ще си го използваш за външен, след като си купиш друг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеше така нямаше да се продават HDD-та спец за вътре в кутията ;) "Каква е разликата"?-Разликата е в скоростта на преднос на данни,нестабилността на usb портовете(нима не ви се е случвало докато работите със флашка или друг сменяем носител без да искате да го мръднете или изключите,което в някои случаи може да е фатлно за у-вото и данните записани във него) ,но стига съм спамил по темата :) Нека по-разбиращите от мен да изкажат мнение аз дадох моето ;)

Възможно е. Трансферът на USB 2.0 e поносим(теоретично 60MB/sec max), но новите бързи дискове го надминават де...

Инсталирането на Windows на друго освен твърд диск със SATA/PATA/SCSI интерфейс обаче често е усложнено, просто самият Windows не е проектиран за такива неща, но все пак може.

"Нестабилността" е когато кабелът е с ниско качество или портът е разбит или кабелът не е мушнат докрай.

Някои външни дискове са обикновени SATA/PATA дискове в кутия, разглобяваш кутията и си го ползваш като стандартен вътрешен диск.

Във всеки случай няма да има проблеми с инсталирането на Linux, дори ако е на USB интерфейс.

Що иде реч до външните твърди дискове-те обикновено се захранват с отделен захранващ адаптер, понеже "токът, който предоставя USB интерфейса просто е недостатъчен"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така нямаше да се продават хардове вътре в кутията защото е много по удобно харда да ти стои отгоре на бюрото и да ти заема още място какво ще прави в тая кутия, я да го охажва топлия бриз от климатика, я някоя саксия да сложим въху него. Да и тези усб портове такава недомислица, ама как е възможно?!

Може разбира се, че не е препоръчително не е, но щом е за кратък период не би трябвало да има проблем. Другия варянт е да се изчака до въпросния месец в който конфигурацията се закупи с хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://susan-ng.hubp...ybook-essential , ето за това животно става въпрос. Разглеждах го по-внимателно сега, но няма болтчета по външната част. И ми е чудно как ще го извадя от кутията без да го счупя и затова ми се искаше през usb кабела да го ползвам като основен диск и да му сложа windows 7 примерно... В петък ще мога да направя снимки на моя, но ми изглежда същия и светлинките са същите отвън. Но така или иначе то няма да може да се играят много игри, така че защо да не пробвам Линукса, за филми и браузване ще се справя, а по-нататък като взема останалите компоненти ще си запиша на основния диск windows 7. Благодаря за разясненията, помощта и мненията.

Редакция правопис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.