Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zilent

Въпрос за относно 2 компютърни конфигурации /цени/

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички съфорумници;) Обръщам се към всички Вас, защото сте ми помогнали повече от 1 път и съм останал очарован. Благодаря Ви за което! Бих искал пак да се обърна към Вас, с молбата да ме посъветвате с тези конфигурации откъм цена (може ли да се намери по-добра)

Компютърна конфигурация №1 (съвместима с Windows XP)

CPU - двуядрен Intel (3,06GHz)

RAM - 2GB DDR3

HDD - 500 GB SATA

DVD-RW - SATA

FDD

Монитор - 18,5" Wide LED 5ms

LPT port

Захранване - 450W

Мишка

Клавиатура

Като лан картата, видео-то и звуковата карта да са интегрирани в дъното. Предлагат ми я за 806лв. Можете ли да ми сглобите нещо на по-прилична цена?

Сървърна конфигурация №2 (съвместимост с Widows Server 2003)

CPU - Intel Xeon Processor - 4 core 3,10GHz

RAM - 4GB

Дисков контролер - RAID SATA

HDD - 2x500GB SATA 2x HDD

DVD-RW - SATA

LAN- 2x Ethernet (RJ-45)

Мишка

Клавиатура

Видео към дъното. Не съм запознат, но тук има ли смисъл от звукова карта? Или в дъното винаги е обособена такава?

Търся цена по-добра от 1410лв.

И евентуално гаранция към 2те машини.

Благодарности!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU - двуядрен Intel (3,06GHz)

RAM - 2GB DDR3

HDD - 500 GB SATA

DVD-RW - SATA

FDD

Монитор - 18,5" Wide LED 5ms

LPT port

Захранване - 450W

Мишка

Клавиатура

Какъв е този двуядрен Intel? А дъното какво е? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти направим за тези пари по-добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в цените на двете е доста голяма. Не говоря за реалната им цена, която е по-ниска. И че ако се ползва за домашна употреба, втората е безсмислена. Ако можеш да кажеш с какъв бюджет разполагаш, ще ти предложим оптималното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на двете конфигурации? Да не би Windows XP и 2003 да са включени в цената? Тогава нещата изглеждат поносими, но иначе цените са дооооста завишени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори! @gothnicrock нямам претенции за дъно, важното е да е съвместим с този процесор... Търся двуядрен Intel на тази честота (3,06GHz), или нещо около нея. @krassleto първата конфигурация ще се ползва за офис, а втората за сървър. И евентуално да ми предложите фирма от която да ги закупя, на най-приличната цена. Много се извинявам, но наистина не съм запознат с цени/фирми. Ще съм Ви много благодарен за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определете бюджет и опишете подробно (особенно за сървъра) какво точно ще се използва? Ако се изискват определени програми и има закупена някаква и т.н. - кажете. Град също е добре да споменете, макар, че сега може с куриер да дойде и от София... Малко е тегаво с поддръжката после, но е вариант за по-забутаните градчета и села без специализирани фирми за сглобяване на техника...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/...r45532p1rf.html

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Избрал съм дъно и кутия с USB3 което им дига цената но смятам че ще е полезно. Има и HDMI за връзване на ТВ или от ония прожектори...

Качествено захранване което също дига цената но се спестяват бъдещи проблеми (няма да се ресва при всяко колебание в тока) и дава възможност за външно видео.

Двуядрен процесор на 3 GHz. Ако се премахне това изискване може да се спестят 39 лв. като се сложи G840. Разликата не е толкова съществена.

Може би малко се изхвърлям с паметта но не е толкова скъпа че да се пести точно от нея.

2ГБ са за никъде. Може да се сложи една плочка от 4ГБ вместо кит и да се запази възможността за добавяне на още.

Гаранцията си е за всеки компонент. Демек за някой 2 за други 3 години.

http://nikem-bg.net/...r44599p1rf.html

Публикувано изображение

А това е ако искаш да минеш супер тънко и да се мъчат онез мързели в офиса. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.