Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

_D5

Коя Linux дистрибуция да си избера?

Препоръчан отговор

Преди време бях с Elive и страшно много ми хареса.Иска ми се пак да я сложа но имам два въпроса ако някой знае моля да помогне:

1-я е ,още ли е платен?

2-я е,дали може дуал буут с уин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време бях с Elive и страшно много ми хареса.Иска ми се пак да я сложа но имам два въпроса ако някой знае моля да помогне:

1-я е ,още ли е платен?

2-я е,дали може дуал буут с уин?

Незнам да е платен.Отиди на ифициалния сайт и я изтегли.

Всичко може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо ще се мъчиш с тази умрела дистрибуция (Еlive), ми не си сложиш нещо като хората, кадето наистина може да учиш линукс, а не само да редиш некви си widget(и) по-десктопа. (Debian, Fedora, Suse, Slackware, Arch, Gentoo) тва е истината, от тука некаде требва да стартираш, времето е пари :D не си го губете в изпробването на (Fun)Linux дистрос!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Останал съм с впечатление , че повечето платени десктоп дистра са базирани на Дебиан ( дето са си дюс платени , не че са много ) . Elive е платен като се стабилизира , тестовите - не ( така беше преди , сега как е - друг ще каже ).

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо ще се мъчиш с тази умрела дистрибуция (Еlive), ми не си сложиш нещо като хората, кадето наистина може да учиш линукс, а не само да редиш некви си widget(и) по-десктопа. (Debian, Fedora, Suse, Slackware, Arch, Gentoo) тва е истината, от тука некаде требва да стартираш, времето е пари :D не си го губете в изпробването на (Fun)Linux дистрос!!!

Хм кофти идея.Предложих му няколко страници по-назад  Слакуер ама не е успял да го инсталира :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм кофти идея.Предложих му няколко страници по-назад  Слакуер ама не е успял да го инсталира :)

Slack си е голям калибар, там се иска малко/доста повече знания, лично аз нямам опит със Slack, но имам опит с други подобни KISS дистрос, като Archlinux, и знам ,че да оспееш да го/я инсталираш не е всичко, иска се да се чете доста, и да отдаваш бая време на това, такава е цената, но ако си готов да си блъскаш главата за да си настроеш едно wifi или да си монтираш автоматично usb-то, то значи си готов да се учиш :)

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Slack си е голям калибар, там се иска малко/доста повече знания, лично аз нямам опит със Slack, но имам опит с други подобни KISS дистрос, като Archlinux, и знам ,че да оспееш да го/я инсталираш не е всичко, иска се да се чете доста, и да отдаваш бая време на това, такава е цената, но ако си готов да си блъскаш главата за да си настроеш едно wifi или да си монтираш автоматично usb-то, то значи си готов да се учиш :)

Хм добре че няма wifi :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

1GB Ram

Intel Pentium 4  3.5Ghz

- Slackware 14 KDE ще се държи ли добре?

Никакви проблеми няма да имаш.Инстанлирай и се Радвай .Ако имаш въпроси относно Slackware  питай мен или tux  .Лично съобщение пращаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми няма да имаш.Инстанлирай и се Радвай .Ако имаш въпроси относно Slackware  питай мен или tux  .Лично съобщение пращаш.

Ох - чак страх ме хвана като чух за 1гб и кде :no-no:

За тия ресурси най добре нещо семпъл

XFCE,LXDE,OPENBOX,FLUXBOX,

Ratpoison,Stumpwm,Dwm,Awesome,

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох - чак страх ме хвана като чух за 1гб и кде :no-no:

За тия ресурси най добре нещо семпъл

XFCE,LXDE,OPENBOX,FLUXBOX,

Ratpoison,Stumpwm,Dwm,Awesome,

На стария ми athlon 64 със 512 ram вървеше отлично кде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам, може би съм свикнал да лета с някои от tiling windows ите.. 

Ма пак мисля че за едно kde4/Гном3 си е нужно поне 2гб рам и добра видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мога да го изтегля това Slackware 14 KDE че търсих с гугъл, но не откривам (и ако може да е LiveCD)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде мога да го изтегля това Slackware 14 KDE че търсих с гугъл, но не откривам (и ако може да е LiveCD)?

Това няма жив образ.Само ДВД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LiveCD се именува Slax и и за мое учудване се оказа бърз като сребърен куршум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LiveCD се именува Slax и и за мое учудване се оказа бърз като сребърен куршум.

Как се инсталира на флашка знаеш ли?

Преди време пробвах, но нещо не успях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се инсталира на флашка

Това може би е един от най-добрите начини да прецакаш операционната система. Всъщност тук хората са написали: Slax on USB device or hard disk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написано е как. И аз успях да го подкарам само под windows.

locate bootinst.bat и т.н.

И пак, това е някакъв форк на slackware, a доколко се доближава до оригинала не съм наясно. Обаче си е самолет. Дали защо чете от RAM-диска или по принцип е бърз, не знам, впечатли ме. И друго. Не е като бунту. Уверено дереш файл от чужд дял, така че внимавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак, това е някакъв форк на slackware, a доколко се доближава до оригинала не съм наясно. Обаче си е самолет. Дали защо чете от RAM-диска или по принцип е бърз, не знам, впечатли ме. И друго. Не е като бунту. Уверено дереш файл от чужд дял, така че внимавай.

По default не ползва copy2ram.Аз за моето "велико" дистро ползвах скриптовете от Слакс и Портеус.Доста неща промених.Слакс ползва aufs а аз използвах squashfs за файловата система.Напълно съвместим е със Слакуер абсолютно едно към едно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може би е един от най-добрите начини да прецакаш операционната система. Всъщност тук хората са написали: Slax on USB device or hard disk

Точно по това се водих и не стана. Буутлоудъра не пожела да се стартира да направи флашката буутваща

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно по това се водих и не стана. Буутлоудъра не пожела да се стартира да направи флашката буутваща

Искаш ли да ти кажа как става но е много извратено :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега нямам свободна флашка за проба онлайн.

Скоро ще го направим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска, иска ... иначе утехата има в сд-диск. Там гаранция франция. За мен интерес би бил да споделиш един убунтовод как би се чувствал в slackware.

Например, какви са еквивалентите на sudo apt-get xxxx и на sudo aptitude xxxx. Не очаквам софтуерни центрове, но всеки си има фаворитен софт и ще му се наложи да го инсталира. да речем:

radiotray

geany

netbeans

multisystem

transmishion

djview4

lamp

vlc

shutter

gimp

brasero

regexp

какви клизми следва да очаква с думи прости убунтистът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

radiotray  - Радио :) аз написах един скромен скрипт радио :)

geany   - Пак го има

netbeans - Има го в SlackBuilds

multisystem

transmishion - Има го

djview4   - Съжалявам не съм го чувал

lamp   - Слакуер идва със mysql,php,apcahe 

vlc     - Има го в alienbob

shutter   - :)

gimp    - иДва с него

Сега в Слакуер форума се шири един скрипт за софтуер от трети страни.Ако искаш даже теглиш slapt-get добавяш си mirror и става като apt-get  е не точно ама разрешава зависимости.Аз лично като закоравял идиот не го ползвам поради ред причини които няма да изброя :)

brasero   - Има го в 

regexp   - Идва сис със perl

edit

Ти не си някой ***** за да не се справиш.Лесно е.Пък ако има проблем вонаги може да питаш.

Нядям се говориш за Слакуер а не за Слакс.Аз лично не бих ползвал дериват като мога да си ползвам оригинала :)

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по принцип Slackware може ли да се инсталира във виртуална машина?

Стана ми интересно и реших да тествам Slax (изглежда добре):

Публикувано изображение     Публикувано изображение

@tux: Ето тапетчето ако го искаш - http://picbg.net/img.php?file=9e00d5ac1c6ef6cd.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по принцип Slackware може ли да се инсталира във виртуална машина?

Стана ми интересно и реших да тествам Slax (изглежда добре):

Е как се сети за мен само ;)

Да може да се инсталира на виртуална машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
    • от Гошко21
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от MasterOfPupets2
      Здравейте преди няколко дена си инсталирах Kali Linux на стария ми компютър и започнах да разучавам. Целта ми беше и все още е една единствена: обучение. Пробвах се да разбия собствения си инстаграм но не стана. Някой има ли опит в тази сфера и може ли да отдели малко време да ми каже това онова. Отново казвам само с обучителна цел.
  • Дарение

• Добави ново...