Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ПроблемЪт е следния - не всеки пЪт СД-то се показва в Windows Еxplorer-а. Понякога се показва, но не чете дисковете - вЪрти диска, но не показва сЪдЪржанието. Даже и много трудно подкарва бутващи дискове. Днес го пробвах на 2 IBM R51 и там нямаше проблеми - колкото и пЪти да го демонтирах и монтирах наново всичко си се показваше коректно и си четеше дисковете. Дайте някакви идеи. Изключвам проблем с ОС тЪй като и при Boot се затруднява.

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би някой от кабелите да прави проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А обратната проба прави ли ? устройството от IBM R51 на IBM T42 Да не би нещо лоша спойка :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че смени го това оптично устройство :wink12: Нищо не е вечно.

Както споменах, мисля че проблема не е в оптичното у-во тъй като на други машини работи!!!

А обратната проба прави ли ? устройството от IBM R51 на IBM T42 Да не би нещо лоша спойка :(

Не съм пробвал защото това от R51 е "по-дебело" и мисля, че няма да влезе - обратно става защото T42 яно е по-тънък. Но довечера може би и това ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както споменах, мисля че проблема не е в оптичното у-во тъй като на други машини работи!!!

Не съм пробвал защото това от R51 е "по-дебело" и мисля, че няма да влезе - обратно става защото T42 яно е по-тънък. Но довечера може би и това ще пробвам.

Марка и модел на оптичното устройство? Принципно IBM T4x е с Ultrabay Slim, a R51 с Ultrabay Enhanced. Ultrabay Slim устройствата са са съвместими и с Ultrabay Enhanced, но Ultrabay Enhanced устройства не могат да бъдат поставени в Ultrabay Slim.

Aко често си вадил устройството, провери конектора на лаптопа в какво състояние е. Ако ти се намира Ultrabay Slim устройство или можеш да намериш такова от познат или евтино от някъде, направи го и пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.