Премини към съдържанието
1a7p3d

Проблем с програмата за сваляне на торенти

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам дали някой е имал подобен проблем, но при мен се получава следното нещо: програмата с която свалям торенти (последната която ползвах беше Transmission) създава някакъв бъг който ми спира интернет връзката. Това става когато торента работи, аз съм с Win 7, на иконота Network в таск бара се появява една жълта удивителна, когато я има интернет е спрял, може да се пусне пак (аз поне така си го пускам) като му дам Disable от Local Area Connection и след това с десен бутон на Network трабълшутвам, тия спирания стават в различни интервали, понякога не се случва. Ако не е включен торента нещата вървят гладко, ползвах няколко програми които са ми удобни (Utorrent, Bit torrent, Transmission) но в някакъв момент този проблем изниква

Редактирано от 1a7p3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А връзката ти минава ли през рутер и ако да- какъв? Какъв е типа връзка (жичен или безжичен) на въпросният компютър и какви са ти скоростите по договор и типа връзка, предоставен от доставчика (LAN, DSL, PPPoE)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничете скоростта, която използва торент програмата за download и upload, до стойности по ниски от предоставената ви от доставчика скорост. Също и броя конекции съобразете. В момента на 'спирането на интернета' торентите се теглят нормално - просто светва жълтия знак или не е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

krassleto> В момента всичко е с дефолтните стойности на utorrent, максимален брой връзки 200, максималният брой пиъри е 50, брой слотове за качване 4. Ако скоростта ми от доставчика е 50mbps, до какви стойности да огранича скоростта при download и upload? В повечето случай, още преди да се покаже удивителната връзката е спряла, малко след това се показва и знака. До тогава торентите се теглят нормално. quickJO> Не минава през рутер, с кабел е. Вида връзка е LAN, скоростта е 50Mbps.

Редактирано от 1a7p3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам Ви да се ориентирате към стара версия, която и аз ползвам 1.8.5 :) Горните параметри може да намалите до: 100 - 25 - 2. (не е задължително) ---------------------------------------------------------------------------- Ако имате външна защитна стена задължително укажете "зелен светофар" в двете посоки - вход/изход!

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тази скорост дето имаш на нета едва ли причината е от utorrent.По възможно е да е от антивирусната,която може да блокира интернет връзката при определени обстоятелства.Има случаи,дори когато се сърфира из нета да попаднеш на някой сайт,който не е желателен и изведнъж вместо да го отвори се изключва интернета.Случвало ми се е Аваст да ме изключва.Тогава влизам в настройките му и там където са изключенията задавам да изключи наблюдението на utorrent,както и браузъра с който работя.Така ми се оправи проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alain_Delon> Ползвах една по стара версия на utorrent - 2.0.4.21586 и именно при нея започнах да наблюдавам проблема , сега съм с последната. Имам външна защитна стена, добавих изключения in/out и намалих броя на връзките на полувина ще наблюдавам какви ще са промените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.