Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

manoleo

Съвет за избор на нов монитор.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от съвет за избор на евтин монитор. Абсолютния максимум за цената трябва да е 170-180лв. Гледам тези трите в момента: първи, втори , трети, но съвсем не държа да е някой от тях точно или да е точно от jar, така че ще съм благодарен и на всякакви други аргументирани предложения.

Мониторът ще се ползва основно за интернет и филми, и от време на време ще се играе някоя стара игра. Моля не ми предлагайте монитори с цена над тази, която споменах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да Ви давам съвет кой да изберете. Само ще спомена следното: Лично аз не бих взел втория поради непознатата марка. Philips-a има вградени говорители, за разлика от другите два (ако търсите тази екстра). Като избирате монитор обърнете внимание на гаранцията. (колкото се може по-дълга). И монитор не се взима от интернет. Отивате и гледате на място. На който картината Ви най допадне него вземете. LED мониторите харчат по-малко ток от LCD мониторите. П.П.Заложете на марки като ASUS, Acer , LG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение към горния коментар ( с разрешението на автора разбира се ). Точно за LED, наскоро и аз си купувах изчетох много форуми и спецификации и т.н. LED Philips са най - добри в средния клас - LG твърдо не Ви препоръчвам, a ASUS ако си намерите със подобна на Philips спецификация за бюджетния лимит - няма голямо значение също. За тези пари разликите са малки; от гледна точка на гаранциите, LG дават най - дълъг гаранционен период ( но както казах по - нагоре, не Ви ги препоръчвам ). На ваше място определено бих взел Philips или ASUS - но отидете на място в магазин и вижте картината - като накарате продавача да Ви пусне нещо различно от deffault изображението, което оставят. П.С. : Ако не държите да е нов, потърсете по форумите и сайтовете има доста добри предложения за този диапазон от пари. Естествено с остатъчна гаранция или поне документи за произход, както и тестове при втора-ръка стоки са препоръчителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Затова писах в този форум, защото знам, че тук ще получа компетентни мнения и насоки.

Поразгледах на място в 1-2 магазина и в крайна сметка взех ето такъв монитор. По принцип струва малко повече пари отколкото си бях определил, но чрез познат успях да го взема с намаление и да се вместя в бюджета. Все още не мога да преценя дали картината ми харесва повече от на старото CRT, което замених с този монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение към горния коментар ( с разрешението на автора разбира се ). Точно за LED, наскоро и аз си купувах изчетох много форуми и спецификации и т.н. LED Philips са най - добри в средния клас - LG твърдо не Ви препоръчвам, a ASUS ако си намерите със подобна на Philips спецификация за бюджетния лимит - няма голямо значение също. За тези пари разликите са малки; от гледна точка на гаранциите, LG дават най - дълъг гаранционен период ( но както казах по - нагоре, не Ви ги препоръчвам ). На ваше място определено бих взел Philips или ASUS - но отидете на място в магазин и вижте картината - като накарате продавача да Ви пусне нещо различно от deffault изображението, което оставят.

П.С. : Ако не държите да е нов, потърсете по форумите и сайтовете има доста добри предложения за този диапазон от пари. Естествено с остатъчна гаранция или поне документи за произход, както и тестове при втора-ръка стоки са препоръчителни.

Малко офтопик се получава, но би ли се обосновал какво против имаш против мониторите на LG? Малко късно видях темата и виждам, че автора вече си е взел монитор, но аз пък бих препоръчал (в средния ценови диапазон) мониторите на LG. Аз съм с LG Flatron E2250T LED и мога да кажа, че за тези пари монитора е една много добра оферта (жалко, че вече не се намира) и вече 2 години работи перфектно!

А да...Забравих да спомена, че монитора го поръчах по интернет, напълно доверявайки се на характеристиките и марката и не сбърках.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко офтопик се получава, но би ли се обосновал какво против имаш против мониторите на LG?

За да не правим офтопик ( защото темата е за затваряне вече ), няма да се впускам в обяснение защо това и онова е по - добре от еди кое си. Има си форуми по-рови и ще разбереш, авторът ни попита за мнение и това е моето лично мнение. А за интернет поръчката си е въпрос на избор, аз ( отново лично мнение ) не бих си взел никога без да видя каква картина дава и дали ми харесва чисто визуално въпреки спецификациите, защото има разлики от марки до марки на части, матрици и т.н.

П.С.

... Все още не мога да преценя дали картината ми харесва повече от на старото CRT, което замених с този монитор.

Това за картината е въпрос на калибрация, и W-LED технологията ( понежеи аз съм с такъв на същата марка ) бях разочарован отначало защото не е като старите LCD - кристална матрица, а е матова ( или там както се зовеше на български ) Тази матрица има за цел да осигурява безпроблемна работа и видимост на изображенията при директна осветеност в самият екран ( от слънце, изкуствено осветление и т.н. ). Поне така пишеше из десетките форуми, които прерових по въпроса ( защото в магазините ни за техника са крайно НЕкомпетентни ). Има си и предимства преди от CRT-то ми, въпреки че имам очила за компютър ме болеше глава, очи и т.н. А сега ми се е случвало да "цикля" по над 12 часа и не усещам дори умора на очите ;)

П.П.С: Със здраве да си ползваш - а разликата в картината най - лесно на Blu-ray качество филм на 1920х1080 ;) Или игра на същата резолюция ако имаш видео което да я поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.