Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от съвет за избор на евтин монитор. Абсолютния максимум за цената трябва да е 170-180лв. Гледам тези трите в момента: първи, втори , трети, но съвсем не държа да е някой от тях точно или да е точно от jar, така че ще съм благодарен и на всякакви други аргументирани предложения.

Мониторът ще се ползва основно за интернет и филми, и от време на време ще се играе някоя стара игра. Моля не ми предлагайте монитори с цена над тази, която споменах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да Ви давам съвет кой да изберете. Само ще спомена следното: Лично аз не бих взел втория поради непознатата марка. Philips-a има вградени говорители, за разлика от другите два (ако търсите тази екстра). Като избирате монитор обърнете внимание на гаранцията. (колкото се може по-дълга). И монитор не се взима от интернет. Отивате и гледате на място. На който картината Ви най допадне него вземете. LED мониторите харчат по-малко ток от LCD мониторите. П.П.Заложете на марки като ASUS, Acer , LG.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение към горния коментар ( с разрешението на автора разбира се ). Точно за LED, наскоро и аз си купувах изчетох много форуми и спецификации и т.н. LED Philips са най - добри в средния клас - LG твърдо не Ви препоръчвам, a ASUS ако си намерите със подобна на Philips спецификация за бюджетния лимит - няма голямо значение също. За тези пари разликите са малки; от гледна точка на гаранциите, LG дават най - дълъг гаранционен период ( но както казах по - нагоре, не Ви ги препоръчвам ). На ваше място определено бих взел Philips или ASUS - но отидете на място в магазин и вижте картината - като накарате продавача да Ви пусне нещо различно от deffault изображението, което оставят. П.С. : Ако не държите да е нов, потърсете по форумите и сайтовете има доста добри предложения за този диапазон от пари. Естествено с остатъчна гаранция или поне документи за произход, както и тестове при втора-ръка стоки са препоръчителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Затова писах в този форум, защото знам, че тук ще получа компетентни мнения и насоки.

Поразгледах на място в 1-2 магазина и в крайна сметка взех ето такъв монитор. По принцип струва малко повече пари отколкото си бях определил, но чрез познат успях да го взема с намаление и да се вместя в бюджета. Все още не мога да преценя дали картината ми харесва повече от на старото CRT, което замених с този монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение към горния коментар ( с разрешението на автора разбира се ). Точно за LED, наскоро и аз си купувах изчетох много форуми и спецификации и т.н. LED Philips са най - добри в средния клас - LG твърдо не Ви препоръчвам, a ASUS ако си намерите със подобна на Philips спецификация за бюджетния лимит - няма голямо значение също. За тези пари разликите са малки; от гледна точка на гаранциите, LG дават най - дълъг гаранционен период ( но както казах по - нагоре, не Ви ги препоръчвам ). На ваше място определено бих взел Philips или ASUS - но отидете на място в магазин и вижте картината - като накарате продавача да Ви пусне нещо различно от deffault изображението, което оставят.

П.С. : Ако не държите да е нов, потърсете по форумите и сайтовете има доста добри предложения за този диапазон от пари. Естествено с остатъчна гаранция или поне документи за произход, както и тестове при втора-ръка стоки са препоръчителни.

Малко офтопик се получава, но би ли се обосновал какво против имаш против мониторите на LG? Малко късно видях темата и виждам, че автора вече си е взел монитор, но аз пък бих препоръчал (в средния ценови диапазон) мониторите на LG. Аз съм с LG Flatron E2250T LED и мога да кажа, че за тези пари монитора е една много добра оферта (жалко, че вече не се намира) и вече 2 години работи перфектно!

А да...Забравих да спомена, че монитора го поръчах по интернет, напълно доверявайки се на характеристиките и марката и не сбърках.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко офтопик се получава, но би ли се обосновал какво против имаш против мониторите на LG?

За да не правим офтопик ( защото темата е за затваряне вече ), няма да се впускам в обяснение защо това и онова е по - добре от еди кое си. Има си форуми по-рови и ще разбереш, авторът ни попита за мнение и това е моето лично мнение. А за интернет поръчката си е въпрос на избор, аз ( отново лично мнение ) не бих си взел никога без да видя каква картина дава и дали ми харесва чисто визуално въпреки спецификациите, защото има разлики от марки до марки на части, матрици и т.н.

П.С.

... Все още не мога да преценя дали картината ми харесва повече от на старото CRT, което замених с този монитор.

Това за картината е въпрос на калибрация, и W-LED технологията ( понежеи аз съм с такъв на същата марка ) бях разочарован отначало защото не е като старите LCD - кристална матрица, а е матова ( или там както се зовеше на български ) Тази матрица има за цел да осигурява безпроблемна работа и видимост на изображенията при директна осветеност в самият екран ( от слънце, изкуствено осветление и т.н. ). Поне така пишеше из десетките форуми, които прерових по въпроса ( защото в магазините ни за техника са крайно НЕкомпетентни ). Има си и предимства преди от CRT-то ми, въпреки че имам очила за компютър ме болеше глава, очи и т.н. А сега ми се е случвало да "цикля" по над 12 часа и не усещам дори умора на очите ;)

П.П.С: Със здраве да си ползваш - а разликата в картината най - лесно на Blu-ray качество филм на 1920х1080 ;) Или игра на същата резолюция ако имаш видео което да я поддържа.

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.