Премини към съдържанието
Archy

Проблем с Windows 7..

Препоръчан отговор

Преди 2 дена ми изписа,че може да съм жертва на нелегален Windows 7.Десктопа ми е черен и долу в дясно пише : Windows 7 Компилация 7601 Това копие на Windows не е оригинално Попринцип ОС-а върви с лаптопа,който си закупих,незнам защо така става..Ако може да ми предложите начин да си го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пускаш тема в някой форум изчакай да ти отговорят(не я пускай 2 пъти) и не пиши навсякъде, където имаш регистрация! По въпроса, ако е закупен със оригинален стикер за ОС система, отдолу на дъното има номер и най-вероятно не е активиран, ако е 2-ра ръка и някой е сложил ОС тук няма да ти се помогне(против правилата е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
KB971033 - Вероятно тези, които са ти инсталирали Windows-a не са го активирали с коректния номер и ти си изтеглил указания в началото ъпдейт. Пробвай да го деинсталираш и след това рестартирай системата... Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа има ли стикер относно легалността на ОС ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да намеря този стикер? Относно програмата,която предложи "pataran" - изписва ми,че вече съм я инсталирал (използвал) нещо такова..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да намеря този стикер?

Относно програмата,която предложи "pataran" - изписва ми,че вече съм я инсталирал (използвал) нещо такова..

Това не е програма, а ъпдейт, който извършва проверката за валидността на системата ти. Ако го деинсталираш /НЕ инсталираш/, тогава след рестарт нещата може и да се оправят..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Къде да намеря този стикер?

Относно програмата,която предложи "pataran" - изписва ми,че вече съм я инсталирал (използвал) нещо такова..

Отдолу на лаптопа.

Имам 2 лаптопа и съм сигурен че е там. Просто обръщаш лаптопа и виждаш стикера!

Всяка промяна включително инсталиране на български на Windows Home Premium ще го направи невалиден.

Пак от опит пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се оправи от този ъпдейт,след рестарт.А относно стикера,имам 1 отдолу пише ASUS и има някакви букви наподобяващи код?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да нещо такова. (да пише името на ОС и номер..)

Това за което говорите най вероятно е стикера на ASUS за модела и серийния номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма има голяма вероятност, лаптопа да няма лицензирана ОС (включваща в цената му). Отидете там откъдето е закупен и питайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма има голяма вероятност, лаптопа да няма лицензирана ОС (включваща в цената му).

Отидете там откъдето е закупен и питайте.

не голяма просто е така... лиценза е само стикер ако лаптопа / компютърът са купени с windows. ако е инсталиран после (след закупуване на лаптопа/компютъра) освен стикера трябва и фактура и на нея пише точно какъв windows е купен...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И решението на проблема ми е?

Решението на проблема ти е много просто - отиваш в магазина, купуваш си легален Windows, надписа на екрана изчезва и проблема ти е решен срещу някакви си 200-300 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип ОС-а върви с лаптопа,който си закупих,незнам защо така става..Ако може да ми предложите начин да си го оправя?

Дай да наблегнем на това нещо. Кога, от къде (от кого) е закупен този лаптоп. Ако е закупен от магазин с инсталирана на него ОС или от частно лице, но с документ за това, че е закупен лаптоп с ОС и точно каква е тя, отиваш в магазина и си оправяш нещата. Ако не е така, тогава остават два начина - легален и нелегален. Легалният е закупуване на ОС, а за другият тука няма да се коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.