Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Pacle

Проблем със захранването

Препоръчан отговор

Изгоря ми захранването и си купих ново на промоция . И сега имам следния проблем. И HD-ми и DVD Drive за да работят са им нужни кабели с бял накрайник ( от старите ) . Компютъра ми е от 2006 ( С XP съм ) . Обаче новото захранване има само един кабел с бял накрайник и го свързах за HD и сега компютъра ми работи , но нямам кабел за DVD Drive , защото другите кабели са с черни тънки накрайници . Та се чудя - има ли кабели , с които мога да свърза черните накрайници ( черно с черно ) , и от другата страна с бяло да свържа към DVD Drive ? Или трябва да си купя ново DVD Drive ? :huh::mad::ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такива накрайници. Трябва да отидеш в магазина откъдето си го купил и да си закупиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти един ето такъв накрайник:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти един ето такъв накрайник:

Публикувано изображение

точно такъв няма да намери в bg, но това разклонява от 1 молекс на 2:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пък не му се дават пари , реже от старото захранване и свързва към новото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пък не му се дават пари , реже от старото захранване и свързва към новото :)

Май най-добре, защото това "захранване на промоция" подозирам, че е китайска пиратка за около има/няма 20-30 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгоря ми захранването и си купих ново на промоция . И сега имам следния проблем. И HD-ми и DVD Drive за да работят са им нужни кабели с бял накрайник ( от старите ) . Компютъра ми е от 2006 ( С XP съм ) . Обаче новото захранване има само един кабел с бял накрайник и го свързах за HD и сега компютъра ми работи , но нямам кабел за DVD Drive , защото другите кабели са с черни тънки накрайници .

Та се чудя - има ли кабели , с които мога да свърза черните накрайници ( черно с черно ) , и от другата страна с бяло да свържа към DVD Drive ?

Или трябва да си купя ново DVD Drive ? :huh::mad::ohmy:

А захранването е?

Със сигурност си взел, някой китайски боклук, за да има само 1 молекс (така се казват тези белички, 4 пинови буксички) и 3-4 сата кънектори (това са другите черничките).

Май най-добре, защото това "захранване на промоция" подозирам, че е китайска пиратка за около има/няма 20-30 лв...

Май не е изобщо добре, вероятността да се на@ка работата (да даде на късо напримерно) е доста голяма и да му замине половината хардуеър. Най-добре би било да си събере малко повечко парички (80-100лв) и да си вземе свестно захраване ~400W (тъй като под 400W ново не може да намери).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не е изобщо добре, вероятността да се на@ка работата (да даде на късо напримерно) е доста голяма и да му замине половината хардуеър. Най-добре би било да си събере малко повечко парички (80-100лв) и да си вземе свестно захраване ~400W (тъй като под 400W ново не може да намери).

Не, че няма, а че няма да е качествено. Защото има и 500 Вата за 25 лв... А ако се закачат правилно жичките и се опаковат с изолирбанд, то риска нещо да се прецака (късо) е малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че няма, а че няма да е качествено. Защото има и 500 Вата за 25 лв...

Е да де - няма. :D При положение че истинско 400W захранване под 80лв няма, си прави сметка тези 500W за 25 лв колко са истински и колко точно реално ще получиш.

... А ако се закачат правилно жичките и се опаковат с изолирбанд, то риска нещо да се прецака (късо) е малка.

Далеч по-добре би било със клема и/или топъл силикон, въпроса е струва ли си цялото упражнение - по-скоро не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обиколих 3 малки магазина и навсякъде ми казаха , че такъв преходник няма ( не съществува ) и ми се смяха :):D .

Казаха , че трябва да си взема ново DVD Drive със САТА . Сега пробвам да си намеря от познат или от някой магазин 2-ра ръка .

А захранването е?

Със сигурност си взел, някой китайски боклук, за да има само 1 молекс (така се казват тези белички, 4 пинови буксички) и 3-4 сата кънектори (това са другите черничките).

Да сигурно е китайски боклук - има 1 молекс , който го свързах към харда ; има и 3 кънектори , които не ползвам :(

А иначе това с рязането от старото захранване не го разбирам . :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще рече: Взимаш старото захранване с нужният изход и режеш кабелите по средата. На новото режеш един от накрайниците, които са за SATA. Свързваш кабелите по цветове, като изолираш хубаво. Готово, закачаш за CD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.