Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вече имам събрани 600лв и е време за нова карта. Засега съм се спрял на 7870 2гб и възникнаха следните въпроси:

Със 7870 2гб ще мога ли да играя комфортно на 1920х1080 BF3 на ултра с всички включени филтрации и ще ми върви ли поне с около 50 кадъра ?

Колко по слаба е 7870 от 7950 и заслужава ли си да дам 200лв отгоре за 7950 ?

Ще се справя ли 7870 с бъдещите заглавия поне в близките 2 години ?

Ще издържи ли захранването SeaSonic 620w ?

Ще я спъва ли I5 2500k ?

По-добра ли е 7870 от Gtx 570 ?

Като цяло какво ви е мнението за 7870 ?

Редактирано от milenvdbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със 7870 2гб ще мога ли да играя комфортно на 1920х1080 BF3 на ултра с всички включени филтрации и ще ми върви ли поне с около 50 кадъра ?

За какво са ти тези 50 кадъра в секунда?

Човешкото око вижда около 23-24 кадъра в секунда. Без значение колко се развиват технологиите окото не се променя. Дори и 5000 кадъра в секунда да имаш пак ще възприемаш само 24. Всички статий и реклами за телевизори с по 100 херца и нагоре за маркетингова реклама и излишни екстри за да се купуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще издържи ли захранването SeaSonic 620w ?

Ще я спъва ли I5 2500k ?

Като цяло какво ви е мнението за 7870 ?

Да няма да има проблеми.Не няма да е спъва.Да по-добра е.Моето лично е много положително :)

На другите въпроси, които си ни задал, ревюта из нета бол.Започвай да четеш :)

П.П

Какво стана с тази тема http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=192570&st=0 ?

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да няма да има проблеми.Не няма да е спъва.Да по-добра е.Моето лично е много положително :)

На другите въпроси, които си ни задал, ревюта из нета бол.Започвай да четеш :)

П.П

Какво стана с тази тема http://www.kaldata.c...pic=192570&st=0 ?

Еми в крайна сметка се спрях на 7870 понеже 7950 е и 200лв по-скъпа, пък и като гледам 7870 се представя доста добре в игрите и няма смисъл да дам 200лв повече за 7950. Все пак и вие споделете заслужава ли си да дам 200лв повече за 7950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7870 ще ти свърши идеална работа тия 200 лева, ще ги преобразуваш в clock и ще имаш 7950.

7870 е по-тиха, по-хладна и харчи по-малко ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи 7870 ще взема, чух и също така, че със малко клок дори минавала GTX 580.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи 7870 ще взема, чух и също така, че със малко клок дори минавала GTX 580.

Още някой ще сподели ли мнението си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, еднакво добри са - цък.

PS: Таблицата, която съм коментирал, на пръв поглед показва, че HD 7870 е по-добра, но разликата спрямо GTX 570 е статистически незначима, което значи, че това са карти с еднаква производителност. ;)

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай по-евтината! За 2-3-5 фрейма разлика не си заслужава да се замисляш. Което ти е по-изгодно- това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никем нереферентния палит (gtx 570) е 550лв. Не е ли по-добре да дам 50лв. повече за 7870, понеже е с 2гб видео памет и също така е по-нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никем нереферентния палит (gtx 570) е 550лв. Не е ли по-добре да дам 50лв. повече за 7870, понеже е с 2гб видео памет и също така е по-нова.

Това за паметта си заслужава да се обмисли, ако ще ползваш картата в по-дългосрочна перспектива.

Между другото, при условие, че имаш GTX 560 Ti (в подписа), защо ще даваш 600 лева, за да си купиш GTX 570 или HD 7870? :rolleyes:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е видеопмаетта. за това ще сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е видеопмаетта. за това ще сменям.

И в кое приложение по точно не ти достига памет, че била "малко"? 1гб за момента са си напълно достатъчни. На твое място бих взел още една gtx560ti. Редактирано от bstorm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми искам да си играя Bf3, crysis 2 на ултра със включени филтрации. Просто ми трябва по-висок клас карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми искам да си играя Bf3, crysis 2 на ултра със включени филтрации. Просто ми трябва по-висок клас карта.

HD 7870 / GTX 570 да имат 15% по-висока производителност от твоята GTX 560 Ti. Ако искаш наистина по-висок клас видео карта, която да има осезаема разлика в производителността, си събери още малко пари и през август, когато цените обикновено леко падат, си купи, примерно, някоя HD 7950 - хем ще имаш осезаемо по-висока производителност, хем ще имаш повече памет, хем ще направиш една по-дългосрочна инвестиция.

Но в крайна сметка ти си решаваш - ние можем само да ти дадем съвет.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човешкото око вижда около 23-24 кадъра в секунда. Без значение колко се развиват технологиите окото не се променя. Дори и 5000 кадъра в секунда да имаш пак ще възприемаш само 24. Всички статий и реклами за телевизори с по 100 херца и нагоре за маркетингова реклама и излишни екстри за да се купуват.

Без да се обиждаш, но явно представа си нямаш от игри. Ти виждал ли си как върви игра с 24 фрейма и как върви игра с 50 фрейма? Не сравнявай филмовата лента с обработването на текстурите за единица време при видео-адаптера - нямат нищо общо.

Към автора: аз съм с GTX 570 и при мен BBC3 върви със стабилни 60 фрейма на ултра и 1920х1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последна питанка. Приятел ми предлага Gtx 480 на Gainward 1536mb за 450лв. Заслужава ли си? По-добре ли ще е отколкото 7870 2гб? Според мен по-добре 7870, защото е по-нова и има повече видео памет. Вие как мислите?Парите ги имам и мисля след 3, 4 часа да купувам една от двете. Някои хора ми предложиха 7950, но нямам пари за нея, имам заделени 600лв. и не ми се събират повече. Също така ходих при приятеля, тествахме я и на мен много ми хареса, обаче на него резолюцията му е 1440х900 и не съм видял пълния потенциал на картата. Ще може ли да подкарва новите заглавия на ултра 1920х1080?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай 7870,по-нова е,по-иконимична и по-студена е от GTX570/480.С клок стига сток 7950

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм чувал за златната среда от 60 кадъра.

Това, че снимат повечето филми с 24 кадъра/сек, не означава, че виждаме с максимум толкова.

Така просто се гледат по-нормално и не заемат много място. Яките камери си снимат с 30 или 60 кадъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.