Премини към съдържанието
naydenoww

Няколко въпросчета относно Windows Server 2008.

Препоръчан отговор

Здравейте! Вчера си закупих настолен компютър на който ще се хостват разни сървърчета. Избрал съм операционната система да е Windows Server 2008 и понеже никога не съм използвал тази ОС имам няколко въпросчета. 1во - Когато уиндоуса се инсталира трябва ли да се слага антивирусна? 2ро - Има ли защита против флууд и каква е тя? 3то - След инсталацията има ли вероятност да се оптимизира по някакъв начин? И изобщо ако може малко да ми разкажете накратко, има ли някакви проблеми особености и т.н. Благодаря предварително, ако има още нещо ще пиша в темата. П.П - Темата е в грешния раздел, моля да се премести.

Редактирано от naydenoww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Вчера си закупих настолен компютър на който ще се хостват разни сървърчета. Избрал съм операционната система да е Windows Server 2008 и понеже никога не съм използвал тази ОС имам няколко въпросчета.

1во - Когато уиндоуса се инсталира трябва ли да се слага антивирусна?

2ро - Има ли защита против флууд и каква е тя?

3то - След инсталацията има ли вероятност да се оптимизира по някакъв начин?

И изобщо ако може малко да ми разкажете накратко, има ли някакви проблеми особености и т.н.

Благодаря предварително, ако има още нещо ще пиша в темата.

П.П - Темата е в грешния раздел, моля да се премести.

1. да

2. коментирано е много пъти за защита от флуд, тя се прави най-ефективно от доставчик

3. да, има. какво искате да оптимизирате

П.П. И при условие че има раздел за Windows защо ви хрумна да пуснете темата в този раздел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква антивирусна ще ми препоръчате? Има ли някакви други методи против флууд освен защита от доставчика? Ии има ли някакъв трик за оптимизация на нещо и да държи повече FPS на самия сървър? Каква антивирусна ще ми препоръчате? Има ли някакви други методи против флууд освен защита от доставчика? Ии има ли някакъв трик за оптимизация на нещо и да държи повече FPS на самия сървър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре слагай някаква версия на 7цата,поне няма да имаш проблем с инсталацията и работата на някои програми.Да не говорим,че има една камара сървиси,дето са спрени по дефолт и които трябва да се пускат на ръка.Едно жокерче-даже и да сложиш сървърната версия,знай че безплатните антивирусни не тръгват тук,т.е.има отделни сървърни версии,които са с кеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква антивирусна ще ми препоръчате?

Има ли някакви други методи против флууд освен защита от доставчика?

Ии има ли някакъв трик за оптимизация на нещо и да държи повече FPS на самия сървър?

Каква антивирусна ще ми препоръчате?

Има ли някакви други методи против флууд освен защита от доставчика?

Ии има ли някакъв трик за оптимизация на нещо и да държи повече FPS на самия сървър?

1. платена, така са сървърните

2. въпроса ви показва неразбиране на мрежите. Не

3. FPS е термин, който няма общо с операционната система. Това, което се иска за да може ПРОГРАМАТА да постига повече FPS е оптимизация на елементи от ОС, вие ми кажете кои!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината няма да се използва за друго, само за хостване. Така че програми няма да има. Коя платена сървърна антиврусна ще ми препоръчате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината няма да се използва за друго, само за хостване. Така че програми няма да има. Коя платена сървърна антиврусна ще ми препоръчате?

как няма да има, игрите според вас не са ли програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърите се пускат с bat файлове, няма exe-ta за да има проблеми.

Разбирам, тогава ще трябва да започнете обучението си от 1 клас на ИТ.

..надявам се не искате да ми кажете че тези бат файлове правят само сървърите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно ще започна, мерси че ми казахте. :} Вместо да ми се правите на остроумни помагайте на хората, а не се чудете как да се заядете. Моля темата да се заключи

Редактирано от naydenoww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно ще започна, мерси че ми казахте. :}

Вместо да ми се правите на остроумни помагайте на хората, а не се чудете как да се заядете.

Моля темата да се заключи

Вместо да се правите на ощипана госпожица да бяхте прочел изискванията и препоръките за оптимизация на тези игри да кажете (примерно): Искам да имам хийп поне 1ГБ, като държа програмата да се стартира бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова спрях да посещавам форума, има всякакви умни хора като вас и просто няма място за тъпаците като нас xaxa :} Няма значение и като виждате, че един човек не разбира такъв ли беше начина? Даже ме пуснал в бисерите на форума. Жалко, че kaldata е толкова голям сайт и има такива хора в екипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова спрях да посещавам форума, има всякакви умни хора като вас и просто няма място за тъпаците като нас xaxa :}

Няма значение и като виждате, че един човек не разбира такъв ли беше начина? Даже ме пуснал в бисерите на форума. Жалко, че kaldata е толкова голям сайт и има такива хора в екипа.

аз ви зададох конкретни въпроси, насочих ви какво да прочетете. Надява се не смятате че трябва да знам подробности по оптимизацията на всяка (или която и да е) игра? Трябва да осмислите изискванията на играта и в концентриран вид да ги поднесете тук. И ще ви кажем как можете да оптимизирате ОС за целта
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Eduard Pavlov
      Здравейте! Решил съм да си купувам нова кола и съм се спял на Ауди А4, след 2008 г. с новия фейслифт. Просто съм фен на Ауди и от доста време исках да си купя точно този модел. Преди имах Тойота Авенсис 2003 г.,(комби) 2.0 дизел 116 к.с. Не съм имал никакви проблеми с нея, здрава и икономична кола, но и малко тромава при изпреварване. Продадох я, защото беше на доста километри. Както и да е. Въпросът ми е какво Ауди А4 ще ми препоръчате вие? Къв мотор да търся? Ще ми се да е дизел, за да ми е по-икономична. Задъ;жително автоматик. Интересува ме какви са му предимствата и недостатъците? Надежда кола ли е? Може би ще се ориентирам към комби, заради по-ниската цена. Виждам, че тук в България тези Аудита започват от 14 000 лв нагоре. Но съм решил да си търся от Швейцария или от Германия. Нямам доверие на автокъщите в България. Превъртат километражи, закрепват ги, колкото да ги продадат и кой знае какви проблеми имат. Знам, че поддръжката ще ми е скъпа. Предвидил съм го. Просто искам да съм сигурен, че съм направил правилен избор. Бюджетаът ми е около 15-16 хил. лв. Ще се раздам да чуя вашето мнение. Благодаря! 
    • от Ivajlo Angelov
      Здравейте,
      Имам един много неприятен проблем.
      Опитвам се да инсталирам Windows 10 от може би... 6 дни, но това е невъзможно.
      1 опит - пуснах го от стандартния инсталатор, който е автоматичния и на сайта на Майкрософт. Ъпдейт - 1 ден и една нощ, запецва на 99 процента и до там
      2 опит - същото положение
      3 опит - същото
      4 опит - От друг инсталатор на Уин 10, този с тъмно синята тема. Отново - запецва на проверка за ъпдейти цял ден
      5 опит - DVD и ISO изображение. Обяснянаа ми, че компютърътт вече използва Уиндоус 10. WTF?!

Моля ви се, кажете какво да правя - компютърът ми е на 4 години, Dell Inspiron, но вече е много бъгав и бавен. Казаха ми, че с Уиндоус 10 ще може да се използва повече. Защото за 6 месеца сменям 3 хард диска, компютърът се изключва сам, не може да се слуша музика на него, предава се на по-тежките програми и при работа над 1 час дневно ( а н мен ми трбява 9 часа на ден нон-стоп ) и така... Какво ще ме посъветвате да правя? Бих го отнесъл на IT-то, но сега с тези почивки ще трябва да чакам още 20 дена. 
    • от ПерсиLFC
      Здравейте! След като инсталирах самият Windows 10 ми се появи "Boot Manager" някак си стигнах до оранжев екран на бели ленти.. Четох из нета, че е било "Bitlocker" и трябва да въведа някаква парола.. Моля за помощ..
      СНИМКА
    • от Sofia Savova
      Проблема е че от 2 часа се актуализира и не мърда от " инсталиране на актуализация 32от34", а обикновено става за 10/20 минути. Пише следното: Не изключвайте компютъра до приключване на тази операция. Инсталиране на актуализация 32от34
    • от Янислав
      Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет
      Основните параметри на лаптопа:

Свойства на видеокартата:

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.