Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

victorugo

Проблем с забиване на HP G62

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Имам НР G62 с процесора на AMD. От известно време тотално ми забива. Като го оставиш да поседи малко без да пипаш нищо, екрана потъмнява, но така, че виждаш отзад диплея и не помръдва. трябва да го изгася с продължително задържане на копчето. изписва ми съобщение след като го включа, че не е могъл да изпадне в хибернация. Свалил съм всички драйвери от HP.com за биоса и за какволи не. преинсталирах и Wundows и това не помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли достатъчно свободно място на системния дял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли достатъчно място на системния дял?

да. преинсталирах в неделя диска е чист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли точното съобщение след рестарта да публикувате? Все пак погледнахте ли в Device Manager дали нямате неинсталирани драйвери за нещо и устройства с удивителни въпросителни? Някаква периферия на USB, LPT.COM портове включена, евентуално докинк станция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не нямам никакви външни неща включени. направи ми впечатление, че на зарядно го прави проблема на батерия не. довечера ще погледна за неинсталирани дравейри. а иначе съм с Win 7 като операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се съмнявам за някой неинсталиран драйвер.В Power Options настройките направи ли ги(заспиване,хибернация)?Ситуацията същата ли е при прясно инсталиран Уйндоус,без никакви драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на инсталирана неправилна версия на Биос.Пробвай с друга тази може да не е за твоя модел и е нормално да показва грешки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в началото може би около година, въобще го нямах този проблем. дали може да е от самото захранване, например да подава повече ток или по- малко? относно настройките, използвам си стандартните баланс мисля бяха. Биос си дръпнах от сайта на HP, с търсачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да си проверя версията на биоса дали е за моя модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш пак там от където си изтеглил БИОС и изтегли друг но приблизително от годината на производство на твоя компютър.HP имат много модели затова въведи точно твоя и ще видиш дали си инсталирал правилния

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще спомена следното (може да помогне на автора) На лаптоп Asus със Intel Core 2 Duo, имах подобен проблем със ОС Windows 7 Ultimate 32Bit. Забиваше, като лаптопа беше само на батерия (заспал, хибернация) След преинсталиране Windows 7 Ultimate SP1 32bit, проблема изчезна. Възможно е и някой драйвeр да е правил проблем (не изключвам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моя лаптоп HP забиваше само на батерия.Открих причината която беше в една настройка на захранването.Там на батерия е зададено да спира на пауза слайдшоуто на картината на работния ми плот.Промених го да не спира и проблема изчезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mи тогава кво правим,ако не е слайдшоу от поредица снимки,а една статична,постоянна?Не е това причината,но проблема се корени точно в захранването( софтуеърна схема,може би и зарядното да прави проблем)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера мился да преинсталирам всичко на ново, като форматирам диска и пак наново ще дръпна всички драйвъри от HP. Да попитам, драйвърите за дъното би трябвало да ги взема от AMD. com нали? А останалите, като BIOS, уеб камера, мрежова карта. и т.н. от HP нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www8.hp.com/bg/bg/support-drivers.html?pageDisplay=drivers това е официалния сайт на HP от където да си изтеглиш свободно драйвърите.Моя лаптоп също е HP инсталирам си Уиндоус 7 ултимат 64 -това е най пълната версия от всички. От 2009 г. съм с нея без проблем.Други драйвъри няма да са ти нужни всичко е тук.Има някои от тези дето ще ти предложат ,които не са задължителни и може да не си претоварваш системата излишно с тях.Не инсталирам -HP sistem diagnostics,Essential sistem updates,HP advisor software,HP wireless assistant,HP support assistent.Това са все помощни програми,които са ми създавали допълнителни пречки но помощ никога.Като преинсталираш не пускай автоматично ъпдейтите,а ги задай „нека аз да избера„По голямата част от тях са напълно ненужни и бавят системата.Забравих драйвърите за дъното от AMD. com .Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за съвета, ще ви държа в течение дали съм се справил с проблема. Драйверите първо за дъното ли да сваля или в HP.com?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен когато е статична снимка на работния плот не ми правеше проблем.Започна ми наистина от момента когато смених зарядното понеже оригиналното ми се прецака нещо. Преди да преинсталираш Уиндоус трябва да си преинсталирал точния BIOS.Той отговаря за разпределението на захранването дънната платка и компонентите като цяло.Той е отговорен и за правилно зареждане и работа на операционната система(т.е. Уиндоус).Той не инсталиран в Уиндоус,нито в дяла му,Дефрагментация на диска не го премахва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, ако съм инсталирал неправилен трябва ли да го махна и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се изтегля ,преинсталира ...ще се покаже тогава с коя версия на Биос си в момента и коя си започнал да инсталираш.Ако версията е същата може да откажеш инсталация или да преинсталираш за по сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да докладвам до къде стигнах. :( Преинсталирах всичко отново, като махнах всички програми, дръпнах нов BIOS от HP по спецификацията на модела. Форматирах дисковете и ги обединих. Сложих и антивирусна програма, за сега се държи добре. Довечера ще инсталирам драйверите на дъното от AMD.com. След като инсталирам дъното, трябва ли да тегля драйвери и от HP.com, за нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само от hp.com теглиш драйвери... споменаха го по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво,сложил си си анривирусна вече.Тя се инсталира последна!Трябваше да си инсталираш всичко,драйвъри ,програми,които ще използваш,да промениш някои абсолютно необходими настройки и ако всичко е наред тогава е ред на антивируса.Така сега тя може да разрешава което си иска и да прави забрани за какво ли не!...Ще ти кажа някои тънкости които правя аз при нова инсталация и в какъв ред, с които печеля РАМ ,скорост,по бързо сърфиране,както и по освободена система.Първо /контрол панел/потребителски акаунти/промяна на настройката на потребителските акаунти/никога не ме уведомявай/-това се прави за да не излизат уведомления като при Виста постоянно и да бавят излишно....Второ /контрол панел/система и защита/административни инструменти/сервизи/windows defender/с десен бутон върху него,свойства-задаваш disabled....Трето инсталирам си Гугъл хром и премахвам Интернет експлорер 8 или 9. Ако е инсталиран отивам в премахване на програми и го деинсталирам,после в същия прозорец(деинсталиране на програми) вляво е „включване и изключване на компоненти„Премахвам отметката от квадратчето за Интернет експлорер ....после забранявам автоматични актуализации....В този момент започвам да инсталирам всичко необходимо.Започвам с драйвъри,ако някой от тях си е инсталиран,системата пита„Да преинсталирам ли„така че смело започни от HP драйвърите...и пак те съветвам онези драйвъри,дето са помощни(по горе дето писах за тях) няма да са ти нужни те не помагат с нищо само усложняват излишно системата...Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната мога да я махна и тогава да инсталирам всичко, но няма ли да хвана венерически болести. За драйвърите от HP, като инсталирам от AMD.com нали всичко е вградено на дъното, какво трябва да дръпна от HP, защото мисля, че там като дърпам нещо ми прави проблем. Извинявам се за въпросите, но съм лаик в тази област. За Експлорера, имам електронен подпис дали ще работи със хрома? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната мога да я махна и тогава да инсталирам всичко, но няма ли да хвана венерически болести. За драйвърите от HP, като инсталирам от AMD.com нали всичко е вградено на дъното, какво трябва да дръпна от HP, защото мисля, че там като дърпам нещо ми прави проблем. Извинявам се за въпросите, но съм лаик в тази област. За Експлорера, имам електронен подпис дали ще работи със хрома? :(

Вируси от оригиналните драйвъри на НР няма да влезнат,от програмите които използваш и познаваш също.От НР когато влезнеш да търсиш драйвъри за точно твоя модел,ти излиза целия необходим пакет теглиш всички и после си ги инсталираш.За справка аз инсталирам около 20 драйвъра на моя.Експлорера си е с подпис защото е на микрософт,това не означава че е най-добър.Дали ще работи с Хром да...но после никой браузър друг не може да вирее в тази система,Аз съм имал тези проблеми с Google chrom и Mozilla и когато елеминирам Експлорер те работят много по бързо и с повече резултати при търсенето,няма ги съобщенията за грешка,няма го и модерното последните дни забавяне на Фейсбук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля проблема е отстранен. Форматирах диска, при инсталация и ги обединих, бяха два. Дръпнах всички драйвъри от HP.com, и вече няма проблем. Според мен може да е било проблем от настройките на дъното. Но вече всичко си работи перфектно. WIN настояваше да инсталирам драйвъри за ATI 4500, дикато аз съм с ATI Radeon 545, инсталирах само вторите и всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.