Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От 2 седмици вече съм Ubuntu 10.04 noob user и реших за начало да ползвам wine, ама нещо ми отбягва. Свалих, инсталирах го и реших да подкарам Kmplayer. Пробвах с инсталиращ файл и с портабъл версия. Всичко ОК с инстала, но като заредя някой видео-файл, км плеъра става на черен екран, няма ни звук, ни видео. Мъчих се с някои помощи и пак не можах да успея. Явно някъде не правя нещо както трябва. Дайте малко помощ. Пробвах алтернативите за Линукс, но омазах работата с VLC player и почнах с вградения Тотем, но някак си ми идва вдървен, има много малко настройки.

Качвам една снимка на проблема с КМ плеъра. http://prikachi.com/...24/4603124P.png

Приемам всякакви критики с охота.

Благодаря предварително за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От 2 седмици вече съм Ubuntu 10.04 noob user и реших за начало да ползвам wine, ама нещо ми отбягва. Свалих, инсталирах го и реших да подкарам Kmplayer. Пробвах с инсталиращ файл и с портабъл версия. Всичко ОК с инстала, но като заредя някой видео-файл, км плеъра става на черен екран, няма ни звук, ни видео. Мъчих се с някои помощи и пак не можах да успея. Явно някъде не правя нещо както трябва. Дайте малко помощ. Пробвах алтернативите за Линукс, но омазах работата с VLC player и почнах с вградения Тотем, но някак си ми идва вдървен, има много малко настройки.

Качвам една снимка на проблема с КМ плеъра. http://prikachi.com/...24/4603124P.png

Приемам всякакви критики с охота.

Благодаря предварително за помощта!

Какво си омазал с VLC? Защо не ползваш един от най-разпространените плеъри за Linux-Mplayer и да му инсталираш фонтедна SMPlayer?

В базата данни на Wine статуса на KMPlayer в момента е Bronze, т.е се очаква не всичко да е на 100% ОК.

Ето информацията http://appdb.winehq....rsion&iId=15812

Дори има репортнат бъг с проблем с отварянето на видео.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КМПлеър не върви с видео под wine, за съжаление. Пробвал съм всякакви варианти, но само програмата тръгва, без видеото. Вероятно поради някаква причина КМПлеър под wine не може да си намери дори вградените кодеци и затова и видеото не тръгва.

Инсталирай си SMPlayer. Преди да махна Линукса (по принуда) бях именно с SMPlayer. Добре се държеше, има задоволително количество настройки.

Между другото, за дистрибуция Ubuntu noob user до сега не бях чувал. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си омазал с VLC? Защо не ползваш един от най-разпространените плеъри за Linux-Mplayer и да му инсталираш фонтедна SMPlayer?

Относно VLC: реших да сменя скина, но при зареждане на субове, плеъра забива, преинсталирах го, но нъцки - няма ефект.

Мплеъра ми се видя в началото и той дървен. Свалих SMPlayer през софт центъра, разцъках го и изглежда надежден.

КМПлеър не върви с видео под wine, за съжаление. Пробвал съм всякакви варианти, но само програмата тръгва, без видеото. Вероятно поради някаква причина КМПлеър под wine не може да си намери дори вградените кодеци и затова и видеото не тръгва.

Инсталирай си SMPlayer. Преди да махна Линукса (по принуда) бях именно с SMPlayer. Добре се държеше, има задоволително количество настройки.

Между другото, за дистрибуция Ubuntu noob user до сега не бях чувал. :D

Разцъках из форума на КМр и наистина е почти невъзможно.

Относно "noob user" исках да поясня, че аз съм такъв, че съм пълен новобранец. Няма такова дистро.

Искам да попитам дали някой е подкарал AIMP 2 (3), защото и него не успях от първия път и оставих?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно VLC: реших да сменя скина, но при зареждане на субове, плеъра забива, преинсталирах го, но нъцки - няма ефект.

Мплеъра ми се видя в началото и той дървен. Свалих SMPlayer през софт центъра, разцъках го и изглежда надежден.

Разцъках из форума на КМр и наистина е почти невъзможно.

Относно "noob user" исках да поясня, че аз съм такъв, че съм пълен новобранец. Няма такова дистро.

Искам да попитам дали някой е подкарал AIMP 2 (3), защото и него не успях от първия път и оставих?

Благодаря!

За какво ти е AIMP, като имаш XMMS, Amarok, Clementine и още 1000 най-различни?

Разбирам да ползваш Windows апки през Wine, които нямат аналог, но да инсталираш Linux и да тръгнеш с идеята да слагаш всички Windows апки, все едно е по-шарена Windows платформа е нелогично и глупаво.

Плеърите зареждат библиотеки, кодеци, разчитат на някои елементи от Windows повече отколкото може да покрие Wine.

Едва ли ще пуснеш много Windows плеъри успешно и не виждам причина да го правиш, при условие че си има много добри плеъри за Linux.

Oтносно VLC-пусни го в save mode, ако и има такъв като опция и разкарай скина. Аз съм забелязал неприятни бъгове при ползване на скинове на VLC. Ползвай си го с default темата и това е.

п.п MPlayer е да го наречем "енджина" и има различни фонтендове, единият от тях по подразбиране е дървен, но SMPlayer е друг, който предлага доста интересни и атрактивни функции.

Същото е и с конвертерите на аудио/видео формати. Има FFMpeg от команден ред и вече си има различни фонтендове.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е AIMP, като имаш XMMS, Amarok, Clementine и още 1000 най-различни?

Разбирам да ползваш Windows апки през Wine, които нямат аналог, но да инсталираш Linux и да тръгнеш с идеята да слагаш всички Windows апки, все едно е по-шарена Windows платформа е нелогично и глупаво.

Плеърите зареждат библиотеки, кодеци, разчитат на някои елементи от Windows повече отколкото може да покрие Wine.

Едва ли ще пуснеш много Windows плеъри успешно и не виждам причина да го правиш, при условие че си има много добри плеъри за Linux.

Oтносно VLC-пусни го в save mode, ако и има такъв като опция и разкарай скина. Аз съм забелязал неприятни бъгове при ползване на скинове на VLC. Ползвай си го с default темата и това е.

п.п MPlayer е да го наречем "енджина" и има различни фонтендове, единият от тях по подразбиране е дървен, но SMPlayer е друг, който предлага доста интересни и атрактивни функции.

Същото е и с конвертерите на аудио/видео формати. Има FFMpeg от команден ред и вече си има различни фонтендове.

Явно ще карам напред, тествайки всички плеъри. Засега съм се спрял на SM Player, но и той има недостатъци от рода, че не помни размера на субовете.

Относно VLC:

Питах бай Гугъл и изпълних следната команда в Терминала и всички стана ок.

"vlc --reset-config --reset-plugins-cache"

Между другото: какво е "фонтендове" и апки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще карам напред, тествайки всички плеъри. Засега съм се спрял на SM Player, но и той има недостатъци от рода, че не помни размера на субовете.

Относно VLC:

Питах бай Гугъл и изпълних следната команда в Терминала и всички стана ок.

"vlc --reset-config --reset-plugins-cache"

Между другото: какво е "фонтендове" и апки?

Frontend е понятие от IT и означава програма, която взаимодейства директно с потребителя, а Back-end е програма или услуга, която недиректно обслужва услугите и функциите, които предлага Front-end-а.

Ако направим аналогия с кола-Font-end-а ще е системата за комуникация и взамодействие-спирачки, кормило и т.н, но това е основно което виждаме отгоре. Ние обаче не виждаме двигателят на колата, нито взаимодействаме директно с него.

В този ред мисли Front-end-ът грубо може да се приравни до графичен интерфейс, а back-end-ът до програма в команден ред, която обслужва функциите, които графичният интерфейс предоставя.

Това дава известна гъвкавост, понеже 1 back-end може да има много различни Front-end-ове.

Апка, Application, Program-все едно и също с приблизително значение "Програма".

До колкото знам SMPlayer има опции специално за субтитрите, разгледай ги в настройките.

А VLC не ползвам, нещо не ме радва.

front-end

Front-end and back-end are terms used to characterize program interfaces and services relative to the initial user of these interfaces and services. (The "user" may be a human being or a program.) A "front-end" application is one that application users interact with directly. A "back-end" application or program serves indirectly in support of the front-end services, usually by being closer to the required resource or having the capability to communicate with the required resource. The back-end application may interact directly with the front-end or, perhaps more typically, is a program called from an intermediate program that mediates front-end and back-end activities.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SMPlayer помни размера на субтитрите, но за да приложи всички настройки, които си направил трябва да го рестартираш. Това е единственият му недостатък - че за всяка промяна по настройките трябва да го рестартираш, за да имат ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.