Премини към съдържанието
bstorm

Може ли да се сложи "Arctic Cooler Freezer 64 Pro" на AM3+ ?

Препоръчан отговор

Може ли да се сложи това охлаждане на този сокет? Попадна ми едно такова, но според мен не може да се сложи, имам чувството, че ако го закопчая ще излезе от другата страна на дъното. Ако има някой с такова нека сподели, нормално ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип го няма във съпорт листа но 939 мисля че има еднаква скоба със АМ2 следователно трябва да пасне и на ам3 нищо непречи да опиташ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.arctic.ac/en/p/cooling/cpu/263/freezer-64-pro.html Тук е описано, че става за АМ3+, поразгледай...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става

То трябва да става, но това се опитвам да кажа, че едвам влиза разкопчано (даже се заклещи и се наложи да сваля дъното, за да го изкарам) а за закопчаване, просто не ми се рискува. Сравних го с боксовия охладител, при закопчано положение разликата е около 0,5см. Не знам дали дъното и процесора могат да понесът такъв натиск. Даже се чудя дали въобще ще може да се закопчае без да се счупи нещо. Редактирано от bstorm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В указания по-горе линк, намирам това http://www.arctic.ac/en/p/accessories/347/retention-module-amd.html . Не съм сигурен, но вероятно е нещо като преходник ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В указания по-горе линк, намирам това http://www.arctic.ac...module-amd.html . Не съм сигурен, но вероятно е нещо като преходник ...

С това вероятно ще стане, има си по 3 зъбчета и разстоянието е по голямо. Изглежда ми трябва нещо подобно ...

Все пак, ако има някой с такова охлаждане да сподели, как е положението при него.

Редактирано от bstorm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ако е като този на снимката никакъв проблем.

Ползвам такъв на сокет AM3.

Абсолютно същия. При поставянето имаш ли проблем? При мен при откопчано положение влиза много трудно (почти никак) Разгледах скобите и няма как да се отпусне. Ако го закопчая почти съм сигурен, че ще изпращи нещо. Да не би аз де на правя нещо както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя го имам от 5 години свалян и слаган е многократно на какви ли не дъна. Аз проблеми съм нямал, но в нета е пълно с оплаквания за счупена пластмаса около процесора. Нали махаш пластмасовата капачка която е върху охладителя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя го имам от 5 години свалян и слаган е многократно на какви ли не дъна.

Аз проблеми съм нямал, но в нета е пълно с оплаквания за счупена пластмаса около процесора.

Нали махаш пластмасовата капачка която е върху охладителя?

За коя капачка говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има капачка от прозрачна пластмаса върху частта която контактува с процесора. Пази термо пастата.

Ти ако си го мъчил няколко пъти какво стана с термо пастата?

http://www.youtube.com/watch?v=Fi82h6yaIMQ

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да го сложа. На ръка огънах пластинките около 2-3 мм и всичко заспа (пак ми беше доста трудно, но този път натиска не беше чак толкова голям). Благодаря ви за отделеното внимание.

Редактирано от bstorm (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.