Премини към съдържанието
dindi

Колаж в кристал. Възможно ли е?

Препоръчан отговор

От няколко дни вече ровя из нета, и има доста голям избор от кристали с гравирани снимки по избор. Аз обаче няма как да си избера една снимка и се чудя възможно ли е някъде да предлагат колажи на услугата. Мама има 50 годишнина този месец и много ми се иска да й подаря нещо специално, което да си остане във времето... Говоря за нещо от вида на прикачената снимка, като моята идея е да сложа няколко снимки на внуците й, и на мен и брат ми...дали ще се получи?

post-37758-0-07577900-1333555935.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В по-белият свят вече се предлагат подобни дарове с лазерно гравирани 3D образи включително и цветни. Не съм сигурен доколко те отговарят на параметрите на холограма и не са така наименовани, но определено има някакъв обемен ефект. Цък! Не ми се търси в БГ. Даже идея си нямам как са превели наименованието на услугата. Защото в повечето случаи действително е услуга. Хората работят със съответната апаратура и правят изделието с образ заявен от клиента. Не знам дали се продава предварително подготвен асортимент. Предимствата на този тип дар е практическата му вечност, не избледнява или потъмнява, лесен за поддръжка...и предполагам все пак чуплив, и...скъп, доста скъп за нашего брата.

Вариант с поставяне на снимка между стъкла(евентуално закалени до кристална структура) или по-скоро на две ,или на двустранна такава, за постигане на възможността да има нещо и на ...(по-скоро да няма гръб) на фоторамката, е предполагам доста по-поносим финансово вариант. Освен това както колегата е изяснил явно могат да преснимат върху прозрачно фолио подготвен колаж от снимки...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В по-белият свят вече се предлагат подобни дарове с лазерно гравирани 3D образи включително и цветни. Не съм сигурен доколко те отговарят на параметрите на холограма и не са така наименовани, но определено има някакъв обемен ефект. Цък! Не ми се търси в БГ. Даже идея си нямам как са превели наименованието на услугата. Защото в повечето случаи действително е услуга. Хората работят със съответната апаратура и правят изделието с образ заявен от клиента. Не знам дали се продава предварително подготвен асортимент. Предимствата на този тип дар е практическата му вечност, не избледнява или потъмнява, лесен за поддръжка...и предполагам все пак чуплив, и...скъп, доста скъп за нашего брата.

Вариант с поставяне на снимка между стъкла(евентуално закалени до кристална структура) или по-скоро на две ,или на двустранна такава, за постигане на възможността да има нещо и на ...(по-скоро да няма гръб) на фоторамката, е предполагам доста по-поносим финансово вариант. Освен това както колегата е изяснил явно могат да преснимат върху прозрачно фолио подготвен колаж от снимки...

Подобна услуга се предлага и у нас и не е чак толкова недостъпна. За една снимка ясно как ще изглеждат нещата, но когато изображенията са повече предполагам, че стои грубо. Може би, идеята просто е неосъществима и колаж в рамка би била по-добре, само дето на мен ми се иска да е нещо специално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само дето на мен ми се иска да е нещо специално.

Диде, защо кристал бе, мило? Толкова лесно се чупи...

Идейка: Скоро една колежка подари медальон за 50 годл юбилей на майка си.Медальона е сребърна плочка нанизана на много луксозна връв. От едната страна на плочката е нарисуван нейният образ (нейната снимка ) а от другата е снимката на брат и...Много оригинално (според мен)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диде, защо кристал бе, мило? Толкова лесно се чупи...

Идейка: Скоро една колежка подари медальон за 50 годл юбилей на майка си.Медальона е сребърна плочка нанизана на много луксозна връв. От едната страна на плочката е нарисуван нейният образ (нейната снимка ) а от другата е снимката на брат и...Много оригинално (според мен)...

Проблемът е че, майка ми не обича верижки, не носи такива неща, дразнят я. То, ако става на въпрос мрази всякакъв вид джунджурийки и сувенири, адски ми е трудна.

За това си помислих, че нещо сантиментално като снимки с внуците й и децата й, би я докоснало. Със сигурност ако я изтипосам с нейна снимка в кристал ще ми го замери по главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купете и дигитална фоторамка и изтипосайте цялата рода в снимки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купете и дигитална фоторамка и изтипосайте цялата рода в снимки!

Честно казано това също го обмислям, ама... вече подарихме на една леля и ме спира това, че ще станем банални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нашия мол имат такъв щанд и специално се поинтересувах,

много красиви неща правят, впечатлена съм, но както ти искаш няколко снимки - казаха не става

дадоха ми брошура, това е сайта им

http://www.gift4you.bg/

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ти е чудесно, само дето такива неща докато стигнат в България ще минат към 20 години поне. При нас е изключителен лукс да си позволиш някакъв VIP подарък примерно, камо ли подобни лазерни 3D гравюри...Дори скоро да бъде на нашия пазар, малцина ще могат да си го позволят. Вариантът, който си предложил е далеч по-приемлив за подобна цел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ти е чудесно, само дето такива неща докато стигнат в България ще минат към 20 години поне. При нас е изключителен лукс да си позволиш някакъв VIP подарък примерно, камо ли подобни лазерни 3D гравюри...Дори скоро да бъде на нашия пазар, малцина ще могат да си го позволят. Вариантът, който си предложил е далеч по-приемлив за подобна цел. 

Колко струва такава 3D гравюра? Според Вас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.