Премини към съдържанието
Gunnera

Това нормални резултати от 3dmark тест ли са?

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди малко реших да направя един 3dmark тест. Резултата ми се струва доста слаб и ми се струва, че има някакъв проблем. Ето и снимки:

СНИМКА 1

СНИМКА 2

СНИМКА 3

Нормално ли е или някъде бъркам ?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди малко реших да направя един 3dmark тест. Резултата ми се струва доста слаб и ми се струва, че има някакъв проблем. Ето и снимки:

СНИМКА 1

СНИМКА 2

СНИМКА 3

Нормално ли е или някъде бъркам ?

Редактирай си заглавието на примерно - резултат на 3D Mark,но мисля има такава специална тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преди малко реших да направя един 3dmark тест. Резултата ми се струва доста слаб и ми се струва, че има някакъв проблем. Ето и снимки: СНИМКА 1 СНИМКА 2 СНИМКА 3 Нормално ли е или някъде бъркам ?

Виж по време на теста ядрото каква честота стига, защото ако си стои на 500Мхз трудно ще изкараш повече.

Изтрии сегашния драйвър и инсталирай последния от сайта на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако картата е HD7970 е доста слаб, то аз правя повече.

Да, с нея съм.

Цялата конфигурация ми е

ASROCK Z68 EXTREME3 GEN3

INTEL CORE i5-2500K

CM Hyper 612S

2x4G A-DATA 1333

SAPPHIRE HD7970

CM HAF-922

SEASONIC SS-620GB Bronze

До преди 10-тина дни компютъра си вървеше нормално. Не трябваше да използвам MSI Afterburner, температурите бяка до 33 градуса макс, обаче миналата седмица като го пуснах и докато пусна някоя игра и след 5 мин и картината ставаше в цветовете на дъгата и само рестарт оправяше работата. С вземането на компютъра направих 3дмарк тест на някаква стара версия 3дмарк и резултата не беше лош ама сега какво стана не мога да си обясня. И на новата версия съм правил тест обаче резултата беше доста по-голям от сега. Това е СНИМКА от първия ми тест със стара версия на 3дмарк. Като бях с драйверите от диска като че ли всичко беше ОК, изтеглих най-новите и всичко се оплеска май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите версии са си стари, не можеш да сравняваш резултатите. Нещо си пипал и по картата и по процесора. Сега картата изглежда наред, ама защо пък процесора ти е на 1600 МХц? Пусни всичко в биоса на стандартни настройки, убеди се, че процесора ти работи с 33 множител (3,3 ГХц), обнови си драйверите на видеото до последните, БЕЗ да пипаш нищо с афтърбърнър или друга програма и после пак пусни теста.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Обаче при 3дмарк теста ми показа, че процесора ми работи на 2600MHz . . . .

Редактирано от pandjabara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах в биоса и нямаше проблем. Направих преинсталция инсталирах драйверите за дъното и драйверите за видеото, направих ъпдейт, пуснах 3дмарк тест с professional edition и отново проблем ;@ Сега е по-добре, но ЦЪК пак не е както трябва. Processor clock 3093 MHz и на видеото ми пише Memory 1024 MB ;@

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От биоса изключи C3 и C6 state/report. Какъв ти е охладителя, и сложил ли си го добре, да не би процесора да тротва по някакъв начин от евентуално прегряване? А за какво инсталираш драйвърите за Интелската видео карта (тази във процесора), след като изобщо не ти трябва? Изтрии изобщо всички драйвъри за видео картите и сканирай със Ccleaner и/или Driver Sweeper да изчисти всички остатъци от тях. И инсталирай, само за радеона без интелската, последния каталист от сайта на АМД,

Редактирано от Brujerizmo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко, което си ми казал обаче пак същата работа. До преди малко играх Company of Heroes в мултиплеър заедно с един приятел, който е със следната конфигурация и зарежда по-бързо от мен и играе на по-висока резолюция . . . :X:X

Ако някой подозира какъв е проблема с 3дмарк тестовете и защо всеки път ми показва, че процесора ми работи на различни mhz и видеото ми е 1 гб, а по принцип е 3 ===> МОЛЯ ДА КАЗВА КАКВО ДА ПРАВЯ !!! :shake_puter:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с процесора е нормално, просто отчита моментната честота. За видеото - нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://support.amd.c...iw_vista64.aspx

Това ли са драйверите който си инсталирал? Ако са те ще чакаш за новите на края на месеца друго не можеш да направиш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа какво значи мисля? Изтегли си точните драйвери за видеото и ОС. Не е като да не знаеш каква ти е картата и ос нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка които съм дал е за актуалния драйвер за 64 бит. Windows 7 и за седма серия на АМД. Теглиш това от първия линк - 161 MB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ако пак имаш проблеми пиеш една студена вода да полееш новата си видеокарта и чакаш следващата версия на драйвера в края на месеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Пускам да направя един тест и ще пиша какво е станало.

Направих теста и сега ми показва с 400 точки повече от вчера.

Публикувано изображение

Обаче като кликна на View Result at 3DMark.com и ми показва това

Публикувано изображение

а не ми показва подробно . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да спреш да се занимаваш с тъпи тестове и да си цъкаш игричките. Все пак ако те гони крастата виж първия надпис на картинката която си постнал. С тия ситни буквета нищо не виждам освен че явно имаш проблем с регистрацията (invalid key) и май е стара версия освен това. Между другото гледам купища отворени приложения. Като пускаш разни тестове спирай торент клиента, скайпове и браузери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:beer: Видеото май се оправи, вече ми показва 3ГБ, но пак ми показва на процесора 2693мхц. Изкарах 7476 точки. Редактирано от pandjabara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесора ти казах, той си мени честотата според натоварването. Ако искаш да ти работи постоянно на 3,3, спри всички енергоспестяващи функции от БИОС-а. И резултатите на картата са ти добре, почти настигна моите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.