Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ftpkid

[SOLVED]Инсталация на Ubuntu 10.04 LTS

Препоръчан отговор

Не успях да издържа на бъговете на 12.04 и за това реших да се върна на 10.04.Сложих CD-то и инсталацията стигна дотам,където трябва да рестартирам.И тук направих голям фал.Много тъпа грешка...чаках го да рестартира,но твърде рано (извадих CD-то).След като нищо не стана го рестартирах от копчето,но стига само до,така наречения splash screen и след това всичко загасва и...просто нищо не може да се прави на компютъра..рестартирах го няколко пъти и ефекта е един и същ.Сложих отново CD-то и нищо различно не се получава!Вкъщи имам само един компютър и единственото CD с някаква инсталирана ОС беше е Windows 8 Developer Preview.Буутнах от него и си го инсталирах Уиндоус-а без проблем.Реших,че онова CD с Убунту 10.04 е повредено и за това записах още едно с вградения инструмент в Осмицата.Буутвам е пак същото...splash screen и после изгасва.Какво да направя? Дали проблема е пак в CD-то?Този път използвам друга програма и го записвам супер бавно,на 1х!След малко ще е готов и пак ще пробвам,но имам чувство,че не може проблема да е само от едно CD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са повреден носител, повреден образ или несъобразен образ с архитектурата на процесора. Не е задължително да изпичаш диска на толкова ниска скорост - за iso. образи 8х за CD и 4х за DVD е нормална скорост. Дори при двойно по- голяма скорост не би трябвало да имаш никакви проблеми. Най - логичната причина е някакви проблеми с дяловете на хард- диска. Направи си нова таблица на дяловете. Не разчитай на автоматичното преоразмеряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са повреден носител, повреден образ или несъобразен образ с архитектурата на процесора. Не е задължително да изпичаш диска на толкова ниска скорост - за iso. образи 8х за CD и 4х за DVD е нормална скорост. Дори при двойно по- голяма скорост не би трябвало да имаш никакви проблеми. Най - логичната причина е някакви проблеми с дяловете на хард- диска. Направи си нова таблица на дяловете. Не разчитай на автоматичното преоразмеряване.

Не може да е от CD/DVD Drive-a,защото оттам си инсталирах успешно Windows 8.Не може проблема да е бил в носителя(CD-то),защото пробвах с 3 CD-та...единственото,което ми се струва да е повредено е .iso файла,но той си е изтеглен от официалния сайт на Убунту,така че това ми се струва малко вероятно.Интересното е,че,ако не броим първия опит за инсталация(който почти завърши успешно) единствените проблеми в инсталация са си с Убунту,а не с Джама...днес и снощи нямах възможност да пробвам последното CD, на което записа Убунту.когато го пробвам и него ще публикувам резултатите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е от CD/DVD Drive-a,защото оттам си инсталирах успешно Windows 8.Не може проблема да е бил в носителя(CD-то),защото пробвах с 3 CD-та...единственото,което ми се струва да е повредено е .iso файла,но той си е изтеглен от официалния сайт на Убунту,така че това ми се струва малко вероятно.Интересното е,че,ако не броим първия опит за инсталация(който почти завърши успешно) единствените проблеми в инсталация са си с Убунту,а не с Джама...днес и снощи нямах възможност да пробвам последното CD, на което записа Убунту.когато го пробвам и него ще публикувам резултатите :)

На сайта има публикувани хешове на образите, проверете дали съвпада с вашия образ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с поредното CD не се получи...не разбрах за какви хешове на образите става въпрос... и не ги намерих :P (ако може URL...) @cybercop Аз лично не разбрах връзката с дяловете...сега имам само един дял и всичко ми е тряснато там.Няма да ми трябват да правя много отделни дялове,защото аз напълно махам Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с поредното CD не се получи...не разбрах за какви хешове на образите става въпрос... и не ги намерих :P (ако може URL...)

@cybercop Аз лично не разбрах връзката с дяловете...сега имам само един дял и всичко ми е тряснато там.Няма да ми трябват да правя много отделни дялове,защото аз напълно махам Windows.

http://ftp.heanet.ie/pub/ubuntu-cdimage/releases/10.04.4/release/

MD5*

SHA1*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eb375ff62ee0b9f4a539dcf3c9d60ff8 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [MD5]

88cd705e6d8e80e0ef92ee89c96506f055468579 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [sHA1]

Това ли трябва да е ? Ако "да",значи предполагам,че съвпадат с образа,който аз изтеглих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи нова таблица на дяловете, като си остави един дял от 1-2 GB, форматиран в linux-swap за swap дял. Ако не искаш да имаш отделен Home дял, цялото останало пространство направи на един primary дял, форматиран в ext3/ext4 файлова система за root дяла.

2. Намери си здрав, празен диск, най- добре да не е презаписващ се. Не, че е проблем, но много често тези дискове са амортизирани от дълга употреба, а при записите на образ една прашинка може да обърка нещата.

3. Свали си Alternate install CD на Ubuntu 10.04 /с дебиански инсталатор/.

http://releases.ubun...ernate-i386.iso за 32 битова система.

http://releases.ubun...rnate-amd64.iso за 64 битова система.

Имай в предвид, че 32 битови Дебиан базирани дистрибуции не тръгват на някой AMD процесори, затова, ако си с такъв процесор, избери 64 битова версия.

4. Записваш на скорост не по- висока от 8х за CD и 4х за DVD.

5. Рестартираш компютъра и ако си настроил машината от биоса да бутва от CD, няма причина да не започне инсталация.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eb375ff62ee0b9f4a539dcf3c9d60ff8 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [MD5]

88cd705e6d8e80e0ef92ee89c96506f055468579 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [sHA1]

Това ли трябва да е ? Ако "да",значи предполагам,че съвпадат с образа,който аз изтеглих.

А дали записа на диска има същите контролни суми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи нова таблица на дяловете, като си остави си един дял от 1-2 GB, форматиран в linux-swap за swap дял. Ако не искаш да имаш отделен Home дял, цялото останало пространство направи на един primary дял, форматиран в ext3/ext4 файлова система за root дяла.

2. Намери си здрав, празен диск, най- добре да не е презаписващ се. Не, че е проблем, но много често тези дискове са амортизирани от дълга употреба, а при записите на образ една прашинка може да обърка нещата.

Имай в предвид, че 32 битови Дебиан базирани дистрибуции не тръгват на някой AMD процесори, затова, ако си с такъв процесор, избери 64 битова версия.

5. Рестартираш компютъра и ако си настроил машината от биоса да бутва от CD, няма причина да не започне инсталация.

Успех.

То всичко ми е ясно,но това за AMD не го знаех.Моя процесор е AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи нова таблица на дяловете, като си остави един дял от 1-2 GB, форматиран в linux-swap за swap дял. Ако не искаш да имаш отделен Home дял, цялото останало пространство направи на един primary дял, форматиран в ext3/ext4 файлова система за root дяла.

Успех.

Какво точно е разликата м/у обикновената дистрибуция и Alternate.До колкото разбрах инсталацията не е с GUI.Това ли е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен истеглете това http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=49658 записвате на диск форматирате дяла който сте омазали и пробвате пак с Убунту

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших си проблема.Открих един форум в който разбрах как да оправя проблема,но в крайна сметка реших,че няма смисъл на си инсталирам 10.04.Сега съм с Kubuntu 11.10.Доволен съм от избора си.Kubuntu е много по-бърз и стабилен от Ubuntu 12.04 Beta 2!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно е разликата м/у обикновената дистрибуция и Alternate.До колкото разбрах инсталацията не е с GUI.Това ли е разликата?

Инсталацията с дебианският инсталатор е почти толкова лесна, колкото с Ubuntu installer. Просто ти дава възможност да настройваш повече параметри на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.