Премини към съдържанието
ftpkid

[SOLVED]Инсталация на Ubuntu 10.04 LTS

Препоръчан отговор

Не успях да издържа на бъговете на 12.04 и за това реших да се върна на 10.04.Сложих CD-то и инсталацията стигна дотам,където трябва да рестартирам.И тук направих голям фал.Много тъпа грешка...чаках го да рестартира,но твърде рано (извадих CD-то).След като нищо не стана го рестартирах от копчето,но стига само до,така наречения splash screen и след това всичко загасва и...просто нищо не може да се прави на компютъра..рестартирах го няколко пъти и ефекта е един и същ.Сложих отново CD-то и нищо различно не се получава!Вкъщи имам само един компютър и единственото CD с някаква инсталирана ОС беше е Windows 8 Developer Preview.Буутнах от него и си го инсталирах Уиндоус-а без проблем.Реших,че онова CD с Убунту 10.04 е повредено и за това записах още едно с вградения инструмент в Осмицата.Буутвам е пак същото...splash screen и после изгасва.Какво да направя? Дали проблема е пак в CD-то?Този път използвам друга програма и го записвам супер бавно,на 1х!След малко ще е готов и пак ще пробвам,но имам чувство,че не може проблема да е само от едно CD...

Редактирано от FaceGoogler-2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са повреден носител, повреден образ или несъобразен образ с архитектурата на процесора. Не е задължително да изпичаш диска на толкова ниска скорост - за iso. образи 8х за CD и 4х за DVD е нормална скорост. Дори при двойно по- голяма скорост не би трябвало да имаш никакви проблеми. Най - логичната причина е някакви проблеми с дяловете на хард- диска. Направи си нова таблица на дяловете. Не разчитай на автоматичното преоразмеряване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са повреден носител, повреден образ или несъобразен образ с архитектурата на процесора. Не е задължително да изпичаш диска на толкова ниска скорост - за iso. образи 8х за CD и 4х за DVD е нормална скорост. Дори при двойно по- голяма скорост не би трябвало да имаш никакви проблеми. Най - логичната причина е някакви проблеми с дяловете на хард- диска. Направи си нова таблица на дяловете. Не разчитай на автоматичното преоразмеряване.

Не може да е от CD/DVD Drive-a,защото оттам си инсталирах успешно Windows 8.Не може проблема да е бил в носителя(CD-то),защото пробвах с 3 CD-та...единственото,което ми се струва да е повредено е .iso файла,но той си е изтеглен от официалния сайт на Убунту,така че това ми се струва малко вероятно.Интересното е,че,ако не броим първия опит за инсталация(който почти завърши успешно) единствените проблеми в инсталация са си с Убунту,а не с Джама...днес и снощи нямах възможност да пробвам последното CD, на което записа Убунту.когато го пробвам и него ще публикувам резултатите :) Редактирано от FaceGoogler-2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е от CD/DVD Drive-a,защото оттам си инсталирах успешно Windows 8.Не може проблема да е бил в носителя(CD-то),защото пробвах с 3 CD-та...единственото,което ми се струва да е повредено е .iso файла,но той си е изтеглен от официалния сайт на Убунту,така че това ми се струва малко вероятно.Интересното е,че,ако не броим първия опит за инсталация(който почти завърши успешно) единствените проблеми в инсталация са си с Убунту,а не с Джама...днес и снощи нямах възможност да пробвам последното CD, на което записа Убунту.когато го пробвам и него ще публикувам резултатите :)

На сайта има публикувани хешове на образите, проверете дали съвпада с вашия образ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с поредното CD не се получи...не разбрах за какви хешове на образите става въпрос... и не ги намерих :P (ако може URL...) @cybercop Аз лично не разбрах връзката с дяловете...сега имам само един дял и всичко ми е тряснато там.Няма да ми трябват да правя много отделни дялове,защото аз напълно махам Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с поредното CD не се получи...не разбрах за какви хешове на образите става въпрос... и не ги намерих :P (ако може URL...)

@cybercop Аз лично не разбрах връзката с дяловете...сега имам само един дял и всичко ми е тряснато там.Няма да ми трябват да правя много отделни дялове,защото аз напълно махам Windows.

http://ftp.heanet.ie/pub/ubuntu-cdimage/releases/10.04.4/release/

MD5*

SHA1*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eb375ff62ee0b9f4a539dcf3c9d60ff8 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [MD5]

88cd705e6d8e80e0ef92ee89c96506f055468579 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [sHA1]

Това ли трябва да е ? Ако "да",значи предполагам,че съвпадат с образа,който аз изтеглих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи нова таблица на дяловете, като си остави един дял от 1-2 GB, форматиран в linux-swap за swap дял. Ако не искаш да имаш отделен Home дял, цялото останало пространство направи на един primary дял, форматиран в ext3/ext4 файлова система за root дяла.

2. Намери си здрав, празен диск, най- добре да не е презаписващ се. Не, че е проблем, но много често тези дискове са амортизирани от дълга употреба, а при записите на образ една прашинка може да обърка нещата.

3. Свали си Alternate install CD на Ubuntu 10.04 /с дебиански инсталатор/.

http://releases.ubun...ernate-i386.iso за 32 битова система.

http://releases.ubun...rnate-amd64.iso за 64 битова система.

Имай в предвид, че 32 битови Дебиан базирани дистрибуции не тръгват на някой AMD процесори, затова, ако си с такъв процесор, избери 64 битова версия.

4. Записваш на скорост не по- висока от 8х за CD и 4х за DVD.

5. Рестартираш компютъра и ако си настроил машината от биоса да бутва от CD, няма причина да не започне инсталация.

Успех.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eb375ff62ee0b9f4a539dcf3c9d60ff8 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [MD5]

88cd705e6d8e80e0ef92ee89c96506f055468579 *ubuntu-10.04.4-dvd-i386.iso [sHA1]

Това ли трябва да е ? Ако "да",значи предполагам,че съвпадат с образа,който аз изтеглих.

А дали записа на диска има същите контролни суми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи нова таблица на дяловете, като си остави си един дял от 1-2 GB, форматиран в linux-swap за swap дял. Ако не искаш да имаш отделен Home дял, цялото останало пространство направи на един primary дял, форматиран в ext3/ext4 файлова система за root дяла.

2. Намери си здрав, празен диск, най- добре да не е презаписващ се. Не, че е проблем, но много често тези дискове са амортизирани от дълга употреба, а при записите на образ една прашинка може да обърка нещата.

Имай в предвид, че 32 битови Дебиан базирани дистрибуции не тръгват на някой AMD процесори, затова, ако си с такъв процесор, избери 64 битова версия.

5. Рестартираш компютъра и ако си настроил машината от биоса да бутва от CD, няма причина да не започне инсталация.

Успех.

То всичко ми е ясно,но това за AMD не го знаех.Моя процесор е AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи нова таблица на дяловете, като си остави един дял от 1-2 GB, форматиран в linux-swap за swap дял. Ако не искаш да имаш отделен Home дял, цялото останало пространство направи на един primary дял, форматиран в ext3/ext4 файлова система за root дяла.

Успех.

Какво точно е разликата м/у обикновената дистрибуция и Alternate.До колкото разбрах инсталацията не е с GUI.Това ли е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен истеглете това http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=49658 записвате на диск форматирате дяла който сте омазали и пробвате пак с Убунту

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших си проблема.Открих един форум в който разбрах как да оправя проблема,но в крайна сметка реших,че няма смисъл на си инсталирам 10.04.Сега съм с Kubuntu 11.10.Доволен съм от избора си.Kubuntu е много по-бърз и стабилен от Ubuntu 12.04 Beta 2!

Редактирано от FaceGoogler-2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно е разликата м/у обикновената дистрибуция и Alternate.До колкото разбрах инсталацията не е с GUI.Това ли е разликата?

Инсталацията с дебианският инсталатор е почти толкова лесна, колкото с Ubuntu installer. Просто ти дава възможност да настройваш повече параметри на системата.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.