Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

един приятел ми го даде да го преинсталирам,защото много забивал и т.н,взех го и го пуснах,показваше два уиндоуса да си избера един от тях,нито на един не тръгваше и постоянно рестартираше,като за момент се появяваше и син екран.Започнах преинсталация от флашка...която продължи малко повече от 3 часа!!!Сега е преинсталиран но страшно бавно работи и отваря каквото и да е,като на моменти се "чуди" по 1-2 мин.......питането ми е проблема хардуерен ли е???какво може да е?.............при рестарт сега показва че има 3 уиндоуса,при положение че съм форматирал дяла.....някакви идеи за повредата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема такъв какъвто го описваш след преинсталацията, е в задкалвиатурното устройство... как ще форматираш диск, и въпреки това буут мениджъра ще ти дава че има 3 Уиндоуса??? Най-вероятно нещо не си направил като хората с извинение.... Опиши точно как форматира, колко дяла е имало , какви и така нататък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност има само дял C който е 10 gб.......

Редактирано от oitz69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от моделите които не са с хард диск,а със някакво ssd мисля че е от това.Бавно четат и пишат върху тях.Преди 2 години когато излезнаха имах нещастието да се сблъскам с такъв модел,единственото което малко увеличи скороста беше да се форматира под Fat при инсталация.Имаше лек ефект но общо взето са много зле тези модели първите с този диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от моделите които не са с хард диск,а със някакво ssd мисля че е от това.Бавно четат и пишат върху тях.Преди 2 години когато излезнаха имах нещастието да се сблъскам с такъв модел,единственото което малко увеличи скороста беше да се форматира под Fat при инсталация.Имаше лек ефект но общо взето са много зле тези модели първите с този диск.

Това наистина е от първите модели, които не са с SSD, а с флаш памет, вместо хард и стандартния ХР е трудно "смилаем" за тях. Преди 2 г. и на мен ми се наложи веднъж да инсталирам такова чудо и тогава ми отне 5 часа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така стана, аз имам същия модел и нямам гореописания проблем. Модела не е с флаш, а с SSD от първо поколение и си работи съвсем нормално. Какъв е този партишън от 10 Гб, след като модела се разпространява с 8-16-32Гб SSD? Работи си съвсем идеално и с Windows 7 Starter/Home Basic както и с Ubuntu, като зареждането и на 4-те ОС не е надвишавало минута и половина. Единствения препоръчителен ъпгреид за мен е добавянето на модул от 1 или 2 Гб DDR2 667 Относно софтуерни настройки, изключването на всякакво индексиране и възстановяване помага доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсурд е да се работи така,много е бавен и мисли по 1 мин за всяко нещо,харда му е 8 гб,показва 7,50,аз съм бил грешка...ще го пробвам и на 7стартер да видя,но много ме съмнява

Редактирано от oitz69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно 8гб е супер бавен при запис и четене,сам може да се увериш като му пуснеш тест за скорост на четене и запис.Имам снимки но намерих засега само 4гб вариант.

Публикувано изображение

Редактирано от celux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може проблема да ти е в начина инсталацията на ХР, аз съм го преинсталирал от външен USB DVD и отнема нормалното време. Поне на W7 е измислен стандартен инсталационен вариант от флашка, но ако си със стандартните 512Мб рам не ти препоръчвам W7. минавай директно на Ubuntu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсурд е да се работи така,много е бавен и мисли по 1 мин за всяко нещо,харда му е 8 гб,показва 7,50,аз съм бил грешка...ще го пробвам и на 7стартер да видя,но много ме съмнява

Трябва задължително да инсталираш драйвера са SSD паметта, която играе ролята на хард диск иначе ще работи бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина най-добре е да преминеш на убунту или минт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва задължително да инсталираш драйвера са SSD паметта, която играе ролята на хард диск иначе ще работи бавно.

От къде ги изсмуквате тия глупости че и аз да почна,

ти виждал ли си драйвер за хард диск???

Единствено има софтуери оптимизиращи кеширането като FlashFire

както и драйвер за чипсетта но драйвер за SSD няма как да има,

операционната система си го разпознава като generic storage,

както и останалите носители с изключение на оптичните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са глупости. Драйверите, който ги намира Windows XP не работят коректно. Трябва да се инсталира драйвер от производителя на самото SSD. Имал съм същия проблем с такъв Acer и само така се реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

откъде да го изтегля този драйвър??

То не е точно драйвер, а е Firmware за самото SSD. Инсталирай един Everest на компютъра и виж дали ще ти разпознае какъв е модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еверест показва :Дисково устройство- P-SSD1800 (7gb,IDE)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е наред на машинката ,просто преинсталирай с читав Windows и наистина форматирай като хората ,няма такива животни като Firmware и разни глупави неща ,ОС щом си ти познава дискетката се инсталира значи си е добре ,просто съм сигурен че качваш скапни Windows -и натъпкани с всевъзможни ъпдеити и не форматираш както трябва преди това ,а Win7 starter за какво ти е ??????? Осакатено та дори една картинка не можеш да си сложиш за фон . Сигурен съм че нещо не правиш както трябва и какви са тия 2,3,4 ОС ????????????? Не качвай нищо повече от едно норално XP3 ,качи си дарйверите и там няколко програмки за гледане ,слушане и толкова . Като твоя проблем вече няколко пъти се сблъсквам и накрая все се оказва че или windows -a които е качен е пълен с разни интегрирани глупости до безобразие или просто не се знае точно как се инсталира и какво да се прави по време на самата инсталация с огромните ми уважения към автора на темата .

Редактирано от elicaivo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.