Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вчера сложих да топля нещо в микровълновата и след 1 минута вътре започна да пресвяткат сини искри или нещо такова и да да пръска навсякъде и веднага я спрях, огледах я отвътре и забелязах че има няква дупка и ся не смея да я пусна-дали е изгоряла? Не смея да я пусна пак да не вземе да гръмне нещо и искам да питам това ли е признак за изгоряла микровълнова? В смисъл тя не беше спряла просто вътре имаше сини искри-дали не може да се даде на ремонт или трябва да се копува нова? Печката е от 2004г http://prikachi.com/images/852/4605852b.jpg http://prikachi.com/images/853/4605853C.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дошло й е времето Публикувано изображение

Хвърляй я, докато не е направила по-голяма поразия. Вече си е изплатила парите,а обикновено ремонтът излиза почти колкото нова.

ПП. Напиши марката и модела, да ти кажа има ли смисъл да се занимаваш със сервизи.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера сложих да топля нещо в микровълновата и след 1 минута вътре започна да пресвяткат сини искри или нещо такова и да да пръска навсякъде и веднага я спрях, огледах я отвътре и забелязах че има няква дупка и ся не смея да я пусна-дали е изгоряла? Не смея да я пусна пак да не вземе да гръмне нещо и искам да питам това ли е признак за изгоряла микровълнова? В смисъл тя не беше спряла просто вътре имаше сини искри-дали не може да се даде на ремонт или трябва да се копува нова? Печката е от 2004г

http://prikachi.com/...52/4605852b.jpg

http://prikachi.com/...53/4605853C.jpg

Това, на което виждаш дупка с слюдата, покриваща магнетрона.

Носиш печката в сервиз за домашна техника и ти сменят слюдата.

Печката ще си работи като нова.

p.s. принципно и сам можеш да си я оправи -отиваш в магазин за резервни части, купуваш слюда ( твоя модел микровълнова) , разглобяваш печката, почистваш всичко и сменяш прозорчето :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имах същия случай преди,беше пробил метален пръстен точно където излизат трептенията(вълните),един майстор го смени за 10 лв и това беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дошло й е времето Публикувано изображение

Хвърляй я, докато не е направила по-голяма поразия. Вече си е изплатила парите,а обикновено ремонтът излиза почти колкото нова.

Глупости !

Ремонтът и замяната на слюдата е около 15 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости !

Ремонтът и замяната на слюдата е около 15 лв.

Щом по една снимка си преценил, че няма друго изгоряло - ОК :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Печката е Haier MO-2280MG-ако ще излезе 10-15 лева наистина ми кажете някъв сервиз във Варна-пак казвам печката си работеше, но взе да пресвятка и я спрях и повече не съм я пуснал, щото видях тая дупка

eто снимките в 10MP размер за да се види по-детайлно

http://prikachi.com/...60/4606060s.jpg

http://prikachi.com/...61/4606061h.jpg

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май Роял сервиз обслужваше Haier ... Намират се в сградата на Технополис, на левия ъгъл (като гледаш срещу входа). Ама вземи преди това я почисти малко, че някои сервизи слагат допълнителна такса за ремонт на мръсни уреди. ПП. Ако Trichocephalus знае друг сервиз във Варна, където да ремонтират такава повреда за 15 лв, ще се радвам да го напише. Много ще ми е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП. Ако Trichocephalus знае друг сервиз във Варна, където да ремонтират такава повреда за 15 лв, ще се радвам да го напише. Много ще ми е от полза.

:lol6: от де да ви знам сервизите във Варна хаххахахх аз в тоя град не съм стъпвал от сума ти и години и нямам никакво намерение да стъпвам.

Вместо да се заяждаш - виж оправи човека,

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се "оправя" човек! :whist:

и то жив, а ? :ph34r::D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам втората снимка, ми се струва че на таване има подкожучена боя. Не знам така ли е или не. Ако е така направо вземай една нова и не се занимавай с тази. А като препоръка само лично от мен- продават пластмасови похлупаци за микровълнови фурни. Вземаш един и го ползваш при всяко ползване на фурната. Много често проблеми от този вид се получават точно от тези замърсявания които се забелязват във фурната ти. Така ще и удължиш хем живота, хем ще си спестиш чистенето!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: от де да ви знам сервизите във Варна хаххахахх аз в тоя град не съм стъпвал от сума ти и години и нямам никакво намерение да стъпвам.

Вместо да се заяждаш - виж оправи човека,

Не се заяждам, питах напълно сериозно. Не знам във Варна на да има сервиз, който да оправи такъв дефект за 10-15 лв. Насочих го към този, поддържащ марката, друго не мога да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.04.2012 г. в 12:29, Trichocephalus написа:

Това, на което виждаш дупка с слюдата, покриваща магнетрона.

Носиш печката в сервиз за домашна техника и ти сменят слюдата.

Печката ще си работи като нова.

p.s. принципно и сам можеш да си я оправи -отиваш в магазин за резервни части, купуваш слюда ( твоя модел микровълнова) , разглобяваш печката, почистваш всичко и сменяш прозорчето :)

Здрасти, от микровълновата започнаха да излизат искри отстрани,смених магнетрона но след десетина дни пак започна.Прочетох за проблема със слюдата но по магнетрона вече има следи от нагар дали и той трябва пак да се смени.Между  другото по корпуса отвътре се вижда корозия.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, oleg24 написа:

Здрасти, от микровълновата започнаха да излизат искри отстрани,смених магнетрона но след десетина дни пак започна.Прочетох за проблема със слюдата но по магнетрона вече има следи от нагар дали и той трябва пак да се смени.Между  другото по корпуса отвътре се вижда корозия.Благодаря предварително.

За боклука. Не се занимавай освен ако нямаш железни нерви. Направо скачай на нова. Моята ми беше дошло до гуша  да я отварям и затварям.  Последно като ми се наложи и едната стоп-машинка да и отстраня от вратата и ми писна. Работи още седмица и като спря направо в коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе научете се че има и сервизи. Сменял магнетрона - защо? И за какво изкопа тема на 5 години?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.