Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

HideBoy

Acer Aspire мощен-много слаб фрейм реит на секунда помощ моля!

Препоръчан отговор

Закупих си лаптоп можеби преди година с 4 гб рам 1гб видео мем Ati Mobility Radeon HD 4650 2 ядра процесор мисля че 2.2 едното или 2.4. И си помислих, че най-накрая ще мога и аз като човек да изиграя една игра (преди това бях с мн стара конфигурация от 2003 година) едвам си позволих този лаптоп и вече немога да си позволя друг компютър. Писна ми да ми сече да ми пада фпс в мелета писна ми вече да немога да седна да изиграя една игра като хората! Имаге една игра War Inc преди като я играх в стийм нямах проблем а сега пада фпс-то когат си иска и с колкото си иска! Сега се мъча да играя и Hedone на която се скъсва да пада фпс-то. Вече до такава степен изнемощях с пробите да оправя нещо (Дирек Х, Смяна на драйвери), че си купих охлаждаща стелка за лаптопа. Отново същото никаква промяна търсих драйвери в АМД сайта те там по шибано тва търсене не са могли да го направят или не намерих каквото ми трябва или вече не правят драйвери за ХР. Моля ви само да ми помогнете някак да го реша тоя проблем найстина се измъчих вече бях си помислил, че с този компютър най-накрая и аз ще мога да разцъкам като човек но уви и с стария компютър така и с този така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като за начало лаптопите не са предназначени за продължителен гейминг. Такива натоварвания причиняват загряване на компонентите и вследствие throttling и забравяш за нормални кадри в секунда. Предполагам и че не е чистена от прах машинката и се е натрупал, който в момента пречи допълнително на компонентите да се охлаждат. Освен всичко друго е добре да кажеш модела на лаптопа, но подозирам, че е слабичък и дори и да го нямаше проблема с охлаждането, компонентите не са достатъчно мощни за да предоставят задоволителна производителност за гейминг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите, които представя той не са нищо особено и мисля, че лаптопа би трябвало да му издържи.Все пак е добре да каже модела на процесора и с какви настройки играе игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Pentium® Processor T4400

(1M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB) Socket P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси си Лаптопа на профилактика, за да се продуха от прах и да се провери термопастата на процесора. Има вероятност да имаш и вируси, а може и Windows да ти се бъгва нещо. Хубаво е да се направи пълна профилактика на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като начало да започнем с това, че лаптопите не са за игри... Сега да помислим какво става по време на игра: Тя се чете от бавният 5400 rpm хард диск и се прекарва през слабият процесор със занижени честоти и слабата видео карта, която най-вероятно не става за нищо повече от офис приложения като всичкото това генерира една сума топлина, която мъничкото вентилаторче не смогва да отведе навън при което се получава тротлинг (забавяне на работата). Вероятно и не е почистван и не му е сменяна термопастата повече от година, което допълнително влошава нещата. Не е ясно Windows-a в какво състояние е също... Още повече е XP. В заключение: аз проблем не виждам, виждам лошо поддържан лаптоп, използван не по предназначение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чак неподдържан не е, но е време да му се направят необходимите профилактики. Иначе може и да се повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.