Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,мерси на всички които ще се отзоват.Та,бях решил преди няколко месеца да си купувам лаптоп, но добре че се отказах, тъй като тогава прехваленият Y570 се оказа в подледствие не толкова добър,а след премисляне на нещата установих че ще ми трябва нов настолен(все пак какъв е смисълът да свързвам лаптоп с 22'' ми монитор,а и откъм комфортен гейминг и цялостно подългосрочна работа).Въпросът ми е, тъй като съм по-запознат с лаптопите,и ми е ясно че са по-слаби,естествено, но - каква е разликата, ако може да ми обясните между мобилен Intel Core процесор и стандартен,в смисъл какъв е настолният еквивалент например на i7 2670QM и gpu GTX560m например, за да мога да се ориентирам? Иначе за конкретни гейминг конфигурации има доста теми и ще ги прегледам първо тях.Благодаря.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е, тъй като съм по-запознат с лаптопите,и ми е ясно че са по-слаби,естествено, но - каква е разликата, ако може да ми обясните между мобилен Intel Core процесор и стандартен,в смисъл какъв е настолният еквивалент например на i7 2670QM и gpu GTX560m например, за да мога да се ориентирам?

При мобилните се търси енергийна ефективност и производителността е второстепенен критерий.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-ниски честоти, по-слаба работа и тн. Трудно е да ги сравняваш с настолните. Темата е за друг раздел, ще я преместя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мерси, и все пак нещо повече ще ми кажете ли?И също така конкретно за игри има ли голяма разлика между core i3 и i5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има разлики в цената и във вграденото видео - на i5 е с двойно повече стрийм процесори... иначе мобилните i5 и те са двуядрени като i3, за разлика от десктопските i5 които имат 4 ядра/8 нишки (с изключения на няколко модела на мобилни i7 - тия без вградено видео, всички останали мобилни i7-ци са също двуядрени). ощо взето за да стават за игри трябва да са с добро охлаждане... аз обаче не съм виждал такива лаптопи...

http://www.tomshardw...ale,2522-2.html

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.