Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gibson58

Програма за наблюдение десктопа на друг компютър

Препоръчан отговор

Искам да виждам какво се случва на пц-то в съседната стая,както и да мога да бърникам из него,трансфер на файлове и такива работи.Коя препоръчвате,коя има много опции и функции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да виждам какво се случва на пц-то в съседната стая,както и да мога да бърникам из него,трансфер на файлове и такива работи.Коя препоръчвате,коя има много опции и функции?

remote desktop, вградена е в ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

remote desktop, вградена е в ОС

А с нея ще виждам ли какво се случва на десктопа в реално време,че това май не го уточних?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесна и интуитивна за употреба - radmin

http://www.kaldata.c...on=show&id=1106

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесна и интуитивна за употреба - radmin

http://www.kaldata.c...on=show&id=1106

не

що не ми стана ясно, защо remote desktop да е бавна и неинтуитивна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не

що не ми стана ясно, защо remote desktop да е бавна и неинтуитивна?

Не откривам връзка, не обсъждам вашето мнение, а давам свое.

Явно търсите конфротнация... Може да продължите - интересно ми е до къде ще стигнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не откривам връзка, не обсъждам вашето мнение, а давам свое.

Явно търсите конфротнация... Може да продължите - интересно ми е до къде ще стигнете.

Не, не търся, но ми стана странна квалификацията че именно тази програма е лесна... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не търся, но ми стана странна квалификацията че именно тази програма е лесна... :)

Квалификация? Интересна дума.

Ама моля Ви не се обиждайте, не смятам, че съм затъмнил със случайното си мнение - вашето.

Аз добавих една от трите най-известни програми. /другите две - вече бяха предложени/

А и до колкото разбирам въпроса, само радмин, изпълва всички желани функции.

пс. Пък и като смятате, че вашето предложение е по-по-най-интуитивно и лесно да бяхте вмъкнали точно тези суперлативи към поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квалификация? Интересна дума.

Ама моля Ви не се обиждайте, не смятам, че съм затъмнил със случайното си мнение - вашето.

Аз добавих една от трите най-известни програми. /другите две - вече бяха предложени/

А и до колкото разбирам въпроса, само радмин, изпълва всички желани функции.

аз всеки ден около 40% от времето ползвам отдалечения десктоп и не съм забелязал да му липсва някое от горните неща. Но все пак не съм windows админ и не разбирам толкова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз всеки ден около 40% от времето ползвам отдалечения десктоп и не съм забелязал да му липсва някое от горните неща. Но все пак не съм windows админ и не разбирам толкова :)

А, ще си мерим п*.

Кой какво знае и какво ползва?!?

Пак прочетете въпроса... и дано разберете необходимото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да стане още по-ясно,да уточня,че ще наблюдавам детето какво прави на компа без да знае,но искам и да мога да ровя в отдалеченото ПЦ за мое удобство и трансфер на файлове.Тeam viewer не е подходяща,защото иска намеса и от другата страна.Имам една подобна програма remote desktop ,но тя е за управление през телефон и с нея също виждаш какво се прави на десктопа,както и да управляваш машината,много е добра .Като трябва само да стартирам приложението и всичко тръгва ,без това да се усети на отдалеченият компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да може да се свързвам без да се налага действие на другият компютър както в teamviewer. Питам тук за да не си играя да разучавам дадена програма а тя да няма тази опция и така с N н а брой програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да стане още по-ясно,да уточня,че ще наблюдавам детето какво прави на компа без да знае,но искам и да мога да ровя в отдалеченото ПЦ за мое удобство и трансфер на файлове.Тeam viewer не е подходяща,защото иска намеса и от другата страна.Имам една подобна програма remote desktop ,но тя е за управление през телефон и с нея също виждаш какво се прави на десктопа,както и да управляваш машината,много е добра .Като трябва само да стартирам приложението и всичко тръгва ,без това да се усети на отдалеченият компютър.

Разбрах ви въпроса още първия път.

Програмата се казва radmin

Може да се скрие, за да не разбира сървъра, че я има или се пуска.

Има контрол над системата, трансфер на данни, само вюър на монитора и други подобни.

Свързването става без разрешение от другия компютър

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mерси ,ще ги пробвам и нея и remote desktop и ще си преценя коя ми е по-удобната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radmin-а е платена и е добра, сЪгласен сЪм. Мога да ти предложа и друга алтернатива - Ultra VNC - свободна и Real VNC - платена. Условието е да ги стартираш като сЪрвиси и от опциите да им зададеш да скриват иконата си от System tray-я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Hidden Administrator" също е добра за тази цел, но не е безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента пробвам remote desktop , но като се свържа с машината която искам да виждам и акаунта там се лог офва.Как се настройва да не се лог офва(каква чудесна българска дума) за да мога да наблюдавам съответно без да се усети там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Remote desktop това не може да стане, или поне аз не знам как. Локалната сесия се разпада когато се логнеш. Имаше един пач който се слага и може да си работиш успоредно с друг акаунт без локалния да те разбере, но пак няма да може да гледаш какво става. Прегледай другите предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не видях опция за директно наблюдение.Това ми беше първият вариант,ще пробвам и readmin,вижда ми се най-опростена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих и за още едно нещо,обаче не знам дали въобще е възможно.Примерно на отдалеченото ПЦ имам 2 акаунта когато е логнат този на детето ,аз да си ровя в моя акаунт по същото време,докато детето си ползва неговият.Има ли го като опция в някоя от програмите за отдалечен достъп или евентуално съществува като отделна програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е опцията за която ти говорих в предния пост и се постига с инсталирането на един пач. Ще видя - мисля, че го имах на флашката, но потЪрси и ти.

П.П. Ето пробвай това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е опцията за която ти говорих в предния пост и се постига с инсталирането на един пач. Ще видя - мисля, че го имах на флашката, но потЪрси и ти.

П.П. Ето пробвай това!

Мерси , понеже съм с 7 х64 ,то важи ли,понеже гледам ,че е за XP SP3?И това дали е някакво бъзикане/хакване на самият уиндоус,че се опасявам да не оплеска нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaжете,това бъзика ли ОС ,че не смея да го приложа и има ли го и за 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Radmin и за сега ме удволетворява.Но за да не отварям нова тема ще питам тук.На единият от компютрите които наблюдавам има Eset smart security 5 и успявам да се свържа само когато му бутна тази опциика:Публикувано изображение

Как да я настроя за да не трябва преди всчко свързване да утам настройката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.