Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. Имам волан Hama V18 , пише че е с вибрация , но не вибрира изобщо.Нямам диск в мен.Драйвър ли трябва да се качи?Играя само NFS Most Wanted с него :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В официалния сайт няма драйвери за него.

В менюто на играта Options/Controls/ сменяте отгоре да стане името на волана или Wheel (със стрелките).

След като се появи Rumble (горе в дясно или ляво) ,натискате 4(от клавитурата) за да активира вибрацията, ако е на OFF.

Пример:

Публикувано изображение

Действа при joypad. При волана трябва да е подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В официалния сайт няма драйвери за него.

След като се появи Rumble (горе в дясно или ляво) ,натискате 4(от клавитурата) за да активира вибрацията, ако е на OFF.

Знам , че в сайта няма драйвери , рових къде ли не.Пробвах и с on и с off , но пак няма вибрация , да не би да правя нeщо грешно ? Кога трябва да се активира,като се забия някъде ? Забивах се къде ли не , карах направо и с включена и с изключена ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма драйвери и при включена вибрация не работи, едва ли ще тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hama -> hmmm, май плаче за hammer :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като разгледах упътването (пише как се инсталира на BG) на волана, видях, че пише има диск с драйвер (в графата downloads нищо няма)

Като допълнителна информация е дадена, да се потърси драйвeр в официалния сайт.

Там има различни драйвери, но няма такъв за конкретния модел. (лоша подръжка откъм хама)

Опитайте този.

Не знам дали ще стане за Vista/7.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 32 битова Windows XP professional система съм , би трябвало да нямам проблеми.Мерси , ще го пробвам и ако има развитие ще пиша тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте този.

Не знам дали ще стане за Vista/7.

Ами нещо не става.Включих опцията от играта и при мен и при една приятелка , не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нещо не става.Включих опцията от играта и при мен и при една приятелка , не става.

Драйвера инсталира ли се успешно или дава грешка?

Ако не се инсталира,както трябва, значи не е точния. Ще видим друг от сайта на Hama.

Сигурни ли сте, че волана има моторчета за вибрация?

П.П. в конрол панел: проверете там за иконка на волана, да не би да трябва да се калибрира (при инсталиран драйвер) и да се включи от та rumble.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера инсталира ли се успешно или дава грешка?

Ако не се инсталира,както трябва, значи не е точния. Ще видим друг от сайта на Hama.

Сигурни ли сте, че волана има моторчета за вибрация?

П.П. в конрол панел: проверете там за иконка на волана, да не би да трябва да се калибрира (при инсталиран драйвер) и да се включи от та rumble.

1.Драйвера , който вие ми дадохте в по-горните постове се инсталира без грешки , но не ми се струва , че изобщо инсталира нещо.Пише , че почва да се инсталира и след 5-6 секунди ми дава "Finish" без да има някакво съобщение за грешки.Намирам го в Add Or Remove Programs в Control Panel-а , та явно е инсталирано нещо.

2.На волана пише "Vibration" , от което следва , че има вибрации.Гледах го и в нет-а и там пише така.Пък и до сега не съм срещал волан без вибрация поне. :)

3.В контрол панел в overview-а няма нищо за волана.Има го в Game Controllers , но там не знам какво да правя.

П.П:И в една приятелка го инсталирахме драйвера и пак нямаше вибрации.

Друг Драйвер?Въпреки , че четох някъде , че и той е 4в1 или поне нещо подобно?

П.П2:В device manager-а го няма , не знам дали трябва да е така , докато го инсталира се появява иначе го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом инсталиран драйвъра и го има в контрол панел/Добавяне и премахване на програми, значи е точния драйвeр. В Game Controllers, може да има опция за вибрация. Дайте една снимка оттам да видим (ако го има волана).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Advanced (какво излиза) от първата снимка. И от втората на Settings, каква опция се показва. Направете по снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай да го калибрирате от бутона (Calibration).

Но явно не ще да захапе вибрацията и туй то..

Тази които са имали подобен волан може да дадат съвет.

За всеки случай прочете упътването за волана (мисля че постнах линк по горе в темата), дали случайно не пише нещо за вибрацията.

Иначе мога да предложа да инсталирате още някой драйвер от сайта на Hama, но не знам дали ще точния (тъй като по дръжката им никакаква я няма), на ваша отговорност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да го калибрирате от бутона (Calibration).

Този бутон колко пъти го натисках , безброй вече ... нищо не става...

Последна опция , да се надяваме , че ще стане.Сега ще видя в упътването какво пише..

П.П: Упътването е на немски .. Тези хама си просят чука , ама сериозно.

Edit:Намерих го на БГ :)

Цитат : Няма вибрация от двигателя докато играете състезателни игри (напр. Need for Speed game).

Излезте от играта и я пренастройте. Ако все още не работи нормално, рестартирайте Вашия компютър.

Да я пренастроя ли ?! Какво им става на тия хора ...

Но явно трябва да се инсталира драйвера от диска .. Ако може , давайте другия драйвер , пък дано стане.

Редактирано от Swee The Doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ваша отговорност, опитайте Racing Wheel Thudner V5 for PS3.

Деинсталирате стария драйвер от Добавяне и премахване на програми.Ако иска рестарт рестартирате. Инсталирате новия (пак рестарт ,ако е необходимо)

Следвайте стъпките от упътването на волана, за да е всичко точно.

П.П. Най лесно ще е някой потребител, притежател на същия волан да предостави драйвeрите които вървят с волана

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.