Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Значи от 1 месец някъде като започна да играя на някоя игра (която и да е пробвал сам и с игри с много малки изисквания) след около 30-40 мин мах компа ми забива мн яко и се размазва целия екран,почва да се повтаря звука от играта които е издаден последно и така докато не ресна компа.Градосите му не са много високи дори и като играя.Компа е чистен Температури Дънна платка 38 °Ц (100 °Ф) Процесор 30 °Ц (86 °Ф) Диод на процесора 50 °Ц (122 °Ф) Диод на графичния процесор 62 °Ц (144 °Ф) Не съм обеден но мисля че са нормални.Някви идеи? 1.80 Гхз 1 Гб рам 512 мб видео карта Intel е май но не разбирам от компютри така че не мога да ви кажа.С win xp сам.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали AIDA64 или безплатната Speccy и дай точни характеристики на компютъра. Температурата на процесора ми изглежда малко височка, но зависи какъв е процесора. Добре е и да провериш дали машината не е натоварена с прекалено много процеси, които да товарят машината и да я забавят.

Твърде възможно е и проблемът да се дължи на вируси, за което ще ти помогнат колегите: Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е прекалено слаба.

ПРЕКАЛЕНО много процеси работят едновременно.

Оперативната памет е много малко.

С Avira сам и съм проверявал за вируси :)

Не е достатъчно ;)

П.П. На този процесор 60 градуса са му предела на нормалните работни температури. Справка.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 60 градуса, които поддържа видео картата в състояние на покой ли е, или е натоварена в момента на снимката?Защото, ако е в състояние на покой бъди сигурен, че при натоварване там става нещо страшно.Картата удря 80-85 градуса без проблем, което е много (яйца можеш да изпържиш на нея).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм ами в покой е но сам я проверявал и по-време на игра почти същото е :) Сложих преди малко NOD32 като по-сигорна и сега сканирам да видя кво ше покаже и освободих доста местенце :) като свърши с сканирането и като пробвам ще пиша А за това че ми е слаба картата става въпрос за игри като cs 1.6,war 3 и такива които би трябвало да вървят и на по-слаби Ами пробвах го издържа 41 мин warcraft 3 след което стана пак същото(нов рекорд :D) имаше 3 вируса изтрих ги... ако сложа още 1 вентилатор някъде дали ше се оправи ?

Редактирано от kingaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо мисли за нова машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм ами в покой е но сам я проверявал и по-време на игра почти същото е :)

Сложих преди малко NOD32 като по-сигорна и сега сканирам да видя кво ше покаже и освободих доста местенце :) като свърши с сканирането и като пробвам ще пиша

А за това че ми е слаба картата става въпрос за игри като cs 1.6,war 3 и такива които би трябвало да вървят и на по-слаби

Ами пробвах го издържа 41 мин warcraft 3 след което стана пак същото(нов рекорд :D) имаше 3 вируса изтрих ги... ако сложа още 1 вентилатор някъде дали ше се оправи ?

Добре, играй примерно 30 минути и направи снимка на температурите и я постни тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тествай харддиска за лоши сектори. за лоши сектори може да видиш и в event log:

Публикувано изображение

иначе забиването може и от вируси да е, пусни една тема - там ще ти кажат с какви точно програми да провериш за вируси. няма антивирусна дето да хваща всичко на 100%, за това се налага проверка с различни и не само с програми за почистване на вируси...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ще направя тема при сигорност и ms на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегряване на хардуера. Направете му профилактика (почистване от прах, смяна на термопасти)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и друг път когато инсталирате програми , еми гледайте какво се инсталира със тех и го исключвайте , а не само да се дава напред :) Какви са тия 64 процеса :no-no: аз на двата компютъра общо нямам толкова , 50% процента са ненужни .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има прекалено много процеси, но едва ли от тях ще се случва това:

след около 30-40 мин мах компа ми забива мн яко и се размазва целия екран

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви препоръчвам да си свалите Game Booster(http://www.iobit.com/gamebooster.html).Безплатен е,преди игра си го пускате,той ви спира всички сървиси и ненужни процеси и си джиткате.Интерфейсът му е много лесен и няма шанс да ви прецака каквото и да било :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bo4y Обичам те!!!!! 40-50 минути играх без дори лаг и после сам изключих играта което не си спомням в близкия месец да е ставало :Д благодаря много на всички може да заключвате вече тая тема и да триете другата в сигорност пак благоря на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за Booster-а.Провери , разръчкай го малко , в опциите (на буустъра) има кои процеси да бъдат загасени.По Default мисля,че гаси само някои , но не съм сугурен.Мога да предложа по случай процесите да погледнеш тук : http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=22755

При мен бяха 45-50 процеса , но сега са 20-26 макс.Също така почисти го от прах хубаво , смени термопастите и ако искаш му лепни още 1-2 вентилатора срещу видеото , ако имаш място на страничния панел или 1 вкарващ и 1 изкарващ отпред пред харда и отзад под захранването (в зависимост от това каква ти е кутията) ще ти вършат отлична работа.

П.С:Едно време и аз бях с 256 MB-това карта , но такива температури не ми е вадила , нито в idle (покой) , нито в натоварено състояние.

Надявам се да съм бил полезен :P:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тая темопаста къде е?Как се сменя?Какво представлява?Както казах не разбирам почти нищо от компютри малко инфо ако може иначе ся с тая програмка игрите си бачкат супер :):)

Редактирано от kingaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук може би ще намериш отоговор на въпростие си :)http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=&id=316

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук може би ще намериш отоговор на въпростие си :)http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=&id=316

Външните линкове към други форуми автоматично се преобразуват и стават "неизползваеми", водят към някоя произволна новина...

Извинявам се, даже не погледнах какво пише след линка... Направо го затворих... Моя грешка!

Термопастата е една субстанция, която запълва разстоянието м/у охладителя/радиатора и процесора/видео картата и спомага за по-лесното отдаване на топлината. С времето тя засъхва и вместо да предава топлина, тя става изолатор. Хубаво е веднъж годишно да се сменя, ааз лично предпочитам да е в края на пролетта, да е свежа за лятото. Ако не се подменя температурите на процесора и видеото се повишават и има опасност от прегряване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външните линкове към други форуми автоматично се преобразуват и стават "неизползваеми", водят към някоя произволна новина...

Извинявам се, даже не погледнах какво пише след линка... Направо го затворих... Моя грешка!

Термопастата е една субстанция, която запълва разстоянието м/у охладителя/радиатора и процесора/видео картата и спомага за по-лесното отдаване на топлината. С времето тя засъхва и вместо да предава топлина, тя става изолатор. Хубаво е веднъж годишно да се сменя, ааз лично предпочитам да е в края на пролетта, да е свежа за лятото. Ако не се подменя температурите на процесора и видеото се повишават и има опасност от прегряване.

това за изолацията не е вярно... освен при неправилен монтаж и фабрично сложена много паста (тая дето си върви предварително сложена на радиатора към процесорите на amd и intel, и при лаптопите). реално е точно обратното повечето качествено пасти имат период на "разработка" след което температурата пада от няколко десети от градуса до няколко градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тая темопаста къде е?Как се сменя?Какво представлява?Както казах не разбирам почти нищо от компютри малко инфо ако може иначе ся с тая програмка игрите си бачкат супер :)

:)

В такъв случай говори с някой твой приятел , който поне може да го разглоби и да смени пастите.Ще ти препоръчам паста от 10 лева и нагоре , че аз скоро смених термопастата , нямаше никаква , процесора от 48 дигна 70 с нея...Ако искаш питай в някой компютърен магазин , например мултирамата за термопасти , коя е по-добра и вземи нея.Ако искаш в някой сервиз може да дадеш видео картата , ако не си я чистил скоро да я почистят професионално и да й сменят термопастата , ако не можеш сам.Аз сам си чистя целия комп.

П.С:Тази "термопаста" се намира от долната страна на радиатора за процесора , не те съветвам сам да го разглабяш , 'щото аз моя после едвам го наместих , пръстите ми се видяха в приключение :).И под радиатора на видеото има също , поне така мисля , нея не съм я човъркал.

Hm , аз мойта не я бях сменял от 6-7 години (от както е купена машината) пък си държеше 48 и не мърдаше от там.Последния път като я смених беше една от 2 лева и дигна 70 .. При мен си е екстра.Дори сега бачка на 48 и не мисля вече да пипам.Между другото , като махнах процесора да видя , там беше сухо та пресъхнало , само едни малки бели петънца от там където е била пастата имаше ... Аа един въпрос ? Мислиш ли , че ако я сменя с по-скъпа ще спаднат още повече ? Че не съм фен на високите температури , скъсявали живота на компонентите :) Редактирано от Swee The Doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще го дам на сервиз да му сменят темопастата и да го почистят въпреки че съм го чистел но без да го разглобявам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.