Премини към съдържанието
Stanko2121

Изпълняване на форма при зареждане на страницата

Препоръчан отговор

Здравейте,

Пример имам тази форма

<form name="vote" method="post" action="getform.php">
<input type="hidden" name="asd1" value="value1" />
<input type="hidden" name="asd2" value="value11" />
<input type="hidden" name="asd3" value="value111" />
</form>

*** Забележете че няма събмит, ако не става така може да се добави със малко css...

Въпросът ми е как да направя така че ако някой влезне в сайта формата да се изпълни без натискането на нищо от потребителя.

Редактирано от Stanko2121 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С JavaScript се захващаш на събитието onload на body елемента. Добираш се до формата и извикваш submit метода и ето така : document.forms["vote"].submit(); или document.vote.submit();. Имай пред вид, че това е съвсем законен и синхронен събмит, съпроводен с всичките му салтанати - включително и презареждане на страницата с контента предоставен от getform.php. Ако искаш това да стане невидимо за всички други, разположи формата в невидим iframe или използвай XmlHttpRequest обекта и прати POST заявка с неоходимите ти данни!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер всичко стана за сега. Но имам още един въпрос Как мога да направя невидим iframe? Със CSS да намаля височината и ширината на 0px ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да го настроя чрез чрез <iframe> да го прави невидимо. <body onload="document.vote.submit();"> <iframe style="display:none;"> <form name="vote" action="getform.php" method="post"> <input type="hidden" name="asd" value="12v231d23" /> <input type="hidden" name="assd1" value="12a32123" /> <input type="hidden" name="asd1" value="123a3123" /> <input type="submit" value="" /> </form> </iframe> </body>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прочети повече за това как работи iframe елемента. обърни в нимание, че от таткото, намаш javascript достъп до формата на фрейма. отваряй книгите и чети.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де, но ако го направя така, пак редиректва. Не мога да се сетя за друг начин :ohmy:

index.html

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>
<head>
<script language="javascript">
</script>
</head>
<body>

<iframe style="display:none;" src="frame.html"> </iframe>

</body>
</html>

frame.html

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html>
<body onload="document.vote.submit();">

<form name="vote"  action="getform.php" method="post">
<input type="hidden" name="asd" value="12v231d23" />
<input type="hidden" name="assd1" value="12a32123" />
<input type="hidden" name="asd1" value="123a3123" />
<input type="submit" value="" />
</form>

</body>
</html>
Редактирано от Stanko2121 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.