Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

k19_russia

Ръководство за почистване на HP Entertaiment

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да почистя вентилатора на лаптопа ми. Но не мога да намеря някакво ръководство за това как да достигна до вентилатора за да го почистя и след това отново да си го зглобя. Лаптопа е HP Pavilion dv7-2020es Entertainment

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам ДВ9730 и като гледам е почти като моя - уж. намери/купи въздух под налягане във флакон и пръсни от двете страни на оребренията на вентилатора. гарантирам ти, че ще излезне поне 70-80% от мизерията. аз лично сменях вентилатор и след година процесор и ми направи впечатление, че по ребрата на охладителя почти не се беше съблрало "кече" от прах, но си правя профилактика с гореспоменатия флакон със сгъстен въздух поне веднъж в месеца. отделно съм подпрял компа на два елемента от детски конструктор и реално задната част е на 3-4 см във въздуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по нататък в адреса има описание как се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя е от най големите боклуци - ще трябва да го разглобиш до последното винтче. винтчетата имат различни дължини, така че внимавай после кой къде завиваш (аз меря дълбочината с кламер, щото ще стане много гадно ако на място за къс навиеш по дълъг - ще ти надуе пластмасите) най дълги са на пантите...

първо вадиш батерията и развиваш всички винтчета под нея. после от горната страна сваляш капачето с мултимедините бутони, като внимаваш да не счупиш закопчалките на кабелите или да повредиш кабелите. като свалиш капачето, получаваш достъп до винтчетата на клавиатурата. от задната страна сваляш диска (от HP са много изобретателни - така че гледаш за винтчета под диска и модема - на някои модели пънчетата на модема са винтчета). трябва да свалиш и дисплея (за това селд като свалиш клавиатурата изнизваш кабелите за wi-fi. ето с картинки:

http://www.insidemyl...n-dv7-notebook/

вентилаторът е марка боклук (sunon) - не не може да се вади перката и смазването не почти невъзможно, за това дано не е разбит...

п.с. като развиеш всички винтчета от долната страна, ще трябва да преудолееш щипките по периферията за да махнеш горния капак...

ако си мислиш, че с флакон ще стане работата - забрави (това работи само ако се прави профилактично, но не и ако вече има кечета)... същото важи и за охлаждаща подложка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря професоре. Аз също бях намерил този линк, но при мен са разменени местата на хард1 и двд устройството. Предполага друго всичко дрябва да е едно и също. Ако имам проблем с разглобяването ще пиша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.