Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

YRE

Препоръчайте ми балансирана конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, както се подразбира от заглавието,искам да ми сглобите балансирана конфигурация. Компютърът ще се ползва за фотообработка (Adobe Ligtroom),хд-филми и за онлайн игри ( от типа на Farm ville). Предпочитам процесора да е интелски i 5,за хардиск предпочитам WD или Seagete. Смятам,че 500 GB или 750 GB са достатъчни.От старата конфигурация мога да използвам само видео картата (NVIDIA GeForce 9500 GT, 512 MB, DDR3 SDRAM ). Няма да се клоква.Конфигурацията ще се ползва в всекидневната и е желателно да бъде тиха(колкото е възможно).Държа да има и записвачка.Периферия имам мишка,клавиатура и монитор LG L226WTQ,който ще бъде подменен на по-късен етап. Бюджетът е 1000 лева.Компонентите ще се поръчват от sky.bg. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да изчакаш още един месец за новите процесори. И може да разкараш външното видео. Вграденото HD4000 вероятно ще е за предпочитане.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета,но един месец е много дълъг период.Старата конфигурация отказа да пали тази вечер и останахме( аз и жена ми) на един лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък и новите процесори ще свалят цената на старите :) Все някаква полза ще има от чакането, а вграденото видео най-вероято ще превъзхожда външната ти карта. Колегата горе е оставил 325 лв за процесор, като аз лично очаквам и лек спад и в цената на дъната. Мисля, че ще може да се вземе много приличен нов процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ никво сваляне няма да има просто ще пуснат новите с някой лев отгоре. Но надеждата умира последна.

Иначе нищо не пречи да му сложиш на това което съм ти написал един i5-2300/2400 - http://sky.bg/Details.aspx?ID=17685 / http://sky.bg/Details.aspx?ID=17636

Но след месец ще има да псуваш че не си изчакал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

както се подразбира от заглавието,искам да ми сглобите балансирана конфигурация.

Компютърът ще се ползва за фотообработка (Adobe Ligtroom),хд-филми и за онлайн игри

( от типа на Farm ville).

Предпочитам процесора да е интелски i 5,за хардиск предпочитам WD или Seagete.

Смятам,че 500 GB или 750 GB са достатъчни.От старата конфигурация мога да използвам

само видео картата (NVIDIA GeForce 9500 GT, 512 MB, DDR3 SDRAM ). вградено видео няма как да превъзхожда картата ти (все още), но след няколко месеца може и да се появи такова

Няма да се клоква.Конфигурацията ще се ползва в всекидневната и е желателно да бъде

тиха(колкото е възможно).Държа да има и записвачка.Периферия имам мишка,клавиатура и

монитор LG L226WTQ,който ще бъде подменен на по-късен етап.

Бюджетът е 1000 лева.Компонентите ще се поръчват от sky.bg.

Благодаря ви предварително!

точно видеокартата може да е нещотото което пречи на паленето, особено ако е пасивна (и най вероятно е, щом искаш сега тиха машина, вероятно и старата си искал да е такава)... занеси го на сервиз, може да не е видеото, може да е нещо друго (да му трябва просто профилактика - почистване на слотовете на рамта примерно) и вградено видео - за момента няма такова дето да е по добро от 8500гт че и тя с ддр3...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно видеокартата може да е нещотото което пречи на паленето, особено ако е пасивна (и най вероятно е, щом искаш сега тиха машина, вероятно и старата си искал да е такава)... занеси го на сервиз, може да не е видеото, може да е нещо друго (да му трябва просто профилактика - почистване на слотовете на рамта примерно) и вградено видео - за момента няма такова дето да е по добро от 8500гт че и тя с ддр3...

Много е стара конфигурацията 8-9 годишна.Миналата година сменях захранване,по предната дъно.

Според мен хард диска е заминал,защото при старт не се чува хард диска.

Както и да е,беше време да я сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една:

ASUS P8H77-V /H77 /1155 - 1 бр. - 200.64 лв.

I5-2320 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 329.49 лв.

8GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 83.89 лв.

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB - 1 бр. - 149.95 лв.

CM SILENCIO 550 /SILENT /BLACK - 1 бр. - 139.58 лв.

Corsair 430W Builder Series CX V2 430W - 1 бр. - 91.70 лв.

LG GH22NS90 DVD RW SATA BLACK - 1 бр. - 27.88 лв.

Обща стойност - 1 023.12 лв. с ДДС

Ако искаш да стане още по-тиха, трябва да смениш охладителя на процесора с например този: CM GEMINII M4 LOWP HEATPIPE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една:

ASUS P8H77-V /H77 /1155 - 1 бр. - 200.64 лв.

I5-2320 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 329.49 лв.

8GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 83.89 лв.

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB - 1 бр. - 149.95 лв.

CM SILENCIO 550 /SILENT /BLACK - 1 бр. - 139.58 лв.

Corsair 430W Builder Series CX V2 430W - 1 бр. - 91.70 лв.

LG GH22NS90 DVD RW SATA BLACK - 1 бр. - 27.88 лв.

Обща стойност - 1 023.12 лв. с ДДС

Ако искаш да стане още по-тиха, трябва да смениш охладителя на процесора с например този: CM GEMINII M4 LOWP HEATPIPE

Благодаря ви много,харесаха ми и двете предложения.

Бихте ли ми предложили от тук http://www.kmcompute...omponenten.html.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал само да смениш процесора с този Core i5 2400-162.91€ ... ако не си го поръчал вече :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакането няма да е един месец, защото като излязат след един месец, ще има още един забавяне докато довтасат тука, после още два забавяне, докато дойде нова партида с по-ниски цени... Абе бая чакане е. Просто Интел са пресметнали нещата да разчистят старите бройки чрез великденското пазаруване, а новите да навлязат масово през есенното пазаруване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми предложили от тук http://www.kmcompute...omponenten.html.

Правилния магазин ;) ,и аз пазарувам само от там и съм много доволен.Честито за машинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилния магазин ;) ,и аз пазарувам само от там и съм много доволен.Честито за машинката.

Правилния, ама до България не пращат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на всички за оказаната помощ,

най-вече на Daradevil_666 .Получи се една страхотна машинка.

За RAM-взех http://www.kmcomputer.de/item/582/576/0/113664/8gb-g.skill-cl9-f310600cl9d8gbnt-kit.html

а кутията е http://www.kmcomputer.de/item/743/563/0/115187/coolermaster-silencio-550--schallgedaemmt-o.nt..html

С пресен Windows 8 машинката лети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.