Премини към съдържанието
georgie

DVR зад рутер Tp-Link WR841n,настройки за достъп от външни мрежи

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да питам как мога да достъпя DVR-а си през горепосочения рутер.Доставчик ми е Близу.Ползвам на DVR DDNS на no-ip.com .Когато DVR-а е включен директно на модема на близу го достъпвам от всякъде.Когато е зад рутера влизам до страницата на рутера. HTTP порта на DVR-а е 88,а порта на сървъра (предполагам WEB сървъра на DVR-а) е 6036.DVR-а е с резервиран адрес на DHCP на рутера. DDNS e настроен DVR-а.Възможно ли е при заявки от външни мрежи да се влиза директно на WEB сървъра на DVR-а.Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да питам как мога да достъпя DVR-а си през горепосочения рутер.Доставчик ми е Близу.Ползвам на DVR DDNS на no-ip.com .Когато DVR-а е включен директно на модема на близу го достъпвам от всякъде.Когато е зад рутера влизам до страницата на рутера.

HTTP порта на DVR-а е 88,а порта на сървъра (предполагам WEB сървъра на DVR-а) е 6036.DVR-а е с резервиран адрес на DHCP на рутера.

DDNS e настроен DVR-а.Възможно ли е при заявки от външни мрежи да се влиза директно на WEB сървъра на DVR-а.Благодаря Ви.

Да, NAT/port forward. НО ще е добре да дефинирате статичен адрес на DVR-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да отвориш портовете, които са необходими за достъпването на DVR от рутера. Рутера работи в NAT режим и всички портове са затворени.

Модема на Близу е в Bridge режим, затова може директно да си достъпваш DVR, когато е закачен директно след модема.

Ето ти и линк с информация за рутера и как се прави пренасочване и отваряне на портове:

http://www.tp-link.c...00865140710.pdf

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата ще е трудна,благодаря за литературата.Мислех че някой знае и може с две думи да ми каже как мога да си насоча портовете.Като си реша задачката ще я опиша подробно за юнаците като мен. :) Лек ден.

Редактирано от georgie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е даже много лесна, но вие прекалено бързо се отказахте.

Ето ви пример:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви ,въобще не съм се отказал,оказа се че фърмуера на рутера е старичък,ъпдейтнах го и вече във менюто virtual server вече ми се появиха стойности на service port и internal port.Тоест след service port вече имам и internal port. Вкарвах IP на DVR-а в DMZ но не се получава,в DMZ не мога да вкарам порт. Активирам Remote Management IP Address от всички мрежи и по подразбиране порта е 80. Фактически трябва по някъкъв начин да пренасоча 84.252.ХХХ.ХХХ:80 към вътрешния частен адрес 192.168.0.102:88.Но не се получава. п.п. Това което сте дали като пример пренасочва входящи заявки от портове 63392,29339 и 27572 към 192.168.1.100:80 или бъркам.

Редактирано от georgie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви ,въобще не съм се отказал,оказа се че фърмуера на рутера е старичък,ъпдейтнах го и вече във менюто virtual server lвече ми се появиха стойности на service port и internal port.

Вкарвах IP на DVR-а в DMZ но не се получава,в DMZ не мога да вкарам порт.

Активирам Remote Management IP Address от всички мрежи и по подразбиране порта е 80.

Фактически трябва по някъкъв начин да пренасоча 84.252.ХХХ.ХХХ:80 към вътрешния частен адрес 192.168.0.102:88.Но не се получава.

Вие не прочетохте какво ви написах по-горе. За какво ви е това DMZ? просто пренасочете порта, и го пренасочете към друг външен порт, не 80

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох какво написахте и пробвах но не се получи.Значи 84.252.ХХХ.ХХХ:80 трябва да насоча към вътрешния частен адрес 192.168.0.102 на порт 88. ID 1 service port 80? internal port 88? ip address 192.168.0.102 protocol ALL status Enabled Сигурно въпросите ми са идиотски,за което се извинявам.Service port e външния порт на рутера ,а internal port е порта на DVR ,по подразбиране външния порт на рутера ми е 80.Тоест какви стойности трябва да задам на service port и internal port за да пренасоча 84.252.ХХХ.ХХХ:80 към вътрешния частен адрес 192.168.0.102:88?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох какво написахте и пробвах но не се получи.Значи 84.252.ХХХ.ХХХ:80 трябва да насоча

към вътрешния частен адрес 192.168.0.102 на порт 88.

ID 1

service port 80?

internal port 88?

ip address 192.168.0.102

protocol ALL

status Enabled

Сигурно въпросите ми са идиотски,за което се извинявам.Service port e външния порт на рутера ,а internal port е порта на DVR ,по подразбиране външния порт на рутера ми е 80.Тоест какви стойности трябва да задам на

service port и internal port за да пренасоча 84.252.ХХХ.ХХХ:80 към вътрешния частен адрес 192.168.0.102:88?

Нека го напиша за втори път, насочете го към друг порт, не 80, т.е. service port 88? примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви ,въобще не съм се отказал,оказа се че фърмуера на рутера е старичък,ъпдейтнах го и вече във менюто virtual server вече ми се появиха стойности на service port и internal port.Тоест след service port вече имам и internal port.

Вкарвах IP на DVR-а в DMZ но не се получава,в DMZ не мога да вкарам порт.

Активирам Remote Management IP Address от всички мрежи и по подразбиране порта е 80.

Фактически трябва по някъкъв начин да пренасоча 84.252.ХХХ.ХХХ:80 към вътрешния частен адрес 192.168.0.102:88.Но не се получава.

п.п. Това което сте дали като пример пренасочва входящи заявки от портове 63392,29339 и 27572 към 192.168.1.100:80 или бъркам.

Бъркате!

Това е пренасочване на заявки към:

84.252.ХХХ.ХХХ:63392 -> 192.168.1.100:63392

84.252.ХХХ.ХХХ:29339 -> 192.168.1.100:29339

84.252.ХХХ.ХХХ:27572 -> 192.168.1.100:27572

във вашия случай просто трябва да напишете за service port "88" ; за IP това на DVR-a (доколкото разбрах от вас то е 192.168.0.102) и това е. НИЩО ПОВЕЧЕ

И защо ви трябва да пренасочвате външен порт 80 към вътрешен 88? това което ви описах пренасочва външен 88 към вътрешен 88 т.е. като се обърнете към 84.252.ХХХ.ХХХ:88 ще се отваря 192.168.0.102:88

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ми стана напълно ясно,вече всичко е наред.Благодаря Ви много.Весело посрещане на празниците!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.