Премини към съдържанието
Imp0ster

Проблем с настройките на рутера и портовете.

Препоръчан отговор

Здравейте всички ! Наскоро се сблъсках с този проблем и от приятели научих , че тук не остават неразрешени проблеми и реших да се регистрирам. Та значи аз съм на рутер модел ZyXEL NBG-416N и искам да хостна цс сървър. Наясно съм , че трябва да си отворя портовете, но до колкото съм запознат трябва да си вляза в настройките на рутера. Та пиша 192.168.1.1 това видях в cmd-ipconfig и ми изскача поле да пиша име и парола. И след като попълня правилните не ми влиза а ми дава отново да пиша (тоест ги чете за грешни ) . Убеден съм , че са верните , защото в същото време с тях се логвам в интернет от лаптопа. Много съм объркан и се надявам да ми помогнете. Поздрави !

Редактирано от Imp0ster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички !

Наскоро се сблъсках с този проблем и от приятели научих , че тук не остават неразрешени проблеми и реших да се регистрирам.

Та значи аз съм на рутер модел ZyXEL NBG-416N и искам да хостна цс сървър.

Наясно съм , че трябва да си отворя портовете, но до колкото съм запознат трябва да си вляза в настройките на рутера.

Та пиша 192.168.1.1 това видях в cmd-ipconfig и ми изскача поле да пиша име и парола.

И след като попълня правилните не ми влиза а ми дава отново да пиша (тоест ги чете за грешни ) .

Убеден съм , че са верните , защото в същото време с тях се логвам в интернет от лаптопа.

Много съм объркан и се надявам да ми помогнете.

Поздрави !

Това не са правилните пароли, паролата за достъп до интернет няма нищо общо с тази за достъп до маршрутизатора

Проверете в документацията кои са фабричните пароли и питайте този, който ви е настройвал маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не са правилните пароли, паролата за достъп до интернет няма нищо общо с тази за достъп до маршрутизатора

Проверете в документацията кои са фабричните пароли и питайте този, който ви е настройвал маршрутизатора

Начинаещ съм , но ще се опитам да те разбера.

Значи тези пароли , които вкарвам в лаптопа например нямат нищо общо с това с 192.168.1.1 .

Аз съм си настройвал рутера , за съжеление . :D

И да попитам на самия рутер има име и парола ... Име : ZyXEL , Парола : 1234 , но и с тях не се получи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начинаещ съм , но ще се опитам да те разбера.

Значи тези пароли , които вкарвам в лаптопа например нямат нищо общо с това с 192.168.1.1 .

Аз съм си настройвал рутера , за съжеление . :D

И да попитам на самия рутер има име и парола ... Име : ZyXEL , Парола : 1234 , но и с тях не се получи :(

А мога ли да попитам как така вие сте го настройвали и не помните какво те правили. Начина тогава е да ресетнете до фабрични настройки и да го настроите отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мога ли да попитам как така вие сте го настройвали и не помните какво те правили. Начина тогава е да ресетнете до фабрични настройки и да го настроите отново

Така това направих аз :

Пуснах рутера, след това въведох фабричните ZyXEL , 1234 , а след това влязох в настройки и ги промених само паролата.

След което сега като се пробвам да въведа име и парола в 192.168.1.1 не ми ги приема. :(

Аз други настройки на рутера не съм си правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така това направих аз :

Пуснах рутера, след това въведох фабричните ZyXEL , 1234 , а след това влязох в настройки и ги промених само паролата.

След което сега като се пробвам да въведа име и парола в 192.168.1.1 не ми ги приема. :(

Аз други настройки на рутера не съм си правил.

ако не сте правил други настройки е много малко вероятно той да работи именно като маршрутизатор. И си спомнете паролата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не сте правил други настройки е много малко вероятно той да работи именно като маршрутизатор. И си спомнете паролата!

Паролата си я помня, както споменах по-рано - успявам да се свържа от лаптопа , но не ми я приема просто. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата си я помня, както споменах по-рано - успявам да се свържа от лаптопа , но не ми я приема просто. :(

Не, не се свързвате, ако се свързвате няма да ви пита отново за тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се свързвате, ако се свързвате няма да ви пита отново за тях

Не сме се разбрали нещо.

В момента съм на настолен компютър и се опитвам да въведа данните на рутера , а в това време до мен е лаптопа и се свързвам към мрежата която е кръстена ZyXEL (не съм я променял / само паролата промених още при настройването на рутера) без проблеми с тези данни , които за 192.168.1.1 не са валидни :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сме се разбрали нещо.

В момента съм на настолен компютър и се опитвам да въведа данните на рутера , а в това време до мен е лаптопа и се свързвам към мрежата която е кръстена ZyXEL (не съм я променял / само паролата промених още при настройването на рутера) без проблеми с тези данни , които за 192.168.1.1 не са валидни :(

ами вие не сте се научил да обяснявате, и в горното писание не става ясно какво обяснявате

1. имате два комплекта креденшали: за достъп до интернет и за достъп до маршрутизатора

2. имате две машини, едната от които може да се свърже към маршрутизатора

Хайде сега обяснете точно каква е схемата на свързване, на машините, маршрутизатора и интернет. от къде се опитвате да се свържете с маршрутизатора и от къде успявате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами вие не сте се научил да обяснявате, и в горното писание не става ясно какво обяснявате

1. имате два комплекта креденшали: за достъп до интернет и за достъп до маршрутизатора

2. имате две машини, едната от които може да се свърже към маршрутизатора

Хайде сега обяснете точно каква е схемата на свързване, на машините, маршрутизатора и интернет. от къде се опитвате да се свържете с маршрутизатора и от къде успявате

Значи кабела за интернета е свързан към рутера , а от рутера излиза още един кабел , който влиза в настолния компютър.От там се опитвам да вляза в 192.168.1.1 и да когато ми поиска данните , а аз ги въведа не ми ги приема за валидни.

Имам и лаптоп , чрез който хващам интернет чрез рутера безжично и когао отворя прозорчето за връзки и намеря моята ZyXEL въвеждам си паролата и се логвам , тоест получавам интернет достъп.

Но когато въведа тези същите данни в полето след като съм написал в браузъра на настолния компютър 192.168.1.1 не ми ги приема за верени.

И немога да разбера тези данни ли ми трябват за тази цел или някакви други :( за да вляза в настройките на самия рутер.

Редактирано от Imp0ster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е резултата от тази команда на двете машини

ipconfig/all

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На рутера има едно малко бутонче което по принцип е по-навътре и можеш да достигнеш до него само с остър предмет. Това е за ресетване на рутера. Натискаш бутончето и го задържаш за 3-5 секунди и влизаш после със заводските настройки за име и партола.

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На рутера има едно малко бутонче което по принцип е по-навътре и можеш да достигнеш до него само с остър предмет. Това е за ресетване на рутера. Натискаш бутончето и го задържаш за 3-5 секунди и влизаш после със заводските настройки за име и партола.

И каква е целта? Нали може да влезе от едната машина в уеб интерфейса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е целта? Нали може да влезе от едната машина в уеб интерфейса?

Кажи какво точно те интересува за ipconfig/all защото не ми разрешава да копирам съдържанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах не може да се логне в рутера от настолния компютър. Но и до колкото разбирам е и че момчето не е наясно какво точно иска да постигне и основни моменти не са му ясни. Примерно, че през уай-фай никога не може да се логне, трябва да е кабелна връзка. За това го съветвам да направи ресет на рутера и да се логне със стандартните настрики.

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да помогна.Намерих ръководство за заводските настройки, и начина да се влезе във настройките.

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какво точно те интересува за ipconfig/all защото не ми разрешава да копирам съдържанието.

Start->run->cmd

и в този черен прозорец напишете командата

Копирането става с десен клавиш, mark

До колкото разбрах не може да се логне в рутера от настолния компютър. Но и до колкото разбирам е и че момчето не е наясно какво точно иска да постигне и основни моменти не са му ясни. Примерно, че през уай-фай никога не може да се логне, трябва да е кабелна връзка. За това го съветвам да направи ресет на рутера и да се логне със стандартните настрики.

Но той може да се логне от единия, така че идеята с ресет хич не е умна и няма да помогне с нищо!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start->run->cmd

и в този черен прозорец напишете командата

Копирането става с десен клавиш, mark

Но той може да се логне от единия, така че идеята с ресет хич не е умна и няма да помогне с нищо!

КЛЮЧ.

Проблемът е решен.Благодаря за съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко късно,но следващия път като си забравиш паролата едно по-просто решение:браузърите обикновено помнят паролите... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко късно,но следващия път като си забравиш паролата едно по-просто решение:браузърите обикновено помнят паролите... ;)

Извинявам се за новата тема , но да погледна в форума не мога да се съглася, защото търсих , но никъде не открих моя рутер. И даже в интернет намерих един сайт , който показва за 415N и разликата с моя 416N е огромна .. :(

Ако трябва давам скайп за помощ . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за новата тема , но да погледна в форума не мога да се съглася, защото търсих , но никъде не открих моя рутер. И даже в интернет намерих един сайт , който показва за 415N и разликата с моя 416N е огромна .. :(

Ако трябва давам скайп за помощ . :)

принципа с пренасочване на портове е един и същ, (почти) независимо от модела и производителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

принципа с пренасочване на портове е един и същ, (почти) независимо от модела и производителя

Ще можем ли тогава по някакъв начин да се свържем , за да ми го направиш ( teamviewer например ).

Ще съм ти много благодарен , защото до сега не съм правил това НИКОГА и ме е страх да не объркам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можем ли тогава по някакъв начин да се свържем , за да ми го направиш ( teamviewer например ).

Ще съм ти много благодарен , защото до сега не съм правил това НИКОГА и ме е страх да не объркам нещо.

Не, поради ред причини, една от най-важните е че така няма да се научите да търсите информация и да внимавате какво правите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, поради ред причини, една от най-важните е че така няма да се научите да търсите информация и да внимавате какво правите

:( Определено ако някой ми помогне ще съм си го заслужил !

Днес от 11:00 до сега се опитвам , търся , ровя , спамя из форуми :D , но нищо...

Хайде на финалния спринт съм .Моля те помогни. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.