Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

yasenj

Покупка на нова видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро реших да си ъпдейтна малко конфигурацията и искам съвет. Ще сменя, видеокартата. Само дето съм малко ограничен със средствата. Имам около 100 лв. В момента съм с конфигурация: Amd Athlon 64 3500+ dual core 2gb Ram DDR2 800 video Sapphire radeon x1550. resolution на монитора 1280 х 1024. Сами виждате, че е повече от скромно, но това е положението. Имам оферти за 2 карти: Sapphire radeon hd 6570 ultimate i sapphire radeon hd 6670. Ще я ползвам основно за игри. Незнам дали да не потърся някоя Nvidia. Да знам, че ще имам предложения направо да купя ново PC, но засега само карта ще сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре търси някоя Gtx 260 втора ръка, има ги за по 120лв.

Като гледам и процесора ти е 1 ядрен, абе няма никакъв смисъл от ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа за захранването - НЕ знам какво е. Компютъра е Fujitsu Siemens Esprimo. Никъде по кутията не пише какво е захранването, а и аз незнам как да разбера. Гледам тук Everesta и не мога да разбера. Но из форумите пише, че на Fujitsu–то са им хубави захранванията. Доколкото разбирам и radeon не са много алчни от към захранване. Компютъра е двуядрен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам и процесора ти е 1 ядрен, абе няма никакъв смисъл от ъпгрейд.

Само дето за тая ламя трябва добро захранване.Не се разбра какво е то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за захранването не ми мина през ума. Защо тук тогава го дават като едноядрен? http://www.pazaruvaj...-s939-p5018196/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и инфото от Everest Ха, че аз го купих уж за двуядрен.

post-174895-0-16580300-1333828564_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едноядрен ти е процесора, трябва все пак да погледнеш с какво захранване разполагаш(отваряш кутията и четеш на лепенката или просто я снимай), макар че тези карти не са от най гладните. Която и да вземеш определено ще усетиш подобрение в игрите, но бъди наясно че процесора много ще те спъва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе едноядрен е. Мамка ........ А според вас дали мога да сменя процесора с двуядрен или трябва и дъното да сменям?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да слагаш двуядрен най-добре нов ....Но все пак ти си знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е едноядрен , вземи си карта 512 MB , няма да ти трябват повече.Аз съм с 1 ГБ Asus AH4650 , процесора е щайга - AMD Sempron 2500+ 1,75 GhZ ... и направих грешка , след като 512 са повече от добре ... А , вземи си втора употреба картата , нова едва ли ще ти трябва.Тъй като ще я ползваш за gaming , мисли за нова машина.С тези 512 няма да можеш да играеш много игри на макс. графика.Или нов комп си вземи , зверска конфигурация , или кютай с 512тте мегабайта :).Ще ти кажа защо : Процесора , едноядрен спъва останалите и по-бързи компоненти и стават по-бавни. :) ти си решаваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите. Май ще взема 512 карта. И ще умувам дали да сменям процесора и дали всъщност мога. Дъното нз дали поддържа, ама........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите. Май ще взема 512 карта. И ще умувам дали да сменям процесора и дали всъщност мога. Дъното нз дали поддържа, ама........

Виж игрите, които играеш, дали нямат препоръчителни изисквания за 4-ядрен процесор, за да не се окаже, че и с ъпгрейд на видео картата нещата да останат същите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не само това , и аз мислех да си ъпгрейтна така компа , първо видео , после процесор , пък и дъното ... според мене няма смисъл , втора ръка части почти същите като моите , но малко по-мощни ще излезнат половината от нова , горе долу добра конфигурация.Пари в стария комп няма смисъл да наливаш , казвам ти го от личен опит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.