Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте Искам да си поръчам камерка от ebay ,но не съм запознат как става и колко ще ми излезе с доставка. Тези мога ли да си ги поръчвам веднага на цената която са обявени и приблизително колко ще ми излезе с доставката... http://www.ebay.com/itm/420TVL-Surveillance-Security-IR-CCD-CCTV-Camera-Night-Vision-Outdoor-NTSC-New-/180694430980?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a123a3504 http://www.ebay.com/itm/Surveillance-48IR-CCTV-Security-Audio-Video-Dome-Color-Camera-White-/180794095962?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a182af95a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПЪрвата - 34 долара, а втората 30 долара. Можеш да си ги порЪчаш веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:offtopic_s: Малко извън темата.Аз примерно искам да си купа процесор втора ръка.Има ли вероятност да ме прецакат с прецакан процесор.И след колко време идва поръчката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има такава вероятност. E-bay е един голям битак. Трябва много да внимаваш от кой и какво купуваш, да преглеждаш абсолютно всичко описано в продажбата и т.н. ВЪпреки, че там продавачите разчитат на положителните feedback-и които се оставят след всяка продажба/покупка. Т.е. ако ти не си доволен, ще му оставиш отрицателен feedback, което пЪк ще му понижи коефициента и по-малко хора ще пазаруват от него. Аз сега не сЪм имал проблеми с неработещи и повредени стоки, но нищо не е изключено!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам въпрос и ако някой може да ми отговори ще съм му мн благодарен! как да разберем дали един артикул може да бъде изпратен до България? а и да не забравя може ли да се пазарува с дебитна карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Иначе винаги можеш да се пазариш да ти го прати до нас.

Повечето искат PayPal като начин на плащане.

Редактирано от rvp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато получищ нещо, тествай го добре, преди да оставиш feedback. Не се спирай само с това че ти тръгва компютъра с новата част. Чувал съм че в България е голяма занимавка да си вземеш нещо, когато ти го спрат на митницата. Някой да коментира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм че в България е голяма занимавка да си вземеш нещо, когато ти го спрат на митницата. Някой да коментира?

Досега са ми спирали само едно нещо - една аларма за къща. И общо взето е въпрос на надлъгване в митницата. По принцип искат документ за плащането за да могат да ти избръмчат всичките им там ДДС-та и мито. Аз обаче им казах, че съм им направил услуга и те сега ми пращат това като подарък (бартерна сделка). Даже се правих на разочарован, че са ми пратили толкова евтина аларма - абе цирк! По принцип не съм по пазарлъците, но алармата струваше към 150лв - щяха да ми сложат и ДДС и мито. Друг вариант за който съм чувал е да преправят документа на плащането - той все пак е на хартия и много лесно може да се промени преди да бъде изпринтиран. Да продължа - после отвориха пакета пред мен и започнаха да вадят едно по едно нещата и да ми питат кое какво било - аз пак се правя, че някой неща даже не ги и знам за какво служат, защото нали уж не съм я избирал аз ;) Накрая жената звънна един телефон да пита дали да ми я пусне, че била някаква евтина китайска аларма и така се разминах само с такса за освобождаване - към 4-5лв. Та, това е моя опит с митниците - дано да нямам други срещи с тях, че хич не обичам да се правя на шут!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм че в България е голяма занимавка да си вземеш нещо, когато ти го спрат на митницата. Някой да коментира?

под $100 няма да спрат нищо. иначе се уговаряш с продавача да напише някаква смешна сума. магазините обаче не искат и да чуят за такова нещо...

това е за поръчки извен ЕС. иначе можеш да поръчаш ЕС държава и за 1000 евро, няма проблем.

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе се уговаряш с продавача да напише някаква смешна сума. магазините обаче не искат и да чуят за такова нещо...

Повечето китайчета пишат "GIFT" или слагат някаква символична сума - 10-20 долара. Но въпреки това понякога се усъмняват - ако е по-тежко, по-обемисто и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми разказваха случай, при който са поръчали D600 от САЩ и са накарали продавача да го релистне като "за части" на цена $80. Иначе са му платили $1500. Не мога да твърдия със сигурност, че точно това е вярно, но наистина има "вратички"....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така се прави, преди десетина дни освободихме безжични адаптери за към 500 евро с преправена бележка, че са неработещи и ни струват 150 евро. Казахме че чипа им е изгорял, производствен дефект, ние си имаме чипове и ще си ги сменим. Но е задължително да се уговориш с продавача какво точно да ти напише на платежния документ, който прилага в кашона. Иначе тук процедурата е ДДС17%, такса че ги занимаваш 3-4евро и мито досега не са ми слагали. Визирах друго, че в България съм чувал че било голяма разходка по гишетата докато мине бумащината? EDIT: GIFT-а си е облагаем по всички процедури, нищо че е подарък. Въпрос на случайност и надлъгване.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос имам аз - поръчах от ebay и си зададох адреса на родното място, а не съм там... Та като пристигне стоката ще може ли някой друг вместо  мен да я вземе или трябва лично да ида?

EDIT: Оправих се :) 

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично ти или упълномощен от тебе човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.