Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

narc0_boy

Поръчка от ebay.com

Препоръчан отговор

Здравейте Искам да си поръчам камерка от ebay ,но не съм запознат как става и колко ще ми излезе с доставка. Тези мога ли да си ги поръчвам веднага на цената която са обявени и приблизително колко ще ми излезе с доставката... http://www.ebay.com/itm/420TVL-Surveillance-Security-IR-CCD-CCTV-Camera-Night-Vision-Outdoor-NTSC-New-/180694430980?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a123a3504 http://www.ebay.com/itm/Surveillance-48IR-CCTV-Security-Audio-Video-Dome-Color-Camera-White-/180794095962?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a182af95a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПЪрвата - 34 долара, а втората 30 долара. Можеш да си ги порЪчаш веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:offtopic_s: Малко извън темата.Аз примерно искам да си купа процесор втора ръка.Има ли вероятност да ме прецакат с прецакан процесор.И след колко време идва поръчката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има такава вероятност. E-bay е един голям битак. Трябва много да внимаваш от кой и какво купуваш, да преглеждаш абсолютно всичко описано в продажбата и т.н. ВЪпреки, че там продавачите разчитат на положителните feedback-и които се оставят след всяка продажба/покупка. Т.е. ако ти не си доволен, ще му оставиш отрицателен feedback, което пЪк ще му понижи коефициента и по-малко хора ще пазаруват от него. Аз сега не сЪм имал проблеми с неработещи и повредени стоки, но нищо не е изключено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам въпрос и ако някой може да ми отговори ще съм му мн благодарен! как да разберем дали един артикул може да бъде изпратен до България? а и да не забравя може ли да се пазарува с дебитна карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Иначе винаги можеш да се пазариш да ти го прати до нас.

Повечето искат PayPal като начин на плащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато получищ нещо, тествай го добре, преди да оставиш feedback. Не се спирай само с това че ти тръгва компютъра с новата част. Чувал съм че в България е голяма занимавка да си вземеш нещо, когато ти го спрат на митницата. Някой да коментира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм че в България е голяма занимавка да си вземеш нещо, когато ти го спрат на митницата. Някой да коментира?

Досега са ми спирали само едно нещо - една аларма за къща. И общо взето е въпрос на надлъгване в митницата. По принцип искат документ за плащането за да могат да ти избръмчат всичките им там ДДС-та и мито. Аз обаче им казах, че съм им направил услуга и те сега ми пращат това като подарък (бартерна сделка). Даже се правих на разочарован, че са ми пратили толкова евтина аларма - абе цирк! По принцип не съм по пазарлъците, но алармата струваше към 150лв - щяха да ми сложат и ДДС и мито. Друг вариант за който съм чувал е да преправят документа на плащането - той все пак е на хартия и много лесно може да се промени преди да бъде изпринтиран. Да продължа - после отвориха пакета пред мен и започнаха да вадят едно по едно нещата и да ми питат кое какво било - аз пак се правя, че някой неща даже не ги и знам за какво служат, защото нали уж не съм я избирал аз ;) Накрая жената звънна един телефон да пита дали да ми я пусне, че била някаква евтина китайска аларма и така се разминах само с такса за освобождаване - към 4-5лв. Та, това е моя опит с митниците - дано да нямам други срещи с тях, че хич не обичам да се правя на шут!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм че в България е голяма занимавка да си вземеш нещо, когато ти го спрат на митницата. Някой да коментира?

под $100 няма да спрат нищо. иначе се уговаряш с продавача да напише някаква смешна сума. магазините обаче не искат и да чуят за такова нещо...

това е за поръчки извен ЕС. иначе можеш да поръчаш ЕС държава и за 1000 евро, няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иначе се уговаряш с продавача да напише някаква смешна сума. магазините обаче не искат и да чуят за такова нещо...

Повечето китайчета пишат "GIFT" или слагат някаква символична сума - 10-20 долара. Но въпреки това понякога се усъмняват - ако е по-тежко, по-обемисто и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми разказваха случай, при който са поръчали D600 от САЩ и са накарали продавача да го релистне като "за части" на цена $80. Иначе са му платили $1500. Не мога да твърдия със сигурност, че точно това е вярно, но наистина има "вратички"....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така се прави, преди десетина дни освободихме безжични адаптери за към 500 евро с преправена бележка, че са неработещи и ни струват 150 евро. Казахме че чипа им е изгорял, производствен дефект, ние си имаме чипове и ще си ги сменим. Но е задължително да се уговориш с продавача какво точно да ти напише на платежния документ, който прилага в кашона. Иначе тук процедурата е ДДС17%, такса че ги занимаваш 3-4евро и мито досега не са ми слагали. Визирах друго, че в България съм чувал че било голяма разходка по гишетата докато мине бумащината? EDIT: GIFT-а си е облагаем по всички процедури, нищо че е подарък. Въпрос на случайност и надлъгване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос имам аз - поръчах от ebay и си зададох адреса на родното място, а не съм там... Та като пристигне стоката ще може ли някой друг вместо  мен да я вземе или трябва лично да ида?

EDIT: Оправих се :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично ти или упълномощен от тебе човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.