Премини към съдържанието
alfbandi

Помощ за ASRock Z68

Препоръчан отговор

Въпросното дъно Extreme3Gen3 не ми дава да вляза в Bios.При натискане на Del или F2 си зарежда червен екран с 4 опции за влизане в Джама,2опции едната от която да ми зареди меню лист някъв,отивам на нея и след ентър се показва това: grub>_ Някой с някакви идеи? Проблема е че трябва да вляза за да разреша външната видео карта; Сега не я разпознава и си работи с вградената в i5-2500. Други проблеми не е правило,правил съм Clear CMOS само от копчето на задния панел.

Редактирано от alfbandi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава че има или е имало Линукс ОС инсталиран на компютъра, но биос трябва да ти се стартира преди тази програма. Ето ти информация за дъното да прочетеш как се влиза в биос, понеже на работа Adobe Reader се бъгва нещо.

http://www.asrock.com/mb/manual.asp?Model=Z68%20Extreme3%20Gen3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросното дъно Extreme3Gen3 не ми дава да вляза в Bios.При натискане на Del или F2 си зарежда червен екран с 4 опции за влизане в Джама,2опции едната от която да ми зареди меню лист някъв,отивам на нея и след ентър се показва това:

grub>_

Някой с някакви идеи? Проблема е че трябва да вляза за да разреша външната видео карта; Сега не я разпознава и си работи с вградената в i5-2500. Други проблеми не е правило,правил съм Clear CMOS само от копчето на задния панел.

1. късно натискаш F2

2. натискаш го в при излизане от stand-by (sleep) а това работи само при рестарт и начално стартиране.

3. в биос не е настроено enable usb keyboard (много малко вероятно, особенно че даже да е на disble трябва да работи до инициализирането на биос и чак след това се забранява)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.