Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!В близко бъдеще ми престои закупуване на "женска конфигурация".В смисъл,компютърът ще се използва за интернет,игри ще се играят в краен случай,ако нагости дойдат братовчедите(нещо от сорта на TOCA 3,COD 4,все игри,които тръгавт и на сегашният компютър).Като казах сегашният компютър ще кажа,че той напълно задоволява нуждите на хората,които го ползват,което означава че не се търси никаква производителност в новият.Целта на ъпгрейда е гледането на HD и Blu-ray филми.На старият това просто е невъзможно.Около Коледа ще се вземе Full HD телевизор(вероятно 50 инча,но това още не ясно,предвид бюджета),на който ще се гледат филмите.За целта ще се използва HDMI камел,което е изискване към новата машина.

Така сега въпросите:

1-Достатъчно ли ще видеото във вградените процесори със сокет FM1(6410D/6530D).

2-Когато се свържат телевизора и компютъра чрез HDMI,звукът ще е от вградените в телевизора говорители нали?Какво трябва да се закупи и направи за да се чува от говорителите на компютъра.Друг вариант(по-добър) е да се купят някакви колонки(имам предвид 5.1) за телевизора и да си работи с тях постоянно.Държа на добрия звук при всички положения,така че разчитам на помощ и съвет.

3-При варианта за звука през компютъра дали няма да е най-добре да се вземе звукова карта,например ASUS Xonar DG, 5.1, PCI .Както казах от звук не искам да пестя.

Две примерни конфигурации:

ASROCK H61M, H61, DDR III 1333/1066 / ASROCK A55M-HVS

INTEL CELERON DUAL CORE G530 / AMD A4-3300 X2 Dual Core, HD6410D (може и триядрен с HD 6530D)

ASUS 1024M EAH6670 DC SL/DI DDR III PCI-E - за интелския процесор

CORSAIR Захранване 430W - за двата варианта

Ще се вземе някаква ДДР3 памет.Вероятно 4 ГБ в кит 2х2.Щесе ползва ТД 500 ГБ Сата 2,кутия също не съм сложил,защото смятам да сложа моята,а аз да си взема нещо по-хубаво.

За бюджета не казах нищо-максимума е 500,като се включват само РАМ-та,захранването,процесор(евентуално видео картата) и дъното.Целта е да се мине възможно най-евтино,за да се спестят пари за телевизора.Ако ще се взима аудио карта ще е по-късно,заедно със колоните.Кутията също ще е отделно от този бюджет.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така сега въпросите:

1-Достатъчно ли ще видеото във вградените процесори със сокет FM1(6410D/6530D).

2-Когато се свържат телевизора и компютъра чрез HDMI,звукът ще е от вградените в телевизора говорители нали?Какво трябва да се закупи и направи за да се чува от говорителите на компютъра.Друг вариант(по-добър) е да се купят някакви колонки(имам предвид 5.1) за телевизора и да си работи с тях постоянно.Държа на добрия звук при всички положения,така че разчитам на помощ и съвет.

3-При варианта за звука през компютъра дали няма да е най-добре да се вземе звукова карта,например ASUS Xonar DG, 5.1, PCI .Както казах от звук не искам да пестя.

1. Да, достатъчно е. Дори по-слабото в Intel (HD3000) е достатъчно за HD филми (1080p).

2. Има си настройки от панела за урпавление на звука от къде да минава звука- колонки, телевизора и тн. Ти си избираш: погледни тук.

3. Аз лично не виждам смисъл от външна звукова карта. Но това си е лично мнение.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от външната звуковата карта няма как да се прекарва звука пре hdmi, отделно че на колонките на телевизора няма да се чуе разликата, както и на колонки 5 +1. разлика ще се усети евентуално на стерео ресивер (не вярвам с тъндър за 200лв да се усети разлика, но с някоя ямаха за около 600 определено ще има) с качествени колони и бас...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво трябва да се закупи и направи за да се чува от говорителите на компютъра.

Аз разбрах, че обмисля вариянт да не прекарва звука през HDMI и за това му е външната карта...

Няма ли да ти е по-евтино да си купиш една флашка и директно в телевизора. Хем сегашният компютър ви върши работа, хем искате новия да е с по-малко бюджет. Еми ето бюджет малък. 32 GB Corsair е около 40-50 лв ако не ме лъже паметта. 50 инчов телевизор 90% е сигурно, че ще може да чете филм директно от флшакта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по принцип и варианта с флашка си го бива, но има недостатъци, които не са за пренебрегване: 1. качеството на картината не може да се мери със сигнал подаден от компютър 2. не всички филми и клипове ще тръгнат (все ще се намери някой филм кодиран неправилно или с нова версия на кодека) 3. настройка на шрифт и размер на субтитрите, понякога и проблеми с енкодинга

Редактирано от the professor (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Идеята с флашка не ми харесва.В момента имам ДВД и гледам на него филми с флашка и не искам да продължавам така.Както каза горе колегата,има проблеми със субтитри(не винаги,но често),става доста по-бавно.Верно,че понякога и не тръгват филмите,но аз мислех,че това е от ДВД-то :( .След време ще се купи и Blu-ray оптично устройство и като цяло нов компютър е по-добре като вариант,като се знае,че старата машина е вече на 8 години поне и не знае докога ще работи.

Относно звуковата карта,както казах няма да се купува с компютъра,а по-късно с колонките,ако бюджета позволи.

За звук засега оглеждам два варианта и ако се съберат пари изобщо няма да се замислям:

1- Microlab H600 Активни колони

2- Logitech Z906 Активни колони ( с предимство ) :whist:

За съжаление може би за такива колонки ще трябва да се изчака 4-5 месеца след телевизора,но все пак живеем в България и не вали дъжд от пари.През това време няма да е проблем да карам с моите Microlab M290.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK A55M-HVS /AMD A55/FM1 - 1 бр. - 91.72 лв. Бюджетно дънце, но си има всичко необходимо.

AMD A6-3500 X3 /2.1GHZ/FM1/BOX - 1 бр. - 134.12 лв. Три ядра са си три ядра а и видео картата е по добра от конкурентните предложения на Интел.

4GB DDR3 1333 A-DATA PRO - 1 бр. - 37.72 лв. Няма смисъл от кит по-добре една плочка 4GB и след време ако почувстваш че има нужда да добавиш още една.

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ - 1 бр. - 54.52 лв. Захранването не е нищо особено, но е предостатъчно за изброените компоненти.

Обща стойност - 318.08 лв. с ДДС

Щом е "женски" компютър е добре да има записвачка.

SONY AD-7280S SATA BLACK 30лв.

или пък една флашка 8GB USB C008 A-DATA 10лв.

Външната звукова карта е излишна, как то са писали и преди мен, разлика няма да усетиш.

От къде ще излиза звука дали от телевизора или компютърните колонки е въпрос на настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачка ще има,даже е купена вече,втора употреба,но все пак е сата и работи.Рамта смятам сега да взема 2х2,за да си работи двуканално,а след 2 години примерно,когато трябва повече ще я махна и ще сложа моят кит 2х4,а аз тогава евентуално ще пазарувам нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че"съживявам" темата,но дойде време за покупка и като прегледах отново всичко видях нещо,което съм пропуснал.Дъного което си бях избрал и и това,което trial version е препоръчал има мини HDMI,а не стандартен(голям).Това няма ли да е проблем?

ЕДИТ:А забравих да питам още нещо.Бих ли могъл да получавам едновременно картина на монитора и на телевизора.Започвам да се ориентирам към GB A75M-S2V /AMD A75/FM1 а то има и VGA и HDMI.Монитора с който ще се ползва компютъра е 19" Филипс с именно VGA.

Редактирано от HectorDomingez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно картината- да, ще можеш. Това е от настройките на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.