Премини към съдържанието
SuperLuigi

Смяна на lock screen в Ubuntu 10.04

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време се пробвам да сменя un/lock screen-a с моя картинка, но нищо не помага. Дали има такава опция изобщо? Много дразни този черен екран. Ако някой е сменял, нека да сподели как го е постигнал. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да промениш опциите на предпазителя на екрана. Предполагам, че е зададено "празен екран". Задай някоя картина от папка снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да промениш опциите на предпазителя на екрана. Предполагам, че е зададено "празен екран". Задай някоя картина от папка снимки.

Пробвано е и не става!

Други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С команда:

sudo gconftool-2 --direct --config-source xml:readwrite:/etc/gconf/gconf.xml.defaults --set /desktop/gnome/background/picture_filename --type string /path/to/file.jpg

Мисля обаче, че тая команда ще смени и GDM background изображението, освен ако вече не си сложил custom такова. Подразбира се, че /path/to/file.jpg е пътя до изображението.

След като изпълниш тая команда ще трябва да направиш log off/log on или да изпълниш следните две команди:

killall gconfd-2
killall gnome-screensaver

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С команда:

sudo gconftool-2 --direct --config-source xml:readwrite:/etc/gconf/gconf.xml.defaults --set /desktop/gnome/background/picture_filename --type string /path/to/file.jpg

Мисля обаче, че тая команда ще смени и GDM background изображението, освен ако вече не си сложил custom такова. Подразбира се, че /path/to/file.jpg е пътя до изображението.

След като изпълниш тая команда ще трябва да направиш log off/log on или да изпълниш следните две команди:

killall gconfd-2
killall gnome-screensaver
Пробвано е и пак не става!

Други идейки???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я постни тука резултата от първата команда, да видя кво връща терминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид тази: "sudo gconftool-2 --direct --config-source xml:readwrite:/etc/gconf/gconf.xml.defaults --set /desktop/gnome/background/picture_filename --type string /path/to/file.jpg" за 1-ва команда, то резултата е, че ми иска акаунт паролата и ми дава нов ред за писане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид тази: "sudo gconftool-2 --direct --config-source xml:readwrite:/etc/gconf/gconf.xml.defaults --set /desktop/gnome/background/picture_filename --type string /path/to/file.jpg" за 1-ва команда, то резултата е, че ми иска акаунт паролата и ми дава нов ред за писане!

и като си въведете паролата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и като си въведете паролата?

А коригирали ли сте пътища, имена на файлове? Или очаквате всичко да е point-and-click?

Амам от подобни линукс потребители, не мислете че това е windwos

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акаунт паролата? Това е sudo команда и освен ако акаунт паролата и root паролата не са еднакви, някъде бъркате. Пробвах го по-рано този начин за смяна на изображението - работи си безотказно. Проверете си пътищата, които посочват къде се намират файловете с изображенията и самите имена на изображенията, както каза капитана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като направих опити с командата от по-горе като root user и смяна на директория на картинката, се сменя началния login екран и не е това, което искам изцяло, макар че ми беше писнало от това лилаво. Та проблема все още не е разрешен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвано е и не става! Други идеи?

Нещо май не си пробвал както трябва. Сега съм с Gnome-2, зададох папката с картини за screensaver и заключих екрана. След като се включи предпазителя ми показва точно тeзи картини, които съм задал. http://img443.images...eensavertip.png

Колкото за екрана за вход - колегите вече са ти обяснили как да смениш изображението.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих едно видео,за да видите, че не се сменя този заключен екран. След като заключа се появява скрийнсейвара, който е зададен на папката с изображения (в случая е тапет с логото на убунту и хексагоните на заден план); след раздвижване на мишката за кратка част от секундата се вижда черно-бяло-червено, което представлява знаме и това е екрана за начално влизане, а накрая на видеото се показва полето (екрана) за вавеждане на парола, който искам да сменя; в случая изглежда като тапет, но не е, просто поради липса на снимачна техника в момента, ползвах камерата на телефона ми. Ето го и видеото: http://www.youtube.com/watch?v=RCzhojK5J2o&feature=youtu.be Надявам се вече да съм пояснил какво искам да направя! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал, искаш да смениш черното около полето за въвеждане на парола. Невъзможно с една дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.