Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

doss

Монитора ми се изключва

Препоръчан отговор

От вчера както си стоя на компютъра и ми изписва "Entering sleep mode" докато си пиша примерно в скайп или правя други неща на компютъра, не знам какъв е проблема.., от вътре е чист няма грам прах по него но е много гадно.Искам да попитам тук по-компетентните от къде може да е проблема, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем монитора се изключваше различно всеки път, а компа си продължава да работи-оказа се че проблема е във видеокартата/един елемент от нея беше паднал/, но аз не съм забелязал и с времето все по-често започна да се изключва монитора и не можех нищо да прая, заведох го на един сервиз и за 5лв ми направиха диагностика и ми показа дори видеокартата и какво и е станало, купих си нова, но по-слаба и сега съм с нея и няям проблеми-може и при теб проблема да е във видеокартата*някъв елемент да липсва или нещо да е прегряла/. Извади си видеокартата/надявам се че не е вградена/ и я разгледай хубаво да има нещо окислено, изгоряло или да липсва някои елемент/ Пробвай да свържеш компа с друг монитор, ако проблема остане ,значи не е от монитора Пробвай ако имаш някой познат с неговата видеокарта или пък може и да е от кабела, който свързва монитора с компа, пробвай тия работи ако ефекта си остане го заведи на сервиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, сигурно и при мен става въпрос от видео картата защото монитора и при мен спира когато си иска и когато спре компютъра продължава да работи.. добре мерси за отговора./ П.С. Няма ли да стане и ако мина на дъннатa видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане, ако си сигурен че имаш вградена видеокарта, махни драйверите на тая и си включи монитора към вградената и инсталирай драйверите от диска, който ти е даден когато си купил/а компа, ако нямаш такъв си ги намери в нета/тряя да знаеш марката и модела на дъното ти/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок мерси, значи да изтрия драйверите на сегашната видео карта и да инсталирам драйверите на вградената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се трият драйверите, просто без да превключваш монитора на вградената карта я разреши от биос, ако е забранена и инсталирай нейните драйвери след стартирането на windows, ако не стане автоматично. След това влез в биос - кажи да се използва вградената карта на дъното - картината ще изчезне след запазване на настройките и сега вече е момента да превключиш кабела на монитора към вградената на дъното карта. Трябва да се появи картина отново на монитора и да зареди нормално windows. Обаче преди да направите тази проба, просто вижте дали са инсталирани драйверите за вашия монитор или той се разпознава като Plug and Play Monitor. Ако е така - опитайте с инсталация на неговите драйвери първо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теб ти изписва „Влизане в режим заспиване„ това според мен не е от драйвър а от условие зададено в допълнителните настройки на захранването!При мен от слаба батерия става същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, закарах компютъра на сервиз, направиха му формат..имах две лан карти, едната беше вградена другата беше купена и сложена от мен.. те махнаха тази която съм взел и сега съм само с вградената. Казаха, че много са барали биос-а било голяма каша там и за сега компютъра работи добре вече е пуснат близо 30мин а при тях беше пуснат час и половина без да изкара това съобщение- " Enter sleep mode"

Надявам се да е оправен проблема защото казаха, че ако продължи да го изписва значи е от дъното или от видео картата.

Обаче сега нещо не е наред резолюцията, буквите са малко размазани не знам дали не е защото не съответстват на моя монитор понеже гледам в "Manage - Device Manager - Monitors" Пише " Plug and play monitor" А бях останал с впечатлениеот, че там пишеше модела на моя монитор.

Мисля, че драиверите не са инсталирани правилно понеже когато местя прозорците те се размазват.. а в "Menage" пише ,че всичко е инсталирано. Чудя се дали няма някоя програма която автоматично сканира каква ти е видео картата и да тегли драиверите т.е. да упдеитне драиверите на компютъра ми.. понеже нямам драивери на диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прозорци се размазват ако няма инсталиран драйвер на видеокартата и като се скролира в браузъра картината се цепи на ленти... каква ти е видеокартата може да видиш със siw

Публикувано изображение

Ще стане, ако си сигурен че имаш вградена видеокарта, махни драйверите на тая и си включи монитора към вградената и инсталирай драйверите от диска, който ти е даден когато си купил/а компа, ако нямаш такъв си ги намери в нета/тряя да знаеш марката и модела на дъното ти/

като не си убеден в нещо не давай акъл, вградената карта може да се ползва само като се извади външната, освен ако в биос има опция вградената карта да работи заедно с външната (само на асрок дъна съм го виждал)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е видео картата не успях да намеря драивери, за жалост пише в нвидя, че не са намерени драивери.

Публикувано изображение

Да знам, че е стара и слаба но си ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.