Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zander75

Бавен интернет заради рутер

Препоръчан отговор

Здравейте :)

подписах договор за още една година и ми подариха рутер - TP LINK wr740n. Свързах го, пуснах диска... направих всичко, както трябва.... Имам интернет на настолния компютър и на телефона през рутера, но интернета на компютъра е прекалено бавен, преди не беше така :( (бавен LAN), а интернета през рутера си е екстра....

Дали е нещо от допълнителни настройки или поради класа на рутера? :(

Първо бих занесъл рутера да ми направят те настройките, ако не се оправи и от това..... :X

Второ... бих помислил как да НЕ прекарвам интернета през рутера, но да има рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е рутера проблемен....настроиките са объркани....пробвай с статични адреси...за настолния и телефона...пипни рутера дали не грее....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих го. Не грее... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

подписах договор за още една година и ми подариха рутер - TP LINK wr740n. Свързах го, пуснах диска... направих всичко, както трябва.... Имам интернет на настолния компютър и на телефона през рутера, но интернета на компютъра е прекалено бавен, преди не беше така :( (бавен LAN), а интернета през рутера си е екстра....

Дали е нещо от допълнителни настройки или поради класа на рутера? :(

Първо бих занесъл рутера да ми направят те настройките, ако не се оправи и от това..... :X

Второ... бих помислил как да НЕ прекарвам интернета през рутера, но да има рутер.

Ако първите две подчертани твърдения са верни, то значи третото е изпълнено. Т.е. в написаното от вас има много противоречия, моля изяснете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм без рутер... няма проблеми, зарежда страниците много добре =] Искал съм да кажа, че интернета, който хващам през телефона е добър, като скорост, а интернета на компютъра е много бавен :( Не знам дали се изразих разбираемо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм без рутер... няма проблеми, зарежда страниците много добре =]

Искал съм да кажа, че интернета, който хващам през телефона е добър, като скорост, а интернета на компютъра е много бавен :(

Не знам дали се изразих разбираемо....

Виж аз съм със същият рутер.Захранвам един комп със кабел и два лаптопа, които са на WIFI. Проблем със скороста никога не съм имал.Вадил съм кабела и го включвам направо във компа скороста е една и съща.Подозирам че нещо със настройките ти не е във ред. А и да ти кажа малко съм скептично настроен към този диск. Ако можеш направи си ги настройките на рутера като влезеш вътре при неговите настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще го занеса до интернет доставчика да ми направят настройките... =]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом мислиш че ти няма да можеш да го настроиш със наша помощ,то това е най доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е бил в Network---> WAN ---> Advanced ----> MTU Size (in bytes) ---> 1492 ---> Save

Default MTU = 1480.... сега е по-бърз от преди.... но пак има бавене, не е като преди без рутер... :(

Дискънектва ми се от време на време.... :no-no:Рутерът е върху кутията на компютъра.... а тя се затопля при работа, това има ли значение? Също така имам една програма на десктопа за времето и скаайп.... 's ще пусна hiren's boot и ще видя как е нета там без разни работи....

Така ще стане ли?? ---->

Каква трябва да е връзката в червеното кръгче? (цвят по цвят или крос...)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти работи рутера по добре, една от причините е доброто охлаждане. По вторият ти въпрос не се разбира защо искаш да е по този начин вързан рутера.Кабела на нета трябва да си влезе във WAN порта, и от един от LAN портовете да си захраниш компа. Иначе ако държиш на схемата, която си показал, на мястото на кръгчето ще ти трябва суич. И ако те филтрират по MAK адрес рутера няма да има нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......Кабела на нета трябва да си влезе във WAN порта, и от един от LAN портовете да си захраниш компа. .......

Сега е точно така и пак бави нета. Пробвах, как ще е на hiren's boot, там е малко по-добре...

За схемата.... ами чудя се как да не прекарвам интернета през рутера за компютъра.... защото бави, но пък тия нали ми направиха настройките... :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се наложи веднъж да сменя фърмуера на рутера.И аз ги имах подобни проблеми. Просто си го смени фърмуера със последния който съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се пипа фърмуера.... Оправих го, на удължителя имам защита на интернета и това бърка рутера. И с новите настройки е чук......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.