Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся помощ за нова конфигурация. Целта е да вървят нормално Diablo 3, Skyrim и The Witcher II, примерно.

Компютърът ще е само за игри.

Имам монитор, клавиатура и мишка.

Нямам претенции за шума и сметката за тока. Предпочитам процесор AMD, защото съм чувала, че е по-евтиния вариант. Видеокарта NVIDIA, ако е възможно /това предпочитание не мога да го обясня. Не разбирам от оувърклоквания и охлаждания, и като цяло не разбирам нищо от хардуер, стиснала съм едни 1000-1200 лв в шепа и гледам тъпо ценовите листи и конфигураторите, и ми се замъгли погледа.

Споделете някакви кръстоски от процесор+дъно+памет+видеокарта+захранване+другите жизнено необходими кажгодета, така че да почувствам малко увереност, когато се хвърля да купувам. Спешно ми е и ще съм ви адски благодарна!

Ако имате добри впечатления от някоя коректна фирма, откъдето ще мога да купя всичко и да ми го сглобят, препоръчайте ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showforum=81 <-Тук може да почетеш за обща информация.Има доста конфигурации в този ценови диапазон.За уплътняване на времето, докато колегите предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M/U3S3 116лв

INTEL CORE i5-2320, 3.00GHz, 6M 330лв

ADATA 2 x 4GB DDR III 1333 80лв

SAPPHIRE 1024M HD6870 DDR 5 333лв

WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue 146лв

SEASONIC SS-520GB Bronze 127лв

THERMALTAKE V3 Black 93лв

Към 1220лв с тези части.Бих се обадил да питам дали ги имат в наличност обаче, защото съм сигурен, че изненади ще има!Бих се замислил и за този вариант:

ASROCK H61M/U3S3 116лв

INTEL CORE i3-2120, 3.30GHz, 3M 224лв

ADATA 2 x 4GB DDR III 1333 80лв

SAPPHIRE 2048M HD7850 DDR5 430лв

WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue 146лв

SEASONIC SS-520GB Bronze 127лв

THERMALTAKE V3 Black 93лв

Пак към 1220, но този вариант е с по-мощна видеокарта за сметка на процесора!

Цените са от http://www.sky.bg/Default.aspx .Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Значи,ако се дадат 1300лв ще може да се вземе хем с по-добрата видео карта,хем с по-мощния процесор,нали? Питам,защото и аз съм кандидат за вземане на нова щайга(геймърска) за горе-долу същата сума.А някой знае ли през тази или следващата година,живот и здраве,кога би било най-доброто време за закупуване?В смисъл такъв дали се очаква някакъв спад на цените и т.н.На мен ми казаха,че е добре да изчакам до лятото на тази година,тъй като тогава една фирма пускала на пазара някакви нови части(не помня името) и съвсем естествено се очаква по-старите да поевтинят.Но реших да се допитам до професионално мнение и...ето ме тук! :) PS: Ясно ми е,че за да се възползвам максимално от цените мога да чакам до безкрайност,тъй като всяка година излизат нови и нови части,а старите поевтиняват.Затова съм сложил една граница до следващата година,щото вече не мога трая повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко над 1300 това:

Публикувано изображение

ПП: Трябва да се отбележи нещо... в момента AMD са по-евтините процесори, но и по-слаби от тези на интел. Както и трябва да се отбележи, че в момента сокетите на АМD не подлежат на ъпгреид... По просто казано както са им слаби процесорите, ако речете да си вземете по-силен.. ще ударите на камък. Феноимте им отиде времето а APU-тата са добри, но от към вграденото видео. При интел и LGA1155 сокета може да си вземете някое двуядрено процесорче G840 примерно и след това да го ъпгрейднете чак до i7. Също така скоро се очакват новите им процеси и май някъде бях чел че ще са съвместими с този 1155 сокет :)

Редактирано от Soul Of The Robot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер, много благодаря! Мисля, че ме убедихте за Intel-а. А и аз от AMD процесорите си харесах AMD FX X6 и Phenom II X6 (понеже са най-звучни:)), ама така като гледам, то си излиза по-скъпо. И видеокартата изглежда добра... Двете предложени конфигурации горе долу са едни и същи. Май това ще е избора:) Много благодаря за помощта и бързите отговори:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвместими си да. Просто си обновяваш биоса. Но ако ще се взима нова конфигурация може направо да се вземе от новите дъна.

ASUS P8H77-M - 192 лв.

ASUS P8H77-V - 200 лв.

ASUS P8H77-M PRO - 205 лв.

ASUS P8H77-V LE - 221 лв.

ASROCK Z77 EXTREME4 - 278 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Значи,ако се дадат 1300лв ще може да се вземе хем с по-добрата видео карта,хем с по-мощния процесор,нали? Питам,защото и аз съм кандидат за вземане на нова щайга(геймърска) за горе-долу същата сума.А някой знае ли през тази или следващата година,живот и здраве,кога би било най-доброто време за закупуване?В смисъл такъв дали се очаква някакъв спад на цените и т.н.На мен ми казаха,че е добре да изчакам до лятото на тази година,тъй като тогава една фирма пускала на пазара някакви нови части(не помня името) и съвсем естествено се очаква по-старите да поевтинят.Но реших да се допитам до професионално мнение и...ето ме тук! :)

PS: Ясно ми е,че за да се възползвам максимално от цените мога да чакам до безкрайност,тъй като всяка година излизат нови и нови части,а старите поевтиняват.Затова съм сложил една граница до следващата година,щото вече не мога трая повече.

Защо не пусна собствена тема? Така разводняваш тая и колежката се обърква по тоя начин. Не е коректно просто!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пусна собствена тема? Така разводняваш тая и колежката се обърква по тоя начин. Не е коректно просто!

;) А, аз се поориентирах. Продължавайте си:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно да попитам, понеже ми дадоха и това като вариант.. Какво мислите? Макар, че вече съм почти сигурна, че видеото ще е HD6870, а процесорът- i5-2320. Но просто ако има някой на друго мнение ... да събера макс инфо :)

post-323240-0-98403600-1333918652_thumb.

/дали се закачи тази картинка.. сега ще разбера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M-HVS - 1 бр. - 80.47 лв.

I5-2400 /3.1G/6M/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 342.67 лв.

4GB DDR3 1333 A-DATA PRO - 1 бр. - 37.72 лв.

500GB HITACHI SATA2/16MB - 1 бр. - 140.18 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 424.00 лв.

CM STORM ENFORCER W/SIDE WINDO - 1 бр. - 161.88 лв.

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE - 1 бр. - 122.87 лв.

+

LG GH22NS90 DVD RW SATA BLACK - 1 бр. - 27.89 лв.

Обща стойност - 1 337.69 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз ти препоръчвам за 1220.15лв тази конфигурация ->post-256143-0-57404300-1333925452_thumb. или по-добра и по-качествена като тази ->post-256143-0-58553300-1333925509_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички! До седмица ще си имам страхотна нова машинка:) Хубаво е, че ви има и благодаря за отзивчивостта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко над 1300 това:

...Както и трябва да се отбележи, че в момента сокетите на АМD не подлежат на ъпгреид... По просто казано както са им слаби процесорите, ако речете да си вземете по-силен.. ще ударите на камък. Феноимте им отиде времето...

Доста малко, да не кажа че въобще, не съм съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Аз ти препоръчвам за 1220.15лв тази конфигурация ->post-256143-0-57404300-1333925452_thumb.

или по-добра и по-качествена като тази ->post-256143-0-58553300-1333925509_thumb.

Само не разбрах какъв е смисъла да му предлагаш дъно с "H" чипсет и процесор с отключен множител "К"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах какъв е смисъла да му предлагаш дъно с "H" чипсет и процесор с отключен множител "К"...

Обясни защо не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото няма да има полза от тоя процесор с това дървено дъно и умряло захранване а и липсва охлаждане. Ако се махне видеокартата би могло да се сглоби нещо подходящо но човека иска нещо за игри а не да се прави на ентусиаст.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни защо не ?

линк

Защото H чипсет не позволява клок.

Защото К процеоср е с отключен множител за клок.

Та. Защо "H" дъно с "K" процесор?

отоговарям аз просто!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина на фона на бюджетното неклокърско H61 дъно и евтиното CoolerMaster-ско захранване, вместо К версията е можело да се спести някои лев с чистата заключена версия на 2500.

B смисъл така и така няма да се клоква, а и няма да може да се използва предимствата на ХД 3000, говоря за първата конфигурация на Dark,

Но колегата във второто предложение дава алтернативен вариант със Z68 като е допълнил :,,или по-добра и по-качествена като тази,,

така че има избор.

Между другото, това 500 ватово което идва с кутията дали ще издържи повече от една година на 2500К+6870 ?

Някои има ли някакъв опит ?

Но като оставим тия две причини настрана, никoй не се сети да го попита какви са неговите доводи за К.

Това със критиките всеки го може.

Аз не го защитавам. Намесата ми в никакъв случай не определя кой е крив и кой е прав в този разговор, но просто понякога ми прави впечатление малко по-грубото отношение към инакомислещите.

Малко по-спокойно, нали затова е форум, всеки да си каже мнението и в спора да се роди истината.

Успех на всички. Безгрешни хора няма.

Редактирано от borislav slavev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но колегата във второто предложение дава алтернативен вариант със Z68 като е допълнил :,,или по-добра и по-качествена като тази,,

така че има избор

Никъв избор няма понеже алтернативата е 200 лв. над бюджета и пак е недомислена.

Иска се машина само за игри при бюджет 1 200 лв. не за 1 400 лв. за това сме резки.

Поне ако смяташ въпроса на LMDE какъв е смисъла за рязък.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да си вземеш. гледай да е с SSD с колкото се може повече IOPS

Според мен днешно време не е най-правилно да се стремим към най-мощтния процесор и видеокарта за парите които даваме.ето

Ето за пример едно SSD което го чакам всеки момент да излезе на пазара :)Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarK_AdioS: "Обясни защо не ?" Аз и naruto сме обяснили. Аз отговарям и с въпрос: "Та. Защо "H" дъно с "K" процесор?" Не мисля, че нито аз, нито колега сме били остри... SSD- ОК, но не за основен. Все още са твърде скъпи за малки обеми. Вярно, цение сега тръгват надолу, но 270 лв за 128 GB за гейм комп. По-добре нещо по-малко и евтино + стандартен HDD за обем. Аз лично все още не бих предлагал толкова масово SSD-та.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок благодаря за обяснението. Еми в този случай ако няма да клоква след време, да вземе 2500 без K и дъно със H.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.