Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам желание да си купя нов компютър, който ще се използва САМО за игри. Проблемъ обаче е, че се намирам в република Турция и скоро време няма да се върна в България. Затова ще съм благодарен, ако предложите цените в Долари, а не в Левове. Вчера отидох до едно място и ми предложиха следната конфигурация:

AMD FX X4 4100 Soket AM3+ 3.6 GHz 12mb cache 32nm CPU

MSİ gtx560 Ti Twin Frozr II o.c. GDDR5 1gb 256bit Nvidia GPU

MSİ 990XA-GD55 AM3+ AMD 990X+sb950ddr3 2133MHz (O.C) SAT motherboard

Corsair 8GB (2x4) XMS3 1600MHz CL9 Dual Kit RAM

Cooler Master RC 690 II 80 PLUS GX 650W MidT ATX.

Тази конфигурация ще ми излезе около 850-900 долара. Искам да видя какво ще предложите вие, сигурен съм че може да се направи нещо по - добро за тези пари, защото по магазините се опитват да пробутат хардуера, която не се продава на такива като мен, :D които не разбират особено много. И така, искам да ми предложите някаква гейм конфигурация най-много до 950-1000 долара. В цената не се включва монитор, но нямам никакъв монитор в момента и ще трябва да почакам няколко месеца за да си взема. Ако сглобим нещо по - евтино ще си взема и монито, някакъв евтин нямам много изисквания. Сигурен съм, че ще ми помогнете. Лек ден. :)

Еdit: Може да ми предложите конгифурация в бълграски левове до 1300-1400 лева, аз ще се оправя с валутата :)

Редактирано от TheDoctor235 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочете сайтове на магазини, от които може да пазарувате, за предпочитане такива, които имат и английско меню.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да помогнем тогава, защото у нас и цените в долари са различни. Все пак поосчете сайт. Ще се мъчим с картинките. Или посочете сайт на друг/и турски магазин/и, с подобни цени, които имат английско меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се пазаврува от www.vatanbilgisayar.com сайтът е на турски език, а цените се различни от останалите магазини, но ще се опитам да намеря накой на англиски език за сравнение Така, сайт на английски език не успях да намеря, затова вие ми предложете нещо до 1300-1400 лв, а аз ще се оправя с валутата :) В тази цена не се включва монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се пазаврува от www.vatanbilgisayar.com сайтът е на турски език, а цените се различни от останалите магазини, но ще се опитам да намеря накой на англиски език за сравнение

Така, сайт на английски език не успях да намеря, затова вие ми предложете нещо до 1300-1400 лв, а аз ще се оправя с валутата :) В тази цена не се включва монитор.

Дънна платка - около 290 лири, не знам с каква карта ще пазарувате и с каква отстъпка съответно.

Процесор - около 550 лири.

Видеокарта, около 580 лири

Памет около 174 лири

Кутия със захранване, около 230 лири

Около 1520 лв. Може да се орежат малко някои компоненти, без да се загуби функционалност, или да се орежат някои компоненти по-сериозно като цена, с малки намаления на производителността. Направи ми впечатление, че в предложената Ви оферта от първият коментар няма твърд диск?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не поисках да сложат твърд диск, защото бюджета не ми позволява да отделя толкова пари за хард. Имам един HDD от старата щайга 200 гигабайтов сата 2 май не знам точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не поисках да сложат твърд диск, защото бюджета не ми позволява да отделя толкова пари за хард. Имам един HDD от старата щайга 200 гигабайтов сата 2 май не знам точно.

За известно време този диск, предполагам, че ще е достатъчен. Впрочем във въпросният магазин не видях наличност на HD 7850 видео карта(попитайте ги). Ако в близката седмица или някъде там бъде доставена, тя ще е естественият избор(освен ако не можете да изчакате, новото поколение карти с Нвидиа графичен чип в този клас), картата предполагам, че ще е на цена колкото GTX 560Ti, но по-бърза както от нея, така и от HD 6870, която карта е най-бавната от предложените до момента. Ако цената до тук е твърде висока, ще заложа на по-евтина дънна платка с Z68 чипсет, по-евтина оперативна памет и ще влезем в рамките на бюджета. Може да се спести и от кутия, но не видях в магазина да се предлагат кутии без захранващи блокове, както и самостоятелни оферти за последните?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се вижда от това което съм дал в бюджета влиза не само хард но и монитор без да се губи съществена производителност от към видео.

Разликата е че значително по-скъпия вариант ще се клоква. Човека е подчертал (с червено) че ще се ползва само за игри та това са излишни разходи.

Иначе ако не се взима монитор или хард (едно от двете) може да се замени HD6870 с SAPPHIRE HD6950 2GB

пс. Ако все пак няма да е САМО за игри ще го помоля да си едитне поста.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се вижда от това което съм дал в бюджета влиза не само хард но и монитор без да се губи съществена производителност от към видео.

Разликата е че значително по-скъпия вариант ще се клоква. Човека е подчертал (с червено) че ще се ползва само за игри та това са излишни разходи.

Иначе ако не се взима монитор или хард (едно от двете) може да се замени HD6870 с SAPPHIRE HD6950 2GB

пс. Ако все пак няма да е САМО за игри ще го помоля да си едитне поста.

Все още, можем само да предполагаме наистина, дали ще, или не ще да клоква автора на темата и колко, ако ще го прави. Ние двамата сме в двата края. Ти си с почти най-ниските възможни цени, аз съм с доста високи(все пак доста далеч от максимума), които да не са твърде далеч от лимита на посоченият в началото на темата бюджет...обаче доста геймъри, ако не клокнат, все нещо ще ги тормози :) Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да клоклвам нищо (не ги и разбирам даже :D ) компютъра ще се използва само и единствено за игри. Но се налага да намаля малко бюджета, така че ако може да намалим цената от някои компоненти ще е добре. Благодаря на sliderum и naruto за отговорите :) . Мисля че ако се помъчим още малко може да сглобим нещо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но се налага да намаля малко бюджета, така че ако може да намалим цената от някои компоненти ще е добре.

Без монитора както искаш е около $850 а ако махнеш и харда щом си имаш отиват $750.

Отделно съм ти сложил и записвачка за $30 а предполагам имаш и такава или поне флашка.

пс. Смятам го по-скъпата цена. Така и не ми стана ясно каква е далаверата с няколкото цени на артикулите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор за сега няма да си земам. Записвачка имам от старата щайга и хард имам. Намерих една карта gtx560 от един магазин за 190$, ноне съм сигурен дали да го взема кат гледам, че в повечето места са по-скъпи от от 270-280 долара. Далаверата с цените е такава че дават различни отстъпки на различни кредитни карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има съществена разлика между 560 и 560 Ti. Тази която съм ти написал е златната среда. http://www.hwcompare...radeon-hd-6870/

пс. Аз ги изкарах около $700 след като няма да се взима монитор, хард и записвачка. $300 по-малко не е ли достатъчно или още трябва да се реже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за 560 и 560 Ti не го знаех. Онзи от първият магазин ми предложи 560 Ti Twin Frozr или нещо подобно беше, а цената някаде към 330 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил ти е един от най-скъпите варианти. На тая цена би трябвало да се вземе по-добрата HD7870.

Ето ти по-евтин вариант - http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=53524 ако толкова държиш на Nvidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам предпочитания нвидиа или ати. Важното е да ми вършат работа и да нямам проблеми. Относно процесора отидох в 5-6 магазина и навсякаде ми казват да си взема интел, че амд били боклук и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окончателна конфигурация: Asus p8h61-M LX Intel Core i5 2400 Sapphire HD6870 GDDR5 1GB 256 bit Cooler Master RC 690. Corsair 2x4gb Ram. Ех, ако може нещо по-добро за същите пари или максимум 40-50 долара по-скъпо ще видим дали ще променим нещо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ke5aSa321
      Здравейте Имам един проблем с мишката.Когато пусна игра През 10 или 20 минути засича за 1 , 2 секунди и се оправя. Но когато пусна Fraps през 5 или 10 секунди засича за около 3 , 4 секунди и се оправя.Не знам от какво е !!! 1.Купих си нова мишка. 2.Пробвах всички портове на USB. 3.НО ТОВА СТАВА САМО В ИГРИТЕ НИКЪДЕ ДРУГАДЕ, Аз играя само Call of Duty Modern of Warfare 3 и малко Cs Моля помогнете Предварително да Благодаря
    • от Pepe1996
      Здравейте!!!Днес ми доставиха волан за компютър- "HAMA RACING WHEEL V18 THUNDER" (ето и снимка http://www.pulsar.bg...p?prod_id=15569 ) . Та не знам как да си калибрирам/настроя геймпад-а така,че не като го завъртя малко да не реагира а след още малко завъртане да ми го върти на макс (сякаш съм задържал стрелката на компютъра).Aми искам плавно да се върти както е с истинската кола(като го завъртя малко ми показва 0,а като го завъртя повече-директно отива на +/-127)! Така е и с педалите! Новобранец съм и ще съм благодарен,ако някой се отзове ! :(

Мерси предварително !!!
    • от BaFTa96
      Здравейте!
      Имам Fujitsu Siemens със следните параметри:
      Процесор: P4 2.8Ghz
      RAM памет: 1GB
      Видеокарта: Вградена - Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family
      HDD: 160GB

Мисля, че е с PCI-E слот. Гледах две видеокарти, които са евтини и ми допаднаха, но се чудя дали ще станат и дали ще има добър ефект ако сложа една такава. Марката и моделите са едни и същи, но едната е 512MB, а другата - 1GB. Само с 6лв по-скъпа е и мисля да взема нея. Все пак вие кажете, че аз не разбирам много.

http://zealotpc.net/...?id_product=91] SAPPHIRE HD 5450 512MB

http://zealotpc.net/...?id_product=92] SAPPHIRE HD 5450 1GB
    • от JvsmK
      Здравейте на всички.Наскоро си купих нов компютър с следните характеристики;
      Pentium® Dual-Core CPU E5700 @ 3.00GHz 2.99GHz
      RAM 4.00 GB (3,25 usable)
      32-bit Operating System
      Купих компютъра за да играя играта World Of Warcraft WOTLK (WoW 3.3.5) Имам няколко въпроса;
      1.Защо ми лагва докато играя въпреки че компютъра ми има тройно по големи характеристики от минималните за да бъде играна играта :?
      2.Трябва ли да си изтегля допълнителни програми за да работи компютъра ми по добре :?
      3.Да си остана с Windows 7 или да сменя с Windows XP?
      4.Да остана ли с 32bit или да сменя на 64bit за Windows 7?
      5.Също така понякога (около 5 пъти в деня) ми дава грешка и все едно ми угасва монитора и трябва да рестартирам компютъра.При включването изписва Windows Sistem Error или нещо от типа.Имам чувството че като се натовари повече и дава тази грешка.Незнам.
      КАТО ОТГОВАРЯТЕ НА ВЪПРОСИТЕ ИМАЙТЕ ПРЕДВИД ЧЕ ОСНОВНАТА ЦЕЛ Е ДА РАБОТЯТ ДОБРЕ ИГРИТЕ!
      Благодаря ви много предварително и се надявам да получа отговори на въпростите си
    • от wind_energy
      Здравейте на всички в този форум! Вижте, искам да си закупя GPS и ми е нужен съвет от Ваша страна. Твърдо съм решил да е Garmin. Искам да си закупя 2 вида - един за автомобил и един за планина. Някой ако е ползвал и има добри отзиви относно Garmin, ще се радвам да сподели мнението си с мен - начин на работа, издръжливост, наблюдения и т.н. За автомобил мисля, че изборът ще е по-лесен, отколкото за ръчен такъв. Не знам какво да предприема относно планината. Чувам доста мнения, някои ми препоръчват направо да си взема смартфон и да ползвам вградения в него GPS за планината. Нямам представа как работят GPS в смартфоните и дали са толкова надеждни, колкото самостоятелните GPS апарати. При самостоятелните това е лошото, че искат 2 батерии АА, които държат 16-18 часа и после трябва да подменяш с нови или да си закупиш зарядно за батерии, с което да презареждаш. Смартфонът от своя страна се зарежда в ел. мрежа и така се осъществява работата му, което в това отношение е по-добре, отколкото батериите, но както казах не знам доколко са надеждни като цяло. От ръчните на Garmin много ми харесват сериите eTrex и GPSmap като втората е по-скъпа. eTrex обаче има възможност да прихваща освен американската GPS система и руската сателитна система GLONASS, която ще е изцяло действаща през 2012 година. От автомобилните GPS навигатори определено ще взема нещо от серията nuvi. А ако смартфонът се оказва по-добрият вариант за ръчен GPS, ще се радвам да споделите мнения и относно него - марки, модели... Много Ви благодаря за помощта!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.