8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Подобни теми

• от :))
        Здравейте!
        Имам кофти проблем с видеокартата на лаптопа ми, ще се опитам да го обясня възможно най-кратко и изчерпателно. Ето х-ките на компа:
        Графична карта: AMD RADEON R5 M230.
        Процесор: Intel (R) Core (TM) i5-4200M CPU @ 2,50 GHz
        RAM: 8 GB
        Твърд диск: 1 TB
        Aми общо взето - картата не функционира.  Изписва ми "Windows спря това устройство, защото то съобщи за проблеми. (код 43)". Преди бях с windows 8.1 и нямаше проблеми с нея. Но понеже windowsa постоянно правеше бъгове (пък оригинален... хаха) и реших да мина на windows 7 SP 1.Toва го забелязах, когато се опитах да инсталирам игра, но е важно да отбележа, че не съм проверявала състоянието й близо година, т.е. не знам кога точно се е появил проблемът... Пробвах да инсталирам драйвери - от сайта на производител (леново), от сайта на марката видеокарти.. Нищо не помогна, значи не е заради тях (поне така ми се струва логично). А, също така, вече не мога да променям яркостта на екрана. 
        Та, въпросите ми са следните:
        1. Възможно ли е това да е резултат от преминаването към 7-мица, т.е. самата карта да не кореспондира добре с тази ОС?
        2. Възможно ли е самата карта да е дефектирала от само себе си (лаптопа не е изтърван, блъскан, изобщо не е упражнявано насилие над него  и не е прегрявал никога до степен да се изключи или нещо такова.....) ?
        3. Ако пак си сменя ОС с windows 10 дали ще се оправи проблемът?
        Ще съм благодарна, ако някой помогне с обяснение или съвет.

• от crashgold
        Здравейте ! Изтеглих си мапове на CS:S . Всичките са повредени или незнам как да го нарека ? Поразрових се в интернет и използвах този саит Цък ... И пак същото . Сигурен съм че съм сложил фаиловите на правилното място  ! 
      • от Venom2004
        Здравейте!!! Имам проблем с температурите на процесора на лаптопа. Той е:   Dell Latitude E6420     Процесора е: Intel Core I5 2540 2,6ghz
        Когато си седи просто е около 52-55 градуса. Започнах да играя Test Drive Unlimited 1 играх около 40мин. и температурите бяха около 93-96 градуса което е много само за една игра. Та въпроса ми е може ли да се оправи това или поне да ми кажете от какво е това.   Температурите ги проверих с Core Temp.  
        Благодаря предварително!!!
      • от Георги Констанинов
        Здравейте на всички. Нагърбих се с не лесната задача да създам съвсем прост "онлайн магазин". Гледах за платформи на онлайн магазини, но целта ми не е да се работи с дебитни или кредитни карти. Това, което си представям е: Имаме един продукт (да речем теникса) избираме размер и цвят и при натискане на бутон "Поръчай" да се показва една форма в, която при  попълване на данни (име,адрес,телефон) да се изпратят на един емайл. След което служител звъни на човека изпратил емайла с неговата информация, за да се потвърди поръчката и да се изпрати продукта. Моля за някаква посока относно какво да правя, чета или и аз не знам, защото не съм наясно. Писъл съм на html, css, js и php и то не много. Поздрави на всички

• от xXx*Triple*xXx
        Добър ден ето и проблема ми накратко : днес когато пуснах компа да стартира както обикновенно тръгна да си зарежда там стигна до екрана дето зарежда windows и след това черен екран изчаках няколко минути но нищо не стана изключих го директно от копчето пуснах го отново и ми излезе оня прозорец с надписи Start Windows in Safe Mode Start Windows in Save Mode With Network Start Normally ... цъкнах на Start Normally и всичко си зареди без проблем Проверих дисковете дали имат нужда от дефрагментиране случайно,защото отдавна не бях правил това но на всички 3 диска резултата беше :Този диск няма нужда от дефрагментиране след това цъкнах на почистване на диск премахнах всички точки на възстановяване после реснах компа и отново си зареди нормално Въпроса ми е ? Коя може да е причината за този черен екран след зареждането на Windows ? Windows-a e XP Някой ако знае нещо по въпроса да драсне коментарче
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение