8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AstralGirl
        Здравейте, въпросът ми е следният: Отвора за слушалките на лаптопа ми се счупи, като извадих слушалките падна и малка част от черната пластинка, на отвора за слушалките. Сега влизат пак, но не напълно и така не могат да работят. Тази малка черна пластинка я намерих, но се чудя дали аз мога да я наместя внимателно в отвора или трябва да се закрепи хубаво или да се залепи по някакъв начин. Искам по възможност аз да я сложа, защото ще е адски смешно и тъпо за такова нещо да го давам на сервиз? Или другия ми въпрос е, има ли някъде от лаптопа настройки например за слушалките, къде и колко като се пъхнат да се чува? Извинявам се за глупавите въпроси, но просто както казах искам сама да оправя този проблем, просто защото без слушалки не мога.
      • от Tosho55
        Здравейте та преди около 2 или 3 седмици си дадох лаптопа за почистване,защото прегряваше и не можех да играя игри,но от тогава вече имам 1 проблем,който е доста досаден  От време на време и то доста често специфични копчета от клавиатурата спират да работят и те винаги са еднакви,следните:W,E,L,K,Y и Enter.В момента пиша от компютъра на сестра ми,защото на лаптопа този проблем е вече от 2 часа и не минава а по принцип сам се оправя рестартирах 2 пъти,но уви нищо не стана,надявам се някой да ми помогне!Благодаря предварително  
      • от Tosho55
        Здравейте,та имам проблем с телефона горе долу вече от Януари,но досега не му обръщах внимание,но вече започва да ми писва да си използвам 4G-то вкъщи,затова реших да пиша тук и се надявам някой да успее да ми помогне!  Та това стана докато бях в Германия в началото на Януари на гости при близки както всеки ден си ползвах Wi-Fi,а един ден след като си взех телефона от зарядното като цъкнах Wi-Fi копчето само светеше бледо и не се пускаше,същото и с BlueTooth беше.Това стана точно след като андроида се обнови на най новия 6.1 ли е не съм сигурен.След като се върнах в Пловдив го заведох на сервиз,човека каза,че ще върне стария андроид,но уви пак не проработи.Пиша тук с последни надежди теленор казаха,че има леки удари и не поемат отговорност за проблема,а човека от сервиза каза,че може би е влезнала вода в телефона,но той е S5-NEO,а той е водоустоичив така че не мисля че е това!Благодаря предварително,надявам се някой да помогне!  
      • от qca1
        Имам да направя проект за училище. Трябва да създам база данни, в която да има три таблици(Екскурзии,Клиенти,Поръчки). На базата на създадените таблици трябва да направя поне 6 заявки, в които да използвам тескст, оператори за сравнение, логически функции, параметрична заявка и заявка с изчислително поле. За всяка от заявките да има изготвен отчет, в който да има сортиране по определен от мен критерии. И най-накрая да създам три формуляра, чрез които да въвеждам данните в таблиците. Да има бутони, заглавие, лого(картинка). Трябва да са с поне един вложен формуляр и поне три раздела. Трябват и бутони за отваряне, затваряне, стартиране на таблици, форми, заявки, отчети (като използвам form design)
        Цел на заявките:
        1-След като в диалоговия прозорец се въведе "мъж" (без кавичките) да ми изведе номера, името (и пола) на клиентите от мъжки пол.
        2-Да ми изведе имената на клиентите, които са от град Казанлък или Стара загора
        3-Да изведе фамилията на клиентите, които ще нощуват повече от 4 нощи на избраната дестинация
        4-Да изведе името и дестинацията на клиентите, които ще пътуват в интервала 01.01.2017г - 31.12.2017г
        5- Да изведе името на клиента, цената, която има да заплати и новата цена след увеличението с 2%
        6-Да изведе заявка, която в полето Две имена да комбинира полетата Име и Фамилия от таблица Клиенти; и новата цена
        Та проблема идва от там, че след като въведа няколко записа в таблиците и пусна заявките, един запис в заявките ми го извежда многократно. Някой път даже не спазва критерия, който съм поставила. (Примерно в заявка №4 не ми извежда правилно имената на пътуващите в интервала от време) Не мога да разбера защо? И понеже има толкова много записи надвишавам допустимите 2гб памет за една база данни и не мога да направя шестия отчет, нито трите формуляра. Ще я прикача за да видите.
        Database1.accdb
      • от dimo2000
        Инсталирал съм най-новите драйвери.Качил съм снимка с проблема.Благодаря предварително за помоща.
        Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10CHz
        Ram: 8gb
        Video GTX 750 2gb DDR5 192bit.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение