8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Joke3a
        Здравейте , започвам веднага с проблема ! 
        Дъното ми е на HP - IPEL LA3 
        Дъното е със сокет 775 и ддр3 рам  
        Поддържа core2quad процесори и Core2Duo , та така започва проблема взел съм горе посочения процесор Core2Quad q8300 ! Всичко е ок с обикновения процесор на компютъра ми в момента който е P4 - 2.80 ghz  , но като сложа Q8300 компютъра започва да пищи и не се включва ... 
        Как мога да разреша това ? Имам стабилно охлаждане , а не знам дали може и да е заради рамта ми която е само 2 гб  ! Та ако някой може да помогне и да каже от какво пищулка да пише отдолу  
        Да допълня захранването ми е 500 W на GoldenField
      • от bai_Milen
        Имам проблем с Utorrent . Значи свалям нормално с 1,2 мб но не мога да качвам .Забелязах проблема преди 1 месец но мислех че е от филмите  който тегля но не е така даже и игрите не се качват не знам какво става . Ако може да е нещо от настройките не знам . Или да сменям тореннта с друг ? Пишете какво да правя.
      • от minavazatoka
        Първо добър ден .
        Сега въпросът  .
        Купих си преди 6/7 месеца този модел лаптоп (acer aspire e5-572g-723M) , понеже преди години съм си купувал от същата марка компютър и бях много доволен . след около месец , два ползване започна да се чува рядко (под рядко имам предвид в седмицата 3-4 пъти максимум) един звук , все едно главата на харда се докосва до диска . Казах си когато стане време да се чисти (понеже е в гаранция и не трябва да го отварям ... по обясними причини) и го чистят в сервиза на acer ще им кажа за този проблем .
        Хубаво , но след още месец , два тъчпада ми без да съм го докосвал курсора започва да играе , спирам го с клавишната комбинация и като си ползвам мишката , всичко шест . Понякога даже да го ползвам играе или спира или насича . 
        Наскоро забелязах , и ме е срам да си призная , но още играя игри , забелязах че започва да ми смъква от резолюцията на игрите , или качеството . Като се има предвид че гпу-то ми не е слабо и видеокартата е 2 гб , а аз играя игри с изисквания за 1 или по-малко не мисля че трябва да има проблем . При ревюто на лаптопа се пише че могат да се играят и съвременни игри с нормални графики .
        А хората ми казваха че тошиба не били качествени ....
        Въпросът ми е какво да правя сега ? 
        ПС: Разбрах че проблемът с тъчпада може би ми се крие в лошо заземяване , но все пак остават другите два въпроса . И какво да правя щом още е в гаранция , ще се направят ли на интересни ако им го занеса в сервиза и им кажа какво му е ?
      • от Божидар Борисов
        Здравейте! Мисля да си закупя тази видео карта от Amazon.com https://www.amazon.com/MSI-GAMING-GTX-1060-6G/dp/B01L9VB642/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1491734240&sr=8-1&keywords=gtx%2B1060%2Bmsi&th=1
        Пише че цената е 225$ с доставката стават 252$ и пише това -> (Estimated Import Fees Deposit+$50.37) и също така това ( AmazonGlobal makes international shipping easy by calculating import fees at checkout, as well as clearing customs for you. In addition, you have the visibility to track your packages door-to-door.). Така според това което пише ми става ясно че те се оправят с митницата и няма нужда аз да ходя там да вадя ЕОРИ-та и други.
        Въпросът ми е някои друг поръчвал ли е от там и дали наистина изчистват сметките с митницата или трябва да се ходи на място??

• от kostadin.georgiev546
        Здравейте, бих искал да споделя два проблема, които ми изникнаха днес. 
        Бях си поръчал зарядно за кола и AUX кабел.
        Днес ми пристигна зарядното за кола и AUX кабела, с който ще свързвам телефона/таблета със CD player-a и ще пускам музика, но...имам два проблема.
        1) Свързах телефона и плейъра, пуснах музика от телефона, но нищо не стана. Радио FM продължи да си свири...
        Нещо трябва да щракна ли?
        Ето снимка на плейъра:

Както се вижда - свързал съм кабела в плейъра, но музика няма.
        Ето снимка на кабела:

Въпроса е, какво грешно има? Какво да направя, за да спре тъпото радио FM и да си пусна музика от телефона?
        2) Другия проблем е със зарядното. Ами...май май не влиза в запалката на колата.
        Снимка:

Както се вижда - самото зарядно има едни метални "ушички" от двете страни, които не влизат в дупката на колата. Трябва да натискам силно ли, какво?
        Благодаря предварително!!!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение