8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Azhen
        Ако бихте си взели GTX 1070 , кой модел бихте избрали и защо ?
        Обмислям да я купя но се чудя коя да е точно , за сега съм се спрял на EVGA FTW Edition но се чудя и за Asus ROG Strix. Конфигурацията за момента е тази от подписа ми като по-късно обмислям ъпгрейд , друга платформа Интел по всяка вероятност , зависи как ще се представи Zen. За момента съм доволен на 1080p и 60FPS тъй като монитора ми не позволява повече.
      • от Иван Илиев
        Здравейте имам следния скенер HP 3970,който при сканиране дава хоризонтална линия на долния край на листа която е синкава,зелена и накрая черна. Линията е винаги една и съща с малки варияции на едно и също място в долния край на листа. Не съм инженер, разглобих скенера и го сглобих   и не виждам блокажи на главата,ремъка не е хлабав ,минава по.цялата дължина на главата, лампата едва ли е проблем след като останалата част от скана е винаги нормален,не може да е проблем и сензора, и огледалата ,механизма се движи нормално ,любопитен съм да разбера все пак какво причинява такъв проблел. Просто съм любопитен да разбера какво му е  и дали може да се оправи.

• от peekmemf
        Здравейте, преди около 3 месеца си купих лаптоп Asus K555L. Всичко си беше перфектно, но преди месец някъде започна да ми излиза съобщението от снимката и не знам какво да направя, за да го махна. Въпросният драйвер спира да работи през 10-тина минути, даже и когато съм YT и гледам някой клип и видеото замръзва за около 5-6 секунди... Та въпросът ми е как да го оправя? Ако някой може да ми помогне ще бъда адски благодарен, защото е супер дразнещо. Благодаря предварително!

• от SAKATAR
        Здравейте, имах проблем с файла kernel32.dll. С Windows XP Professional Service Pack 3 съм, но нямам диск с ОС. Потърсих информация в интернет как да го поправя и попаднах на този клип:

Имам три прости въпроса:
        1. Ако изпълня стъпките в клипа има ли вероятност да изгубя някои файлове?
        2. Чрез този метод оправят ли се и други файлове на ОС, освен kernel32.dll?
        3. Този метод същият ли е като възстановяването и поправянето на файлове от операционната система, от диск, чрез командата sfc /scannow?

Благодаря предварително за отговорите! Поздрави!
      • от Stoicho.k7
        Здравейте,
        до вчера нямах проблеми, но днес като включих Google Chrome и се опитах да вляза в профила ми в един посещаван от мен сайт, забелязах, че нямам достъп до него, в последствие разбрах, че профила е откраднат от друг човек.. По принцип съм предпазлив и за пръв път ми се случва този проблем.
        След това, забелязах че самия Google Chrome ми се струва някак променен и на мястото за линковете имам удивителна, става въпрос за това -
        .
        ___

Доста различно ми се струва и при писането на линкове и подсетката им под полето и т.н.
        За щастие, както казах съм предпазлив и са успяли само този въпросен профил да откраднат, иначе видях, че са се опитали да "хакнат" и други мои профили, но не са успяли..

Ако съм пуснал темата в грешния раздел, се извинявам и моля да бъдете преместена в правилния.

Предварително благодаря за помощта.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение