8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• Проблем със телевизор Philips
      от javorss
      Здравейте, имам следния телевизор http://www.philips.co.uk/c-p/40PUT6400_12/6000-series-4k-uhd-slim-led-tv-powered-by-androidtm-with-pixel-plus-ultra-hd и когато пусна някой филм от флашка ми насича много здраво. Та проблема май се получи след като си ъпдейтнах софтуера, а сега когато се опитам да го ъпдейтна наново не става. Също така това се получава при някои филми при други си върви перфектно. Моля кажете от къде е проблема и как да го оправя. Мерси предварително  
    • Проблем с клиповете
      от zvetelin13
      От какво може да е това, лаптопа е на 1 месец? Имам флаш плеър, драйвърите са обновени до край... всичко му е най нова версия 

• Периодично прекъсване на клавиатурата
      от qu3st
      Здравейте,искам да попитам нещо...
      Та днес забелязех нещо доста изнерващо което не се беше случвало преди и то е следното... както знаете като свържете клавиатура,мишка и подобни , вашият компютър издава звук. Та днес моята клавиатура започна да прекъсва незнайно защо и всеки пък като прекъсне се чува този звук. Тоест не е нещо от компютъра тъй като свързах друга клавиатура и проблема при нея го няма ... Въпроса ми е следният : Как да оправя проблема с моята клавиатура и ако не може , трабва ли да си купувам нова ?
    • Проблеми при инсталиране на Windows 7
      от mimincetu7
      Здравейте, отново! Бих искала да ви попитам как да преинсталирам компютъра си добре и да се отърва от предишните ми проблеми които съм имала. Пробвах да си преинсталирам компютъра като сложих диска и рестартирах компютъра. Форматирах двата диска но нищо. Бихте ли ми помогнали да си го оправя така че все едно е бил на сервиз? Така все едно никаква преинсталация не правя само където приложенията ми се загубват но за нищо  Благодаря ви предварително. Това ми е много спешно!!! 
    • ASUS X552L - проблем с изключването
      от Nikolay Hristov
      Здравейте,
      става въпрос за лаптоп ASUS X552L. Лаптопа е сравнително нов и проблема е откакто е купен. Та, както се разбира от заглавието - компютърът не се изключва правилно или по-точно не се изключва напълно. След като му задам изключване излиза екрана Shutting down и се изгася, но лампичката продължава да свети. Напълно се изключва, едва когато задържа бутона за изключване или го извадя от тока (когато е без батерия).
      Бях първоначално с Windows 10, смених го с Windows 7 по други причини, не заради изключването, но и този проблем си остана.
      Попринцип лаптопа е още в гаранция, но в момента не мога да си позволя да остана известно време без компютър, затова ви моля да ми помогнете да открия аз решение на проблема.
      Благодаря предварително, лек ден!
      Едит: Забравих да допълня, че понякога, но рядко компютърът успява сам да се изключи напълно. Засега не съм открил някаква закономерност защо и при какви обстоятелства го прави.... В повечето случаи - не се изключва напълно.
      Едит 2: Сега забелязах още нещо - понякога при рестартиране не се рестартира, а директно се изключва напълно.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение