8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• Autocad 2014-проблем със слоеве
      от andibgpz
      Колеги здравейте,
      Трябва ми спешна помощ със Аутокад 2014,64 битовата версия .Нещо ми се прецака по програмата,опцията Selection Cycling спря да работи ,не показва слоеве и във properties на линийте пак няма нита linetype,нито scale, всичко е все едно съм във нулев слой със default настройките.Идея от какво може да се получи така????

• acer aspire e 13 след Fnc+F7 или хибернация тъчпада спира
      от Ангел Богатинов
      Проблема е следния лаптоп acer aspire e 13 es1-311-c6bx с 64 битова ОС Windows 8.1 има проблем с тъчпада - след хибернация/заспиване или при използване на функшън клавиша за спиране на тъчпада, то тъчпада остава неактивен независимо какво се прави. Опитах с драйвери и доста други идеи предложения, които прочетох из форумите. За момента нищо не помага да се справя с проблема, дори преинсталация.
      Опитах и да изкл. функционалните клавишии с комбинации като Fnc+NumLock или Scr Lk , но нищо не се получих.
      Опитах и със съвети от сайта на Асеr http://acer--uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6034/~/enable-or-disable-the-touchpad-of-an-aspire-one
      Отново нищо :/
    • Прекъсване на интернет/загуба на пакети
      от Yulian Atanasov
      Здравейте, имам следния проблем:
      Преди няколко дена по време на дъжд от гръмотевицата ми се изключи компютъра. След като го пуснах интернета ми започна да прекъсва през интервали от 5-10, понякога 20-30 минути. Самото прекъсване е за 15-20 секунди и после пак се управя. Реснах си рутера, пак продължава. Интернета спира на всички устройства, не само на компютъра. Следователно според мен е или от доставчика някоя авария или от рутера. Обаче поради тия неработни дни не мога да отида до офиса. Можете ли вие да ми помогнете някакси? Модела на рутера е TP-LINK TL-WR841N. A и забелязах когато ми изчезне интернета в tplinkwifi.net(сайта на рутера) ми показва Wan port unplugged. Идеи?
    • Драйвери за Тошиба лаптоп,
      от Айхан Решат
      Здравейте момчета!
      Днес закупих лаптоп Toshiba SATELLITE PRO L50-C-1C8 без операционна система,инсталирах Уиндоус 7,32 битов.
      Проблема е,че не ми дадоха диск с драйвери,а без тях не мога да се свържа в интернет за да изтегля съответните драйвери.Проблема е,че не намирам дори в сайта на Тошиба..а лаптопа трябва да го изпратя утре сутрин работещ като подарък...Ако някой ми ги намери или ми каже как да се оправя...не знам,каси с бира ще е малко.

• Конфигурация за CAD/CAM
      от vans
      Здравейте,
      искам да си сглобя конфигурация използвана предимно за филми и работа с 3д програми (AutoCAD, Rhino, etc.) за проектиране (непрофесионално, колкото да ги разучавам). Игри няма да се играят, евентуално CS:Go. Няма да се клоква. Нямам останали пц компоненти.
      Бюджет 800 лева, без видео, видеокарта ще се вземе по-късно. Някоя запазена Quadro втора ръка или нова геймърска.
      Колебая се между Intel-i5 и платформа на AMD с 8 ядра, и дали да е DDR3 или DDR4.
      Благодаря ;]

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение