8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от westernN
        Здравейте,
        днес си закупих слушалки Tracer Explosive от технополис. Прибирам се и слагам слушалките в компютъра заедно с жакчето за микрофона. Пускам си музика от ютуб и се чува едно ужасяващо пръщене съпроводено от много нисък завук (слаб). Когато завъртя малко кабелчето където се включва става променливо ту пръщи ту не и общо взето  не става за слушане нито за нищо. Пробвах на лаптопа работят повече от отлично. Проблема е, че компютъра обикновенно има 2 жака за микрофон и слушалки отпред и отзад но и двата случая не стават. Въпроси ми е бихте ли ми казали по какъв начин мога да го оправя това нещо. Още по странното е, че имам колонки, които си работят без никакъв проблем, а слушалките не. На лаптопа слушалките са чук.
      • от asdfj
        Привет.
        Този "Wimax - wifi рутер" и флашката до него на МаксТелеком на снимката как действат.Когато включа рутера показва,че е свързан обаче няма интернет.Какво трябва да направя за да получа интернет на телефона или на лаптопа?
        Благодаря Ви предварително.

• от GTodorov007
        Здравейте, днес си смених видео картата на старото компютърче с нова, след това тръгнаха всевъзможни проблеми.
        Първо при стартиране на логото на биоса се получават червени точки, след това ги няма.
        Второ, филмите вървят с леко насичане и по-лоша визуализация.
        Трето, като натисна за оценка на windows дава грешка и не ми оценява компютърната система.
        Преинсталирах драйвъри от сайта на NVIDIA за моята карта уж.. но знам ли..
        Старата карта беше 6100 nVidia geForce
        Новата е ASUS nVidia GTS250 512mb ddr3 на 256 бита
        windows 7 - 64 bit
        и освен това картата е със два изхода но ми дава че имам само един монитор и не мога да изкарам втория.
        Ако има нужда от някаква допълнителна информация, ще я дам.
      • от TheTOPLANER
        Въпросът ми е следният ... на 13 съм,до сега не съм усещал такова нещо, но пенисът ми намирисва..Някъде четох, че в тази възраст е нормално да намирисва пенисът, защото сме в пубертета и се развиваме .. Къпя се дори по 2 пъти на ден, за да го мия. ... Мия и със сапун, но не прекалявам - понякога само с топла вода ... Искам да разбера дали имам гъбички, има ли начин без да ходя при лекар? Спазвам прекалено добра лична хигиена!!! Четох също, че след пикаене може да намирисва от урината затова след като пикая го подмивам на мивката или когато нямам възможност - просто подсушавам .. Помощ... Също така имам някакви бели пъпчици под главичката по ствола, мисля, че се казваше??? Затова не се притеснявам, защото четох,че при 20% от мъжете ги има ... 
      • от Стоян Христов
        Здравейте. Моля да кажете любимите приложения, които имате на смартфона си. Благодаря.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение