8 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer Extensa 5635ZG и имам проблем с видеокартата.Тя е Nvidia Geforce G105M.Какъвто и Windows да инсталирам всички 3D приложения крашват.На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта Chess Titans и на първия ден спокойно я играя.Когато друг ден пусна играта тя крашва (не мога да мърдам стрелката,не мога да стартирам Task Manager)Защо става така? Имам най-новите драйвери от Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала, друга причина за замръзване е вирус или некадърно написана програма, но може и проблем с харддиска...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото си прегрял картата и се е прецакала

Следя температурите.Имам вентилатор отдолу,сваля температурите с около 5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На първия ден,когато съм инсталирал Windows нямам никакви проблеми.Примерно пускам играта ....

Втория ден почваш да инсталираш програми.приложения,актуализации и малко по малко възможността на лаптопа да изпълненява все повече задачи наведнъж намалява.Докато стигне до невъзможност да работи някоя игра която иска значителни ресурси за да функционира и вие си мислите че е проблем,а то си е че това са му възможностите на този модел.

4GB Ram,Intel Pentium Dual Core 2.30GHz,видеокартата е 512mb,640GB HDD Samsung Редактирано от djani1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са температурите при натоварване и в idle?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirror.intel.com/20906/eng/INF_allOS_9.3.0.1020_PV.exe

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не винаги най новите драйвери са най добри, пробвай с оригиналния

http://global-downlo...Acer&SC=EMEA_10

за 32 и 64 битова 7-ца, предполагам че си със 7

кажи все пак каква е температурата на видеото.

да знаеш че при охлаждане с подложка ефектът е краткотраен и после става обратен ефект (като се задръсти охлаждането)

като замръзне caps lock работи ли или не - ако не работи значи лаптопа забива, ако работи значи вероятно проблемът софтуерен. също като замръзне свети ли лампичката на диска постоянно или премигва (ако свети постоянно може и да е от диска)

драйвер за чипсета инсталираш ли?

http://downloadmirro...3.0.1020_PV.exe

Сложих нов хард,и инсталирах Windows 8 Consumer Preview-за първи път видях проблема след това си сложих 7-ца и пак същия проблем,сега съм на Vista

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от stoian32
        Здравейте имам лаптоп ''Toshiba Satellite C850 - 119'.Онзи ден реших да разговарям по скайп но никой не ме чуваше.Гледах настройките нито в програмата скайп нито от контролния панел ми дава микрофона да усеща някакъв звук.Прейнсталирах го защото така и така си беше време,инсталирах му всички видове драйвари дадени от Toshiba , но микрофона отново не работи.Може ли да е изгорял или нещо подобно , благодаря ви много.
      • от サムライオートバイ
        Имам 3 000 лв, заслужава ли си Асус Рог да се купи и дали е чисто нов и колко струват моделите с 1080м видокарта и каква е разликата между 1080м и 1080?
      • от ivailo kostadinov
        Здравейте! Имам уредба sony rx88 четох и  ми казаха че е доста мощтна. Уредбата си работи нормално с оригиналните колони но отзад си има за surround и имам 2 свадбарски колони, но  на тях не пише никакви ватове няма лепенки нищо. Снимка това е колоната въпроса ми е свързвам колоната с уредбата и свързвам уредбата с  телефона или лаптопа и колоната свири но тихо а иначе мисля че уредбата ги захранва, защото уредбата има нещо като DJ  и когато правя звуци там звука от dj  е много хубав и  доста силен даже  много за уредба . Само че  музиката от лаптопа или телефона е на втори план смисъм тиха . Не знам  примерно да ли е от телефона и лаптопа примерно ако  го свържа към настолния  да ли ще тръгне или няма смисъл да опитвам? 
      • от Soviet Soldier
        Преди няколко дни реших да направя един тест на монитора си ,и с изненада установих ,че има едва доловимо бяло петно. При нормална експлоатация изобщо не съм го забелязвал и не знам от ,колко време е така ,но пък и правих тест на самия монитор отдавна ,след като го купих и петното го нямаше ,или поне не съм го забелязал. Размерът му е няколко пиксела (под сантиметър) едва се забелязва ,ако човек се вгледа на чист екран. Видимо е най-вече при бял екран ,а при черен то напълно отсъства. Как мога да отстраня този проблем? Пробвах с видео в you tube ,което оправя мързеливи пиксели ,оставих го цяло нощ ,но без резултат. Пробвах и с кърпичка за почистване на монитори ,да разтъркам зоната ,но никакъв ефект. Дали е възможно скапания VGA кабел да прави проблем? Обмислям да го заменя с DP ,да видим дали ще се подобри. Някакви други предложения и идеи ,от какво се е получила тази точка ,и как да бъде отстранена? 

Забравих да вметна ,че матрицата е TN ,а подсветката е контролирана LED. Дали пък някои диод от подсветката в този сектор не е дефектирал?  

Направих няколко снимки с телефона ,но не са никак ясни ,понеже въпросното светло петно и с просто око е едва доловимо. Ето ги все пак: 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение