Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Парола на акаунт


BlackShadowRider

Препоръчан отговор

Здравейте, проблемът ме следния: Сложих си парола на Администраторският акаунт и я забравих опитах како ли не но не мога да я махна А сега не мога да правя нищо без тази парола иска ми я като инсталирам и при др. функции Ако има някакъв начин без да преинсталирам windows или да го дам някъде да го оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седмица ли е това? Ако имаш достъп до друг администраторски акаунт, в общия случай можеш да нулираш паролата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си направиш нов акаунт чрез Safe Mod, който се пуска с F8 при рестарт. След като го направиш този профил нулираш паролата на другия и готово :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм , и аз не знам на служебния компютър администраторската парола ;) и не мога да инсталирам каквото и да е било .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да направи нов ъкаунт,стария пак ще си съществува и пак ще има забрани.А каква е ОС Уиндоус 7 ли е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОС е Windows 7 x64

Влизаш в /контрол панел/потребителски акаунти/промяна на настройките на потребителските акаунти UAC/преместваш тук плъзгача надолу на позицията -никога не ме уведомявай! Това е едното разрешение на проблема.Другото е преинсталиране на Уиндоус...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се инсталира нали?

а аз не мога защото ми иска паролата

Това е Live CD, бутваш и виждаш паролата има клипове, гледай
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в /контрол панел/потребителски акаунти/промяна на настройките на потребителските акаунти UAC/преместваш тук плъзгача надолу на позицията -никога не ме уведомявай! Това е едното разрешение на проблема.Другото е преинсталиране на Уиндоус...

и тук ми иска парола
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли моите предложения ? Ако искаш да влезеш през паролата ползвай това. Гладай клипове, там е обяснено как става. Ако няма да ползваш Live CD/hiren's boot CD или подобно се откажи и преинсталирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли съм чел че паролата не може да се разбере от програма , може да се премахне но не и да я разбереш . Може и да бъркам - поправете ме .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ Програмата е безплатна и без ограничения. Това, което прави е да изтрие паролата. Би трябвало да се справи с Windows7, но ако има криптирани файлове с помощта на Windows, става неприятно. Ако няма - проблеми няма.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли съм чел че паролата не може да се разбере от програма , може да се премахне но не и да я разбереш .

Може и да бъркам - поправете ме .

Може

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сложих си парола и я забравих :no-no::D щом администратора ти е сложил парола, предполагам май има защо. помоли го да ти инсталне програмата, която искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сложих си парола и я забравих :no-no::D

щом администратора ти е сложил парола, предполагам май има защо. помоли го да ти инсталне програмата, която искаш.

А когато Администратора и Аз сме един и същи човек?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А когато Администратора и Аз сме един и същи човек?

Пробва ли моите начини ? И аз имах този проблем, но те ме спасиха. Ако не стане слагаш живо CD и нулираш паролата
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може

Това, което е виждам е, че се прави някакъв BruteForce Attack и ако паролата я няма в речника какво става?!

Ползвал съм една програмка преди време. След рестарт Уиндоуса нещо бъгяса и не ми приемаше паролата. Бях се ровил из нета и открих една програмка, която се буутваше от СД и се въвеждаха 2-3 команди и изтриваше паролата, и като стартираш Уина си тръгва без пароли, без дяволи. Ако не се лъжа името й беше hydra ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е виждам е, че се прави някакъв BruteForce Attack и ако паролата я няма в речника какво става?!

ophcrack атакува чрез оптимизирани rainbow tables,виж за какво се ползва brute:

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш и с това:

http://www.pcloginnow.com

PCLoginNow is an easy-to-use tool to reset local administrator and other accounts passwords on Windows system. No need to reinstall the system. It resets Windows passwords and Windows security settings instantly. All version of Windows are completely supported. It's an incredible CD for Home users and Businesses. And most of all, it's the most popular and safe solution for removing your Windows password until now.

Besides the abilities of resetting passwords, PCLoginNow can also help you maintain, change accounts policy setting and properties. You can easily upgrades an general account to administrator level, lock or unlock those accounts you don't need anymore, And moreover, all of these are done without booting your tedious, time-comsuming Windows System.

The most powerful feature PCLoginNow have is to support Syskey.

SYSKEY was an optional feature added in Windows NT 4.0 SP3. It was meant to protect against offline password cracking attacks so that the SAM database would still be secure even if someone had a copy of it.

Even thouth the system registry is proctected by Syskey, PCLoginNow can easily bypass this mechanism and reset the Windows passwords.

60mb LiveCD :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...