Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Извинявам се,че пускам нова тема,но в това,което открих с търсачката имаше сведения какви програми се използват и за какво,но не намерих обяснение как точно става свързването.

Проблема е следния-инсталирана е програмата и на двата компютъра.Компютъра до който искам достъп има акаунт-администраторски и парола.И на двата компа програмата е включена.Влизам в прозореца на remote administratir избирам конекция,изписвам съответното IP и давам конект.Излиза ми прозорец enter winNt user info и съответното IP.Аз въвеждам юзера си,паролата и давам о кей.Излиза ми съобщение Bad password.И конекция не се осъществява.Какъв е проблема?Има поле за домейн-там не попълвам нищо,а може би трябва.Извинявам се за може би елементарните въпроси,но за пръв път се сблъсквам с това и разчитам изцяло на вашата помощ.

Благодаря ви предварително! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Bad password.

<{POST_SNAPBACK}>

Това което си написал говори само за себе си

1 Виж дали пишеш правилната парола

2 Виж дали не е включен CapsLock

3Виж да не е пипано на кои юзъри имат право само да влизат и админа да не е измежду тях

4 Ако отсрещния компютър е в Domain а ти не си тогава няма да можеш да влезеш или ще трябват да се пипнат още някои неща. Или можеше и да може май съм забравил

5 Виж дали си написал правилното IP а не да се опитваш да се логнеш към нечии чужд комютър :)

Редактирано от hexz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това което си написал говори само за себе си

1 Виж дали пишеш  правилната парола

2 Виж дали не е включен CapsLock

3Виж да не е  пипано на кои юзъри имат право само да влизат и админа да не е измежду тях

4 Ако отсрещния компютър е в Domain а ти не си  тогава няма да можеш да влезеш или ще трябват да се пипнат още някои неща. Или можеше и да може май съм забравил

5 Виж дали си написал правилното IP  а не да се опитваш да се логнеш към нечии чужд комютър :)

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей hexz!

1,2 и 5 точка отпадат като вариант.Ще те помоля да дадеш инфо за 4 и 5 точка-как да проверя,кой има право да влиза и дали отсрещния е в домейн.

Благодаря много предварително.

Просто хората,които искат да имам достъп имат комп от 15 дни и естествено им е много трудно.Помолиха ме,за да не се чувстват неудобно да ме викат всеки ден.Аз не че съм големия спец,ама за дребни нещица,бих могла да им помогна,ако стане.Дано.

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че искаш да кажеш до 3 и 4 точка.

Отиди в My Computers- Properties -Remote и на Remote Desktop избери select Remote users там си добави юзъра с които искаш да влизаш мисля че за администратор (но само за Администратор може) НЕ ЗА АДМИНИСТРАТОРСКИ по подразбиране можеш да влизаш независимо дали го има или не но все пак провери.

Обикновено компютри в квартални мрежи не са в домеин а само корпоративни но за всеки случаи провери My Computers- Properties -Computer Name - (долу) Change - и там има WORKGROUP и Domain ако е в WORKGROUP демек ако има нещо написано в WORKGROUP не би трябвало да има проблеми. Ако и с това има проблем и не можеш да се оправиш ми пиши на ICQ 292608092 за да ми казваш какво точно има или какви грешки избиват а и не разбрах каква ОС е. Успех

ПС Защо не опиташ направо с Администратор и паролата на администратора

Редактирано от hexz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей hexz!

Значи за моя комп проверих-не съм в домейн.За другия ще проверя утре.Не разбрах,след като аз ще влизам в тяхния комп,този нов юзър на моя или на техния комп да го създам,защото на тяхния вече имам създаден такъв.И на моя ли трябва да създам същия?Аз вече имам един с административни права и ако трябва да добавям и този/пак с администраторски права/,няма ли да дойде множко.Не мога да се логна директно като админ на компа им,защото не съм погледнала компа им-утре ще стане.И още-Забелязах,че иконката,която се появява долу-на трай бара/Rсървър/като го цъкна с десен

и дам urent conection ми дава,че няма конекция.Трябва ли итам нещо да се настройва?

Ще те потърся по кюто,най-вероятно другиден,като имам инфо.Благодаря ти много! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да добавяш юзъра и на твоя компютър трябва да го има само на техния. Но провери този на техния дали му е разрешено да се логва Remote както вече ти казах. Други настроики не са нужни освен ако има firewall но предполагам че или няма или е разрешено защото в противен случаи нямаше да ти разреши въобще да си пишеш името и паролата. Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравей hexz!

Докладвам,както обещах-направих всичко,което ми каза,но отново не мога да вляза.Дава ми неизменното bad password.Незнам какво става.firewall им е изключен.Нямам представа откъде идва проблема.Ако имаш идея пиши! :bye:

Когато дам run R_server.exe ми се появява това съобщение:

clipboard01yzas3cj.jpg

Да не би от тук да произтича проблема.Какво означава това?

Благодаря много предварително. :bye:

Редактирано от danina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 старт меню->ол програмс->Remote Administrator v2.2->сетингс->сет пасуорд->премисионс->ад и добавяш групата на администраторите

обърни внимание трябва да добавиш цялата група или всеки юзер по отделно които да има отдалечен достъп това го праавиш на компа на твоите хора.

http://rapidshare.de/files/15010783/3.rar.html

Аз така помагам на 3-4 мой приятели

а и треа да сте с реални IP-та или да имаш прака видимост до техния комп,ако немаш първо сложи Хамчи на двата компа и през IP-тата дето ще ви ги даде то,ако незнаеш що е Hamachi -

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=6018...ghlight=hamachi

и имали то почва у нас

като пробваш кажи дали е станало

Редактирано от mek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че ще е добре първо да каже какъв е IP адреса на отсрещния компютър че това не се сетих. Че ако е нереално ще има доста да се опитва да влезе и няма да стане скоро ако са зад различни реални мрежи нереалните адреси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че ще е добре първо да каже какъв е IP адреса на отсрещния компютър че  това не се сетих. Че ако е нереално ще има доста да се опитва да влезе и няма да стане скоро ако са зад различни реални  мрежи нереалните  адреси.

<{POST_SNAPBACK}>

Здравейте!

hexz-IP адресите и на двата компа са реални.

mek-сет пасуорд-в момента имам въведена парола,мога ли да я сменя?

обърни внимание трябва да добавиш цялата група или всеки юзер по отделно които да има отдалечен достъп това го праавиш на компа на твоите хора.-моля те кажи,това значи ли,че трябва да добавя само моя нов юзер на техния комп без да добавям и техните юзъри,защото аз ще влизам-дано де!

Линка rapidshare-задължително ли ми трябва?Какво е?Много се извинявам,но изобщо не разбирам как се работи с този линк.И друг път съм пробвала,но немога да се справя.Дори щях да пускам тема във форума добри хора да ми обяснят що за сайт е това и как се работи с него.

Благодаря ви много и се извинявам за подробните и вероятно глупави питания,но толкова знам.Надявам се да науча повече!

Още веднъж благодаря! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам линка е за свалянр на hamachi.Предлагам ти първо да пуснеш едно търсене за hamachi в калдата новините софтуер (съжалявам, просто не мога да напиша директен линк)

Редактирано от da378ve (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

hexz-IP адресите и на двата компа са реални.

mek-сет пасуорд-в момента имам въведена парола,мога ли да я сменя?

обърни внимание трябва да добавиш цялата група или всеки юзер по отделно които да има отдалечен достъп това го праавиш на компа на твоите хора.-моля те кажи,това значи ли,че трябва да добавя само моя нов юзер на техния комп без да добавям и техните юзъри,защото аз ще влизам-дано де!

Линка rapidshare-задължително ли ми трябва?Какво е?Много се извинявам,но изобщо не разбирам как се работи с този линк.И друг път съм пробвала,но немога да се справя.Дори щях да пускам тема във форума добри хора да ми обяснят що за сайт е това и как се работи с него.

Благодаря ви много и се извинявам за подробните и вероятно глупави питания,но толкова знам.Надявам се да науча повече!

Още веднъж благодаря! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

hi, danina,

Понеже пишеш в женски род, първо си позволявам да те поздравя с днешния празник! Пожелавайки ти много щастие всеки ден! ;)

А за линка към rapidshare е много просто. Кликваш с ляв бутон и се отваря нов прозорец По-долу в него има таблица в най-долното дясно поле на която пише FREE. Кликваш там. Отваря ти се следваща страница и над таблицата с цените на платените услуги има ред

No premium-user. Please enter ......... here: ....

На мястото на първите точки има псевдографични символи на букви или цифри, които трябва да въведеш накрая и да кликнеш върху Download, при което тръгва самото сваляне.

Това е всичко! Успех! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявай,честит празник и от мен

линка в рапидето е със скрийншотове за настройките на Ремоут админа

за реалното IP не знаех и просто давам решение на проблема

Редактирано от mek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря много за осмомартенските пожелания.Всичко най-хубаво желая и на вас!

Сега за програмата- ;):huh::clap: Стана!

Влязох!

cocotone-В рапида направих,каквото казваш и тръгна свалянето,но точно този линк изглежда не мога да сваля-дава ми червена точка.Сигурно с друг ще стане-разбрах механизма и много благодаря.

mek-направих настройките и стана.Много благодаря.Искам да питам и още нещо-тъй като приятелите ми са с интернет-костенурка,искаме н-р филм,който аз съм свалила да го копирам директно на техния комп,за да го гледат.Има ли начин това да стане-пробвах,но неможах.Дано си ме разбрал-искам 1 папка да я копирам директно от моя на техния комп.Може ли и как?

Благодаря много на всички взели участие по темата.Вече съм сигурна,че с вашата помощ всичко мога да направя.Благодаря ви от сърце! :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ако сте към един доставчик "ЛАН" и имате хубава връзка по между си нема проблем,но ако сте и към БТК няма да стане щото ъплоуда е "костенурка"

пробвай с файл трансфер опцията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

Да не отварям нова тема - един въпрос малко offtopic: Някой може ли да даде акъл как да не се появява иконата на r_server в трея при стартиране?

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване