Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой може ли малко по подробно да ми обясни как да си настроя дц++ /след като со го инстална/ и да мога да влизам в различни бг хъбове .Аз съм на адсл,а един приятел ми каза че за адсл било малко по сложно :blink: настройването .Така де ако някой знае как да си го настроя да пише :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблеми. Достатъчно е да добавиш любимите си хъбове, да си избереш ник и да сваляш на воля :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в bol.bg и там е обяснено всичко най-подробно.

Е за да ти спестя да търсиш ето :

Свалете си програмата DC++ (2MB) и я инсталирайте. Натиснете бутона New... в секция Favorite hubs (ctrl-F). Ще се отвори прозорец, в който трябва да въведете dc.bol.bg в полетата "Name" и "Address". Натиснете "OK". След това щрекнете в квадратчето (checkbox) пред dc.bol.bg Във File / Settings / Sharing въведете папките, които желаете да споделите с другите потребители.

ВНИМАНИЕ: ако не споделите поне 1GB файлове или сте си намалили upload слотовете под 3, почти със сигурност ще бъдете изхвърлени от системата. Спазвайте основното правило при обмен на файлове - за да получиш, трябва да дадеш.

Дано да съм ти помогнал.....

Редактирано от yuks (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и аз съм на АДСЛ . За да ти е наред всичко влез в Settings от там Connection Settings и дай на Passive

После дай на Sharing и посочи папка над 2 GB

Дай на Quick Connct пиши dc.data.bg например и си готов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

едно въпросче -от къде да овелица ъплауд слотовете,щото нещо ненамирам от къде става номера :)

п.п. версията на дц е 0.687

Редактирано от grunov (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря приятели стана номера 10х на всички .Самои да ви питам нещо последно -отваря ли ви този хъб dc.citybs.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли линк към страницата от bol.bg където е обяснено как се настройва програмата щото вчера я инсталирах не съм пипал настройки само добавих хъб-а и теглих.Неска пускам неще ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bol.bg по някаква причина не ми се отваря. Ето ти линк към друг сайт, където е обяснено как се настройва. Дано ти свърши работа !

demonnet

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето страницата в бол.бг

Бол.бг

Форума на бол.бг където можеш да намериш доста инфо

А това е обяснено в хъба на дата.бг

DC++ е безплатен софтуер за споделяне на файлове и чат между потребителите в Интернет. Чрез него можете лесно да преглеждате и сваляте споделените файлове, както и да търсите във файловете на всички потребители в сървъра. Чата наподобява IRC/mIRC и може да се каже, че софтуерът прилича на обединение на eMule/KaZaA и mIRC

Работа с DC++

-Начало

1. Теглите си програмата от тук :

http://switch.dl.sourceforge.net/sourcefor...sPlus-0.306.exe

http://icebreaker.data.bg/Programs/DC++/DC++%200.306.zip

2. Инсталирате си програмата. Не се изисква регистрация.

3. Трябва да изключите вашият Firewall!!! С включен файър уол не можете да се вържете!

На Уин XP - START > SETTINGS > CONTROL PANEL > NETWORK CONNECTIONS > десен бутон на иконата за интернет > PROPERTIES > ADVANCED > махате тикчето на " Protect and незнам кво си" > ОК !!!

(на XP firewall-a се стартира сам при създаването на конекцията) на 98 няма такова нещо!!!

4. Пускате програмата.

-Настройки (Settings)

1. От менюто "File" > "Settings"

2. В "General" - Там нагласяте името и описанието, и-мейла и вида на връзката (в съответствие с имената които ще въвеждате после-виж по долу). Долната част не я пипате!

3. В "Downloads"

Directories - В 1вото показвате къде програмата да сваля. Второто го оставете празно

Limits и Public Hubs List не пипате нищо.

4. В "Sharing"

Add Folder - С този бутон показвате коя директория искате да споделите.

В прозореца се виждат всички споделени директории - Трябва да шернете най малко 2Гб !!!

Най от долу "Upload Slots" - указвате колко човеко могат едновременно да се свързват с вас

5. Останалите менюта не ги пипате, освен ако разбирате!

-Влизане

1. В менюто горе търсите "VIEW" > "Favourite Hubs"

2. Сега в прозореца, който току що се е отворил, кликвате на бутона "NEW"

3. Секция HUB

Name : "Въвеждате името си, или ника от дата.бг"

Adrress : "Въвеждате адреса на Хъба : dc.data.bg:411 "

Description : "Пишете квото искате, за да разпознавате сървъра"

4. Секция IDENTIFICATION

Nick : "ника ви в дата.бг, трябва да са еднакви с горното име"

Password : "Паролата ви за дата.бг"

Description : "Същото като горе"

5. Кликвате ОК ! Сега обратно в прозореца "Favourite Hubs" виждате името на дата.бг

6. Селектирате Хъба който искате и давате "Connect"

7. Вече сте вътре браво!

-След като сте влезнали

1. Виждате от дясно имената на хората които се намират в Хъба в момента! След името на човека пише колко пространство е шернал, описание на съдържането, и-мейл и други.

2. Виждате от ляво общия чат!

3. От долу виждате прозорец, който показва текущите процеси!

-Взимане на съдържанието от произволен човек

1. Кликвате с десен бутон на мишката върху името на човека. От менюто избирате "Get Files List"

2. Чакате докато изтеглите съдържанието. Можете да следите процеса в долната част на екрана.

3. На версия 3,06 и по висока, съдържанието излиза само като прозорец.

4. Сега вече имате съдържанието. Единственото което трябва да направите е да го разгледате, а това става лесно - все едно сте на собствения си компютър и си разглеждате файловете в Експлоръра.

5. Когато си харесате файл, клик с десен бутон и "Download" Файлът ще се запише в посочената от вас директория!

-Чат по време на теглене

1.Избирате човека, десен бутон и "Send Private Message"

Превод на DC++ 0.306: Download (by fubar)

- Български език за DC++ 0.306

(Работи само с тази версия на DC++, не съм опитвал с други)

1. Разархивирате файла във вашата директория на DC++ 3.06 !

2. В менюто File > Settings > Apearance > Най долу в кутията посочвате пътя към този файл!

3. Давате ОК и рестартирате програмата!

4. Готово вече е на родния ни език!

5. За да върнете стария изглед (Английски език) по същия начин, обаче оставяте кутията празна, ОК, рестарт!

Успех ...

Редактирано от yuks (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Гости Ghostface Killah
Някой може ли малко по подробно да ми обясни как да си настроя дц++ /след като со го инстална/ и да мога да влизам в различни бг хъбове .Аз съм на адсл,а един приятел ми каза че за адсл било малко по сложно  :rolleyes: настройването .Така де ако някой знае как да си го настроя да пише  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

@CEG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 10 месеца по-късно...

Можете ли да ми помогнете....след като искам да се свържа с DC ми исписва това

Настройките съм направил от една от темите сложени във форума..както беше описано така ги направих..?

Редактирано от guruni (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките съм направил от една от темите сложени във форума..както беше описано така ги направих..?

Така както ти дава съобщението причините може да са много.... но най-вероятно е от самият хъб при положение, че не ти изписва причина....

Искам да попитам обаче нещо: при мен линка към hublist.org не ми работи... дори нещо повече - изобщо не ми отваря страницата! И до колкото имам инфо... не съм динственият с този проблем.... sad.gif

П.С. Защо не минеш на някоя модифицирана версия като Strong DC или Apex, до скоро доста хъбове ги отхвърляха, но това се промени и сега няма проблеми с който и да е хъб... а ще имаш доста нови полезни функции... като сегментирано сваляне, някои допълнителни настройки за персонализиране... Стабилниса и ще можеш в маскимална степен да се възползваш от връзката p2p

Редактирано от noexit514 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали не си направил малко upload slots или си споделил малко файлове (поне 1 Гб) ot File/Settings/Sharing

Може и защитната стена на Win-a да блокира самата програма.

Виж и това.

Инфо за настройките на dc++ тук

P.S. Използвай dc++ което да е версия 0.688 или по ниска от тази защото в някои хъбове (нямат TTH функцията).

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора не знам дали това е от настройките ама само аз ли дърпам с по 10-12к от дц.бол.бг ??

и още един въпрос - аз като съм на АДСЛ на connection type в настройките какво трябва да посоча че съвсем се обърках вече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не минеш към Strong DC или Apex !!! Според мен са по-добри и имат немалко нови функции ! Остави го това DC++ след като ти създава толкова проблеми !!! angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Искам да попитам обаче нещо: при мен линка към hublist.org не ми работи... дори нещо повече - изобщо не ми отваря страницата! И до колкото имам инфо... не съм динственият с този проблем.... sad.gif

.

Пробвай с http://dchublist.com/hublist.xml.bz2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване