Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iliev72

Термолепенка за BOX лепенка

Препоръчан отговор

Дойде време да направя по сериозна профилактика ;) Някой попадал ли е на такива лепенки и ако е попадал да сподели линкове ;) Нещо не ми се цапа с термопаста ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би имаш предивд за "BOX охладител" ;) Трябва да има в Декада: линк. Има и с размери, има и да си режеш. Избирай си най-подходящото :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 форума - 1 отговор ;) Отивам след малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на нетбука бях с лепенка фабрично, но "цапнах" паста на Cooler Master и температурите паднаха 3-4 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На процесор се слага термопаста , термолепенките не са за тази цел . Почистваш хубаво , каквото е останало от старата паста върху процесора и радиатора , новата се нанася тънко , да е полу-прозрачен слоя . Успех ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоро защо тогава box идва с термолепенка , а не с термопаста ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега де? Ти за лаптоп ли питаш или за настолния? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоро защо тогава box идва с термолепенка , а не с термопаста ;)

Защото дори и 'мурдар асемблатор' с термолепенка на боксовия охладител не може да обърка нищо почти...

Но лично аз също предпочитам пастите пред лепенките, най-малкото заради гадното почистване на термолепенката, ако се държи повече...

Да не говорим за по-добрите свойства на термопастата - пак мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега де? Ти за лаптоп ли питаш или за настолния? :)

Нямам лаптоп ;) И няма опасност да си купя :P Цапнах му една паста(Arctic Cooling MX-2 , цели 3гр) и всичко е ок :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май трябва да изясним кой какво разбира под термо-лепенка, самата дума лепенка от термина означава че материала има достатъчно силни залепващи свойства и не си налага поставянето на други крепежни елементи като щипки винтове и т.н. такива лепенки имаше на времето на процесори от поколението на К-5 и Pentium I, на видеокарти от времето преди GF4 и на доста чипсети на дъна. лепенките се използваха при чипове с голяма повърхност и не особено голямо количество отделяна топлина. Всичко останало дали ще е нанесено фабрично от производителя на тънък слой върху охладителя или ще е в тубичка/спринцовка е термо-паста. Материалите в линка към Декада са термични подложки което не е лепенка, иначе казано нямат залепващи свойства и се използват предимно в лаптопите на места отдалечени от елементите закрепващи охлаждането и където не се гарантира успоредност на повърхностите и използването на паста няма да има желания ефект. За да е ефективна термо-пастата трябва да е на тънък равномерен слой в противен случай предизвиква обратен ефект.

.......Цапнах му една паста(Arctic Cooling MX-2 , цели 3гр) и всичко е ок :)

3гр. на един процесор ли успя да ги сложиш ???

Това е количество за няколко десетки процесора и то от последните поколения с голямата капачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че си направил най-доброто! Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3гр. на един процесор ли успя да ги сложиш ???

Това е количество за няколко десетки процесора и то от последните поколения с голямата капачка.

Виж ми подписа и ще разбереш да ли е малка капачката на процесора ;) И тогава защо спринцовките са по 2.7-4г ;)

Сигурно щото може да намажеш с една поне 10 CPU а ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли!? :shock11: Аз с 3-грамова Noctua съм "намазал" има-няма 30-40 пъти процесори и видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, че от сокет 775 насам AMD имат най-големите капачки на процесорите но 3гр са ужасно много. Преди време охладителите на АС за AMD се продаваха със малки спринцовки от по 1гр и те пак стигаха да няколко намазвания. Погледни

как се прави и колко се слага. Да те питам на кой фабричен охладител намазан с паста си видял да има 3гр. паста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.arctic.ac/index.php?eID=tx_mm_bccmsbase_zip&id=14019926794fab387ba5f5d Самия производител съветва да се ползва метода с "топче" по средата. Ако е гол кристал, като на някои видеокарти или мобилни процесори е най-добре да се намаже много тънък, почти символичен слой паста върху кристала, като най-лесно става с пръст "облечен" в найлон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...