Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже каква е?Отскоро имам двд записвачка и не знам.Вчера отивам да си взема едно двд и онзи ме пита какъв искам + или - и аз го гледах като теле в календар. EDIT: Извинявам се пуснал съм темата на грешно място.Ще помоля някой от модераторите ако я прочете да я премести където й е мястото в "Запаметяващи устройства и Памети".

Редактирано от diksi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD-R

Предимства: По-добра съвместимост с домашни DVD плейъри.

Недостатъци: По-стара технология и по-малко инвестирани пари във формата, което означава, че по-големите скорости на дисковете и на технологиите за записване излизат по-бавно. Често ще виждате DVD записвачки, които не поддържат (примерно) 16X DVD+R и само 8X DVD-R.

DVD+R

Предимства: По-високи скорости, повече нововъведения като Double Layer - 8.5 GB (двуслойни дискове).

Недостатъци: Не се чете от някои домашни DVD плейъри. Ако знаете, че вашия DVD плейър ги чете няма причина да не ги използвате.

Това го преведох от тук. Не знам до колко е вярно - не съм достатъчно уверен в английския си. :clap:

Редактирано от n00b (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение ще се опитам да го обясня простичко... :-)

DVD-R или просто DVD (щото то носи запазената марка) има точно определено

по място и размер "пространство", където се отбелязват грешките при запис.

При DVD+R това място е определено, но размерът му е динамичен... Публикувано изображение

Или "преведено"... DVD+R позволява повече грешки, т.е. е по-сигурно като

формат.

Ефектът - DVD+R e малко (почти незабележимо) по-малкo по обем.

Толкоз... с няколко думи.

Забележка : старите домашни устройства не "разпознават" DVD+R.

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вярно ли е че на DVD+R може да се презаписва (без да се трият данните от предишната сесия т.е нещо като презаписваем но без да се трият данните и така докато се напълни обема) или греша и DVD+/-R подържа ли мултисесии ?? Или аз не мога да се оправя с настройките на Нерото ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вярно ли е че на DVD+R може да се презаписва (без да се трият данните от предишната сесия т.е нещо като презаписваем но без да се трият данните и така докато се напълни обема) или греша и DVD+/-R подържа ли мултисесии ?? Или аз не мога да се оправя с настройките на Нерото ?

<{POST_SNAPBACK}>

Публикувано изображение абсолютно вярно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"А вярно ли е че на DVD+R може да се презаписва (без да се трият данните от предишната сесия т.е нещо като презаписваем но без да се трият данните и така докато се напълни обема) или ........." - Това е абсолютно вярно.

Мулти сесиите са възможни само при DVD+R!!! Публикувано изображение

Редактирано от vanceti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

DVD-R е малко по-стар стандарт, докато DVD+R е по-нов. Предимство на първия е по-добрата съвместимост с домашни DVD плеъри, което значи, че ако ще записваш DVD дискове за гледане, то шансът да се чете диска както трябва ще е по-голям при DVD-R. Това не значи, че DVD+R не се поддържа разбира се. Предимството на DVD+R е че е по-нова технология, вливат се повече пари и е по-добра за четене и запис на PC от конкурентната. По-надеждна е. Ако ще записваш дискове за четене на компютър, то DVD+R е по-добрият избор.

Има ли някакви специални настройки на NERO-то при запис на тези два вида дискове

Не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Имах проблем със записа на дискове и като направих проба с DVD+RW(от друга марка обаче)всичко беше нормално.Явно проблема е в марката дискове.Повече няма да си взимам от тези :cheers::P Успешен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтиното излиза скъпо. Не че по-скъпите носители са вечни или перфектни, но си струват парите. Особено ако ще се записва нещо важно. :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Както pepi7308 запита,същото ли важи и при избор на dvd-rw или DVD+rw,ако ще се гледа на не-толкова стар,колкото капризен портативен плейър Филипс? Да поясня-аз съм със LG DV8631V,който е бая стар(незнам даже дали поддържа дуаллейър дискове и x264.mkv),но много филми,записани на dvd+r(DVD+rw) диск,коитопо една или друга причина при един колега със Филипс не излиза менюто(не му помня модела,но е значително по нов от моето LG) при мене си работят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както pepi7308 запита,същото ли важи и при избор на dvd-rw или DVD+rw,ако ще се гледа на не-толкова стар,колкото капризен портативен плейър Филипс? Да поясня-аз съм със LG DV8631V,който е бая стар(незнам даже дали поддържа дуаллейър дискове и x264.mkv),но много филми,записани на dvd+r(DVD+rw) диск,коитопо една или друга причина при един колега със Филипс не излиза менюто(не му помня модела,но е значително по нов от моето LG) при мене си работят.

за dvd-rw няма. за DVD+rw опитай по стандартния начин, ако не стане ще трябва да смениш Booktype-а на DVD-ROM, но пък и записвачката ти трябва да поддържа променяна на Booktype-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

От много време не ми се беше налагало да записвам диск. И вчера отивам да си Взема няколко ДВД диска. Продавачката ме пита + или - за 1-ви път ми се случва ... казвам ами незнам питаме за записвачката стара или нова е казвам стара на поне 5 години. Даде ми едни - мисля че записах два диска и след като ги сложа пише че са празни няма нищо в тях. След записа нерото си изписа че е са записа ни успешно отделно от долната страна си личи че има запис но уви. Слож един диск който съм записвал преди отваря го. Сравнявах двата диска видима разлика не виждам едно към едно "Verbatim". Как мога да разбера какви дискове ми трябват. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много време не ми се беше налагало да записвам диск. И вчера отивам да си Взема няколко ДВД диска. Продавачката ме пита + или - за 1-ви път ми се случва ... казвам ами незнам питаме за записвачката стара или нова е казвам стара на поне 5 години. Даде ми едни - мисля че записах два диска и след като ги сложа пише че са празни няма нищо в тях. След записа нерото си изписа че е са записа ни успешно отделно от долната страна си личи че има запис но уви. Слож един диск който съм записвал преди отваря го. Сравнявах двата диска видима разлика не виждам едно към едно "Verbatim". Как мога да разбера какви дискове ми трябват. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Записвачката ти пише какво поддържа може да видиш и в Еверест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери за нов фърмуер на записвачката. Същия проблем със същите дискове имах на записвачка НЕК и проблема се оправи след префлашване на фърмуера на записвачката. п.п. Провери новия записан диск на друг компютър, би трябвало всичко да си е там наред. Провери за нов фърмуер на записвачката. Същия проблем със същите дискове имах на записвачка НЕК и проблема се оправи след префлашване на фърмуера на записвачката. п.п. Провери новия записан диск на друг компютър, би трябвало всичко да си е там наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От еверест. Описание на устройството: _NEC DVD_RW ND-4550A Дата на Firmware: 17.08.2005g. (версия 1.06) Тип на устройството: DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM DVD-ROM; CD-ROM - Подържат се замо за четене DVD+R9 Dual Layer; DVD+R; DVD+RW; DVD-R9 Dual Layer; DVD-R; DVD-RW; DVD-RA; CD-R; CD-RAM - Се подържат за четене и за писване. BD-ROM; BD-R, BD-RE, HD DVD-ROM; HD DVD-R; HD DVD-RW - Не се подържат. В такъв случай DVD-R и DVD+R би трябвало да ги чете и записва ако съм разбрал правилно. :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 години по-късно...

Тъпи въпроси при врачките на импулсните телефони. Те имат кристални кълбета, боб, карти.

И успя да изровиш тема на 10 години? Аман от форумна некрофилия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Като ви изпише грешка посетете темата как да търсим в гугъл ефективно или както си беше темата...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване