Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

1. Понякога, като пиша в теми, на другия ден се появява текст, обикновено написан от някой админ, че не съм "гледал датата на поста". Ако може, за тези, които публикуват теми, да има една бутонче за изтриване на темата - когато решат, че темата е свършена - да я изтрият.

2.

Тук ще изписвам наказаните потребители поради прекалено нисък рейтинг...

Ако някой от наказаните има възражения да пише тук.

Ами не е ли малко глупаво потребители с нисък рейтинг да бъдат наказвани да не публикуват нищо 30 дни? Рейтинга им ще падне още повече. По-добре да трябва те да пишат повече теми за срок от 30 дни - ако не, потребителя ще бъде изтрит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2. Ами не е ли малко глупаво потребители с нисък рейтинг да бъдат наказвани да не публикуват нищо 30 дни? По-добре да трябва те да пишат повече теми за срок от 30 дни - ако не, потребителя ще бъде изтрит.

А не е ли изключително глупаво потребителите, които са писали глупости и поради тази причина им е намалена репутацията да се поощряват в следващите 30 дена да пишат още по-големи глупости? В този случай 90% от пост-овете на потребителите ще бъдат "спам" от рода на теми "Какво ядохте днес за закуска" и "Какъв е цветът на чорапите ви". Потребителят се наказва да не публикува 30 дена, за да преосмисли държанието си и да коригира поведението си във форума след като му бъде разрешено да публикува отново.

По отношение на 1. предложението е полезно, но триенето на теми от форума е право на администраторите и модераторите, а не на потребителите. Ако считаш, че дадена тема, която си пуснал е изчерпана, можеш да използваш функцията "Докладвай" или да ЛС до някой модератор да изтрие темата.

П.П. Функцията "Докладвай" е временно спряна до отстраняване на определен проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не е ли изключително глупаво потребителите, които са писали глупости и поради тази причина им е намалена репутацията да се поощряват в следващите 30 дена да пишат още по-големи глупости? В този случай 90% от пост-овете на потребителите ще бъдат "спам" от рода на теми "Какво ядохте днес за закуска" и "Какъв е цветът на чорапите ви". Потребителят се наказва да не публикува 30 дена, за да преосмисли държанието си и да коригира поведението си във форума след като му бъде разрешено да публикува отново.

<{POST_SNAPBACK}>

- не, не е. Ами потребителя, като не пише 30 дни - и после почне пак да праска глупости - или въобще ще заббрави за този сайт. Според мен точка 1. е добра, защото не може да се очаква , че потребителя ще търсе модератор, ще му праща лично съобщение, та дрън-дрън... не е ли по - лесно да бъде трито от потребителя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадена тема не се трие поради една много проста причина...всъщност са повече но една е основната.

Представи си че някой е помогнал на твоя проблем и ти си изтриеш темата. След два дена идва друг със същият проблем и всичко започва отначало.

Да не говорим, че изтриването на теми от потребител е сериозна предпоставка за злоупотреби.

Ами потребителя, като не пише 30 дни - и после почне пак да праска глупости - или въобще ще заббрави за този сайт.

Като продължи да пише ще получи бан, ако пък забрави сайта...това вече не е наш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Завоевателят
публикувано (редактирано)

По отношение на 1. предложението е полезно, но триенето на теми от форума е право на администраторите и модераторите, а не на потребителите. Ако считаш, че дадена тема, която си пуснал е изчерпана, можеш да използваш функцията "Докладвай" или да ЛС до някой модератор да изтрие темата.

П.П. Функцията "Докладвай" е временно спряна до отстраняване на определен проблем

<{POST_SNAPBACK}>

глупост е друго - причините за намаляване на репутацията. За най-малкото нещо, даже и за без нищо се намалява на нов потребител. Цялата система е глупост!

Отново спам нямащ общо с темата. Нарочно не ти махам поста, за да видят всички дали репутацията ти е намалена без причина.

Е какво ще видят, kaто постовете са изтрити? Разбира се, че е намалена без причина. Ако бях с 500+ поста никой нямаше да я барне.

Редактирано от zazzko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
глупост е друго - причините за намаляване на репутацията. За най-малкото нещо, даже и за без нищо се намалява на нов потребител.  Цялата система е глупост!

Отново спам нямащ общо с темата. Нарочно не ти махам поста, за да видят всички дали репутацията ти е намалена без причина.

Е какво ще видят, kaто постовете са изтрити? Разбира се, че е намалена без причина. Ако бях с 500+ поста никой нямаше да я барне.

<{POST_SNAPBACK}>

Завоевателю,много грешиш като разсъждаваш по този начин.Никой в този форум няма да изтрие съобщение или тема,която е полезна и носи информация.Всички искаме точно това,може да имаш малко съобщения,но ако те са съдържателни ще бъдеш уважаван.Не гони количеството,гони качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Завоевателят

Сега ще ти разкажа случката. Един в тема за касперски попита дали има разширени дефиниции в новата версия(тъп въпрос, но това не е важно), отговор от мен-"естествено!" След това друг отговаря и в крайна сметка попиталия отговаря с "благодаря" не на мен, не на двамата, само на него. Последва пост от мен "засрами се!" и двама се изредиха с минуси и след това бяха изтрити постовете ми. Нещо дребно, ама гледай какво става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега ще ти разкажа случката. Един в тема за касперски попита дали има разширени дефиниции в новата версия(тъп въпрос, но това не е важно), отговор от мен-"естествено!" След това друг отговаря и в крайна сметка попиталия отговаря с "благодаря" не на мен, не на двамата, само на него. Последва пост от мен "засрами се!" и двама се изредиха с минуси и след това бяха изтрити постовете ми. Нещо дребно, ама гледай какво става!

<{POST_SNAPBACK}>

Значи жалко че мислиш така.Това твоето отговор ли е - естествено...За повечето от нас може би е тъп въпрос ,но човека се е шашнал от някоя си друга промяна в функционалноста на дадена програмка.Ми особено ако е започнал да навлиза по-късно в материята...Много хора (начинаещи потребители) са свикнали с опрделени неща (примерно как са подредени иконите на декстопа и най-малката промяна ги шашка)...

Добре отговорил си ами аргументирай се...Покажи снимка или извади цитат от ChangeLog-a...Колкото и тривиално да звучи аз не го правя за репутация а гледам да помогна с каквото мога или да попитам за нещо ,което ме интересува.(Да прияно е да имаш + чета макар че те определят по-скоро поведението ти като потребител ,а не компетентността ти свързана с компютрите.Всеки тук е тръгнал от 0 а това как ще продължиш нататък и дали ще спечелиш уважението на хората си зависи само и единствено от теб.И най-големия хакер да си ,ако не предоставиш информаицята в полезен за потребителите на форума начин ,никой няма да разбере.Все едно да отидеш на интервю за работа и да нямаш нужните документи - бюрюкрация ама...Има правила и трябва да се спазват ,защото сме гости тук все пак...)

А по въпроса с промяна не съм съгласен...

Ако всеки си трие и си прави каквото си иска ще настъпи хаус и анархия а и с системата за пре-изчисляване на постове всяка вечер може изобщо да не останат мнения на потребители които са регистрирани от 1-2 години...(пък и модераторите остават без работа)

А за 30-дневния срок според мен е правилно че не може да се публикува...защото един път стомна за вода ,два пъти...на третия път се чупи...и ще преосмисли поведението си или ще бъде изтрит.Трябва да се изчистят форумите от безмислени теми...а потребителя няма да е много ощетен ,защото пак ще има достъп до главната страница и ще си дърпа каквото си иска (Все пак това е главно новинасрки сайт.)Системата на репутация си е много добра.

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завоевателю, въпреки че сме модератори, а не следователи, поразрових дискусиите за Касперски и открих темата, от която се оплакваш. Имайки предвид, че си регистриран във форума вчера, а се опитваш да привлечеш вниманието върху себе си, нека да отговоря от името на екипа:

1. Постове от рода на "естествено", "много ясно", "това е супер", " хи-хи" и тем подобни се третират като спам и потребителите имат пълно право да ти намалят репутацията

2. Констатации от рода на "Цялата система е глупост" едва ли са обективна оценка на потребител, който няма и един ден прекаран във форума, за да е запознат с правилата и практиките, които са приети

3. Изрази от рода на "Много ти разбира на тебе главата от Касперски" са чиста проба обида към потребители, които са с доказана репутация и реноме във форума

4. Мястото да се оплакваш от намалената си репутация не е в тази тема.

5. В случая на темата с Касперски, потребителя B-boy[style] заслужено е получил благодаря, тъй като нагледно е показал и помогнал на scoreni с поставения проблем

6. Ако не ти харесват правилата и традициите на уважение между потребителите, установе в този форум, има достатъчно други Интернет форуми, където можеш да намериш поле за изява. Ако решиш обаче да останеш в www.kaldata.com, ще спазваш правилата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Завоевателят
публикувано (редактирано)

Първо да кажа - форума го знам от 2 години. Не съм от вчера сред вас. Знам системата също какво представлява.

Другото което - как да докажа, след като я нямам инсталирана на системата ми. Аз я сложих на гоуст имидж и на другия ден я разкарах. Чейндж-лога го има в Kaldata.com и мисля че той мжое да го намери сам. ДОри и да не може, не е нужно за най-малкото нещо да прасваме скрийнове, нали?!

3 - да, обида е. Но тези от сорта"да спечелиш уважението на потребителите" ми прилича на неравенство. Вярно е, трябва да има привилегии, но не чак такива.

6 - след всичко което написах не мисля, че аз не спазвам правилата. Нищо лошо не съм направил, а ме притиснахте за отрицателно време. Говорите ми за толерантност, но не мисля, че за един пост "естествено" или каквото там беше трябва така да се отнасяте! Сериозно!

EDIT: Eto tuk:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...15entry148030

Това е много по-сериозно а никой нищо не прави - намек че харесвам травестити...

Редактирано от Завоевателят (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обиденият в този случай е Tetelina. Ако тя се чувства засегната, ще намали репутацията на Drankalo, тъй като притежава необходимия брой постове за да го направи.

Завоевателю, хайде да спрем дотук с този off-topic по темата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека се уважаваме взаимно. Никой няма полза от обиди. Има доста начини да кажеш на един потребител че греши, без да го обиждаш. Всички правим грешки.Ти също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?act=boardrules

2.18 Ако една тема бъде изчерпана или излезе по какъвто и да е начин от рамките на тези правила, по преценка на администраторите или модераторите, или по препоръка на някой потребител, може да бъде заключена. Ако се появи информация по темата, която трябва да се сподели с останалите потребители, е добре да се обръщате към администрацията на форума за съдействие по публикуването й. Всякакви нови теми коментиращи повода за затваряне или действията на модераторите без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване