Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nikssi

Kaspersky Antivirus & Internet Security 2013

Препоръчан отговор

Над 20 минути е в това положение от какво се получава???

Публикувано изображение

Това е характерно за Касперски, често се е получавало и при мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Над 20 минути е в това положение от какво се получава???

Публикувано изображение

Задачата за проверка на руткит се стартира при престой на компютъра. Когато компютъра вече се използва задачата за проверка на руткит вече не е с този приоритет при който е стартирала. Затова виси в очакване. Това се случва един път на ден може и да се спре сканирането за руткит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задачата за проверка на руткит се стартира при престой на компютъра. Когато компютъра вече се използва задачата за проверка на руткит вече не е с този приоритет при който е стартирала. Затова виси в очакване. Това се случва един път на ден може и да се спре сканирането за руткит.

Добре де, без да се сърдиш, а кажи ми това не е поредното "недоглеждане" (меко казано)!? И Нортон има сканиране във фонов режим (ако не се ползва компютъра), ама само да мръдна мишката и всичко спира! Що е толкова спънат, чепат и неудобен за ползване, тоя Касперски, не мога да разбера...толкова ли не могат да я оптимизират тая програма и да я направят по приятна за ползване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, без да се сърдиш, а кажи ми това не е поредното "недоглеждане" (меко казано)!? И Нортон има сканиране във фонов режим (ако не се ползва компютъра), ама само да мръдна мишката и всичко спира! Що е толкова спънат, чепат и неудобен за ползване, тоя Касперски, не мога да разбера...толкова ли не могат да я оптимизират тая програма и да я направят по приятна за ползване?

Какво да се сърдя ти просто не си запознат. Правиш тестове без да си запознат с елементарни неща!

Публикувано изображение

http://support.kaspe...n?qid=208642295

Алгоритм работы режима Проверка во время простоя компьютера

Первым этапом работы режима Проверка во время простоя компьютера является проверка актуальности баз и программных модулей. Если по результатам проверки требуется обновление, то запускается задача автоматического обновления.

На втором этапе проверяется дата и статус последнего выполнения Проверки во время простоя компьютера. Если проверка во время простоя компьютера не запускалась, была выполнена в последний раз более 7 дней назад или прервана, то запускается задача проверки системной памяти, объектов автозапуска и системного реестра.

При возвращении пользователя к работе проверка во время простоя компьютера автоматически прерывается. При этом сохраняется этап, на котором проверка была прервана, и в следующий раз она возобновится с этого этапа.

..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да се сърдя ти просто не си запознат. Правиш тестове без да си запознат с елементарни неща!

Публикувано изображение

Недей да се изхвърляш много......Очакваш, че ще пуснеш тая картинка....С фабрични настройки как идва програмата? :shy11: За това те попитах- не мислиш ли,че касперски трябва доста да се оптимизира за да стане по-привлекателен за ползване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да се изхвърляш много......Очакваш, че ще пуснеш тая картинка....С фабрични настройки как идва програмата? :shy11: За това те попитах- не мислиш ли,че касперски трябва доста да се оптимизира за да стане по-привлекателен за ползване!

С фабрични настройки сканиране във фонов режим е включено! Оградил съм в червено,че пише на раздела "Задачи във фонов режим"

Давам ти връзка да се ограмотиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С фабрични настройки сканиране във фонов режим е включено!

Благодаря за точния отговор! Значи спешно е нужно да се оптимизира, защото фабрично затормозява и машина и потребител!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тежи и това си е,въпроса е как сега да се отсрамят! Това махат онова махат и пак..... нещо ново да са добавили...НЕ ...е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тежи и това си е....

Приказки без край.

Ето колко товари при мене с пуснат браузър и торент клиент

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приказки без край.

Ето колко товари при мене с пуснат браузър и торент клиент

Николайчо, говорено е стотици пъти, че това, което показва таскменеджера, в повечето случаи няма нищо общо с т.н. "усещане за тежест", което създава самата програма....много добре го знаеш това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си Проектанте, отдавна мине не мине време говорим за това - следи се за пъргавостта на машината, за бързото действие при изпълнение на различи/едновременно няколко задачи. А за таскменаджера - гледа се и той, ама повече обръщайте внимание на останалите процеси, отколкото на тези на самата защитна програма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен единственно забелязвам,че процесора започва повече да" реве" и не е както е при Есет!Иначе няма забавяне на програми и browser.Не знам какво са махали или слагали,но е по тежка от...,а аз не понасям тежки програми.Не знам също, на кой на компа как е, но на моя консyмира доста висока ram(пуснах снимки).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натежава леко само при сканиране.

Много си точен и обективен! Е точно това го говорим от колко време, ама някои си показват таскменеджерите и казват- при мен не тежи.

Неприятното е, че сканиране се извършва във всеки един момент, при извършване на някаква операция с компютъра...като това "натежаване" наистина е много силно при ръчно сканиране...а пък ако пуснеш пълен скан, ти се еб@ва майката на машината и нищо друго не можеш да вършиш, освен да чакаш да приключи сканирането. :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пуснеш пълна проверка и проверка на важни области е излишно натоварване.Сканират се едни и същи файлове. При пълен скан както писа горе проектанта има натежаване но чак пък да не можеш да вършиш нищо...мога клип да ви пусна ако изтрайвате 40 минути да ме гледате какви ги върша! Непрекъснато не сканира и има отметки за махане и слагане! Има и ръководство. Важно е как е системата,Касперски сложен на чиста система се държи съвсем различно от сложен на омазана такава. Да тестваш откъм производителност Касперски на виртуална система е просто смешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно пуснах всичкте сканирания за да се видидействителност колко е тежък "тежкия касперски" , направих и само пълно сканиране .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно пуснах всичкте сканирания за да се видидействителност колко е тежък "тежкия касперски" , направих и само пълно сканиране .

Тц....т'ва не го гледай!

Има една много хубава програмка- Systemometer, с която се бях занимавал пред 2 години и бях правил тестове с повечето програми и бях пускал данни тук....ама се затриха. Тая програмка дава графики и всякакви отчети за каквото си поискаш.

Направи тест за сканиране на някаква област /папка или най-добре диск/ с Касапа и с други програми и ще видиш истината! важно е средното %-ното използване на машината- процесор, памет, процеси....Пробвай и пак ще говорим!

...п.п.

за да се поясня- ако с тази програмка направиш тест, тя ти дава осреднено натоварване на машината през определен времеви интервал, който ти задаваш. При тестване на Касапа, сравнен с други програми, ще видиш, че Касперски и до колкото помня Комодо, имаха най-много на брой върхови натоварвания на процесора и като цяло- средното натоварване на процесора е по-високо от това, което дават други програми. за това се казва, че Касапа "тежи", като това определение е сравнително спрямо други програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и клипче при пълно сканиране и отваряне на няколко приложения в това число и един мини секюрити тест!

Полная проверка: завершено 33 минуты назад (событий: 933, объектов: 342093, время: 00:58:13)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Kaspersky 2013 са пооправили производителноста, като например, при версия 2012, когато програмата се обновяваше, на около 83-86% от ъпдейта компютърът ми увисваше, музиката спира за момент да се възпроизвежда или зацикля, в зависимост от това кой плейър използвам в момента. При 2013 това вече го няма. Само за уточнение, компютърът ми е със Sempron 2600+, работещ реално на 1.6 GHz и 1.5 GB RAM. Също така при по-старите версии от 2010 до 2012 (по-стара от 2010 не съм използвал), при стартиране на голям по обем изпълним файл, примерно 1 GB и нагоре, файлът се кешираше в паметта до пълното ? запълване, при което започва едно чегъртане на харддиска. При версия 2013 и това вече го няма. Заради евристиката Касапа натоварва системата повече спрямо другите антивирусни. На повечете антивирусни евристиката е сложена просто ей така за колкото да не е без хич, докато Kaspersky с нея засича около 40-50% от вирусите. Като толкова много ви пречи, изключете я. И докато не съм забравил за какво влезнах в тази тема. В настройките на Application Control-а съм задал Kaspersky да се доверява на програмите с цифров подпис. Знам, че има вируси с цифрови подписи, та въпросът ми е, има ли такива, които са с валиден циффров подпис?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И докато не съм забравил за какво влезнах в тази тема. В настройките на Application Control-а съм задал Kaspersky да се доверява на програмите с цифров подпис. Знам, че има вируси с цифрови подписи, та въпросът ми е, има ли такива, които са с валиден циффров подпис?

Да махни отметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Kaspersky 2013 са пооправили производителноста, като например, при версия 2012, когато програмата се обновяваше, на около 83-86% от ъпдейта компютърът ми увисваше, музиката спира за момент да се възпроизвежда или зацикля, в зависимост от това кой плейър използвам в момента. При 2013 това вече го няма.

Може и да е така в момента. Не съм правил тестове с горе-споменатата програмка от 2010 г, но сега ме навиваш да го направя, но е голяма играчка...

Заради евристиката Касапа натоварва системата повече спрямо другите антивирусни. На повечете антивирусни евристиката е сложена просто ей така за колкото да не е без хич, докато Kaspersky с нея засича около 40-50% от вирусите. .

Ти ме уби ве! :doh: Процента е около 20%...да го знаеш! Останалите 80% идват от "хранилката"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила "родна" картинка....при това при обновяване!

Програмата е исталирана на чистов ХР SP3 с актуално обновяване, на виртуална машина със заделена 1 Гига рам.

Изчаквам да приключи обновяването за да дам и лога.

Ще дам и за други програми за да се направи сравнение!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да махни отметката.

Благодаря за отговора!

Ти ме уби ве! :doh: Процента е около 20%...да го знаеш! Останалите 80% идват от "хранилката"!

Аз лично бях тествал английската версия на KIS 2012, която е почти без дефиниции с архив с вируси от интернет. Без да обновя дефинициите, с помощта на евристиката на light scan, Kaspersky засича 35% от вирусите. След като вдигна евристиката на medium scan, процентът се покачва на 42%. На deep scan нищо повече не намира. Е, може и малко да съм попрекалил с тези 40-50%, ама определено не са 20%.

А ето го и самия тест.

http://dox.bg/files/dw?a=ce034312d7

Да уточня, след сканирането стартирах един по един вирусите с цел да видя как се справя проактивната защита. Също така освен, че не обнових дефинициите, но и интернета на виртуалната машина бях спрял, за да Kaspersky да няма достъп до услугата KSN, иначе тестът щеше да се провали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го ли линка за сваляне на лог файла. да се гледа лога с начало: 12:11:44 ч. Последните 5 пикови 100%-овки да не се отчитат, защото са генерирани в момент на отваряне на лога и са дошли от браузера. Всеки може да преброи колко пъти е имало пиково натоварване на процесора над 80%, и колко е средното натоварване на процесора през периода на обновяване. Аз тръгнах да смятам...и се отказах....много голяма играчка! Истината е, че е над 70%! :ohmy:

http://dox.bg/files/dw?a=c48f391754

Е, може и малко да съм попрекалил с тези 40-50%, ама определено не са 20%.

Дооооообре......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканиране на папка WINDOWS- Средно натоварване на процесора- 87%! Който не вярва да си го смята!

Ето и лог файла- http://dox.bg/files/dw?a=a922afedd3

Снимка по време на сканиране:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване