Премини към съдържанието
Aliya

Господин Президент – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

От всичко казано и изписано дотук за президента, мога да обобщя темата така: 

- Президентът не само, че не чува какви ги говори ( и как да се чува, след като е просто маша в чужди ръце и не своите думи повтаря без свян), но и президентът смята, че може да ги бръщолеви всякакви защото: "Не ме гледай какви ги върша, а само слушай какви ги говоря!" ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентът Плевнелиев наложи вето на актуализацията на бюджета

Президентът Росен Плевнелиев обяви в сряда, че налага вето над Закона за изменение и допълнение на Закона за бюджета, който бе приет в края на миналата седмица.

Той каза, че не налага вето над всички промени, одобрени от Народното събрание, като връща за повторно разглеждане някои от текстовете за приходите, разходите и записания допълнителен дълг от 1 млрд. лв.

Държавният глава свика специална пресконференция, на която обяви решението си.

http://www.mediapool.bg/prezidentat-plevneliev-nalozhi-veto-nad-aktualizatsiyata-na-byudzheta-news209821.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентското лицемерие може да се мери само с това на партийния му водач:
- Не бил президентът против социалните помощи за децата, но именно тях спира с ветото си; и не само спира, но и геноцид провежда срещу децата на България с принадлежността си към една фашистка световна прослойка, за която децата са целева група за одържавяване и национализиране чрез принудителното им ранно отделяне от майките им, чрез довеждане до просешка тояга на българските майки и бащи;
- Не бил президентът срещу българския бизнес, но именно него целенасочено и методично затрива рамо до рамо с родната си ГЕРБ партия, като подложи на нечувано грабителство от страна на държавните институции българските фирми; като подсигури монополни привилегии за чуждите корпорации и като започна да раздава безвъзмездно или за жълти стотинки българска земя и български паспорти на чужди инвеститори.
- Не бил президентът срещу българските пенсионери и българските социално слаби млади хора, но именно техните пенсии бяха замразени в годините на управление на президентската партия ГЕРБ, а българите повсевместно бяха подложени на нечуван геноцид от страна на чуждите монополи и банки. Много семейства, и млади и стари хора не издържаха на напрежението и се самоубиха, други напуснаха страната, за да дадат път на чуждите инвеститори с евтините български паспорти да се настанят свободно в българските земи и домове.
- Милеел президентът за българската пазарна икономика, но вместо това тичаше да подписва договори за военно обвързване на родината с чужди военни политики на агресия и тероризъм, като заробваше страната ни под чужди на българската душевност военни доктрини на "противоракетна" агресия и "бунтовнически" нападения над свободни страни
Един български президент никога не би причинил на българите това, което този президент и неговата партия причиниха за краткото време на своето безвластие!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя е срам и позор

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентското лицемерие може да се мери само с това на партийния му водач:

- Не бил президентът против социалните помощи за децата, но именно тях спира с ветото си; и не само спира, но и геноцид провежда срещу децата на България с принадлежността си към една фашистка световна прослойка, за която децата са целева група за одържавяване и национализиране чрез принудителното им ранно отделяне от майките им, чрез довеждане до просешка тояга на българските майки и бащи;

- Не бил президентът срещу българския бизнес, но именно него целенасочено и методично затрива рамо до рамо с родната си ГЕРБ партия, като подложи на нечувано грабителство от страна на държавните институции българските фирми; като подсигури монополни привилегии за чуждите корпорации и като започна да раздава безвъзмездно или за жълти стотинки българска земя и български паспорти на чужди инвеститори.

- Не бил президентът срещу българските пенсионери и българските социално слаби млади хора, но именно техните пенсии бяха замразени в годините на управление на президентската партия ГЕРБ, а българите повсевместно бяха подложени на нечуван геноцид от страна на чуждите монополи и банки. Много семейства, и млади и стари хора не издържаха на напрежението и се самоубиха, други напуснаха страната, за да дадат път на чуждите инвеститори с евтините български паспорти да се настанят свободно в българските земи и домове.

- Милеел президентът за българската пазарна икономика, но вместо това тичаше да подписва договори за военно обвързване на родината с чужди военни политики на агресия и тероризъм, като заробваше страната ни под чужди на българската душевност военни доктрини на "противоракетна" агресия и "бунтовнически" нападения над свободни страни

Един български президент никога не би причинил на българите това, което този президент и неговата партия причиниха за краткото време на своето безвластие!!!

А това прочетохме ли?!?!

Реших да наложа частично, а не цялостно вето, за да подчертая ясно, че подкрепям предвидените 40 млн. лв. допълнително, които ще бъдат изразходвани за социални мерки. Ще припомня, че служебното правителство в своите първи дни отдели допълнително 41 млн. лв. също за подпомагане на най-уязвимите групи и то не като увеличи разходите, а като намери икономии и оптимизира публичните разходи. Повтарям, наложеното от мен днес вето е частично, като връщам за повторно разглеждане текстове, които са свързани с приходите, с разходите и с предвидения нов дълг.

Или това...?!?!

Без да повтарям същите аргументи, ще кажа, че те са валидни и за задълженията за възстановяване на ДДС. Не е сложно Министерство на финансите да обяви колко се дължи за ДДС и съответно тези пари да се предвидят в бюджета на министерството. В противен случай едва ли можем да говорим за прозрачност. Натрупването на стотици милиони в резерв за непредвидени разходи буди съмнение.

Какво казват вносителите в мотивите си? Необходими са още пари за ДДС, за издължаване към бизнеса и за социални нужди. Добре, кажете ми вие на мен кой от тези разходи е извънреден, кой от тях може да бъде класифициран като непредвиден, кой? Връщането на ДДС ли, разплащането с бизнеса ли? Вярвам, че когато разходите се посочат в конкретните пера, ще бъде много по-добре и от гледна точка на прозрачността и надеждността в управлението на публичния ресурс.

Налагам вето и върху текстовете, които са свързани с предвидената в закона възможност правителството да вземе нов дълг в размер до 1 млрд. лв. Не съм против вземането на дълг, може да е 1 млрд., може да са 2 млрд. Но съм против, ако този дълг се използва за генериране не на икономически растеж и не за създаване на работни места, т.е. той не се използва за политики и реформи за заетост и конкурентоспособност, а този кредит от 1 млрд. се използва за финансиране само на текущи разходи. Тогава съм против.

Малко се разминават популистките лозунги, написани от теб и цитата от думите на Президента.

Или аз за пореден път съм сляп и чета думи на друг президент от друга държава?!?!

Цитатите съм взел от тук.

Не е лошо да се подготвим и да попрочитаме повечко надеждни и официални източници, преди да теглим локуми.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.8 Не са желателни безсъдържателните мнения ("Хахахахахахаха", "Жестоко е!", "Много яко", "Харесва ми!", емотиконки и т.н.) и теми. Нека подобни мнения бъдат придружавани с обосновка.

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.president.bg/news1367/izyavlenie-na-darzhavniya-glava-po-povod-nalozhenoto-ot-nego-veto-varhu-tekstove-ot-zakona-za-izmenenie-i-dopalnenie-na-zakona-za-darzhavniya-byudzhet-za-2013-godina.html

Добре написана реч. :)

В правомощията на президента е да налага вето.

Но имайки предвид положението в страната се чудя защо президентът не свика веднага народното събрание, възползвайки се от чл. 78 от Конституцията?

Чл. 78.
Народното събрание се свиква на заседания от председателя на Народното събрание:
1. по негова инициатива;
2. по искане на една пета от народните представители;
3. по искане на президента;
4. по искане на Министерския съвет.

http://www.parliament.bg/bg/const/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Това е последното предупреждение, което получаваш.

Спазвай правилата и всичко ще е наред - тоест пишеш и изразяваш каквото поискаш мнение, без проблем.

Не ставай смешен пич, не може да триеш мненията на хората, само защото те не ти харесват, и не нарушават абсолютни никакави правила, даже и измислените "правила" на форумите! Спазвай ТИ правилата на форумното общуване, и тогава може да искаш другите да ги спазват! За четвръти път ми триеш мнение, напълно безпринципно!

Що се касае до предупреждението: не се излагай-има хиляди проксита, и няма да е добра идея от твоя страна, да увеличаваш фалшивите регистрации във форума!

Редактирано от "БУК-М2Е" (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, просто е. Миков вече е свикал НС за 30-ти август. Той сам си решава кога да го направи.  А и

15-дневният срок, в който депутатите трябва да разгледат ветото, не тече по време на ваканция на народните представители.

Така или иначе, почти се вместват в 15 дневният срок. Та, не разбирам какво още искаш от Президента?! И кво толкова се чудиш..

Ти нали знаеш, че Президента е доста ограничен в правомощията си, за жалост. И въпреки всичко реагира мигновено, адекватно и акуратно, в полза на интересите на гражданите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от малкото адектатни политически реакции против мафията, която е на власт сега. Браво!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нали знаеш, че Президента е доста ограничен в правомощията си, за жалост. 

Специално на този и.д. президент, и тези правомощия са му много! Този, най-слаб и безличен президент, които сме имали до момента, ако имаш власт, такива поразии щеше да направи, че управлението на Буда, щеше да ни се струва като рай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росен Плевнелиев задълбочи кризата

Сега, когато президентът се самопостави в опозиция на половината си народ, изведнъж му хрумна, че медиите са в тревожно състояние.

''Трябва да имаме доверие в президента. Още повече – оказа се, че имаме президента в "Доверие"...''пише в своя позиция Любен Дилов-син, изпратена до БГНЕС.

''Извън каламбурите, наистина се опитвам да повярвам в добронамереността на Плевнелиев, въпреки че ми е все по-трудно. Всяка негова намеса в последните месеци води към единствена възможна последица в публичния живот – още по-голяма институционална криза, основана не само върху ниското доверие в парламентарно представените партии, но и допълнително "овкусена" с институционална война между президент, Народно събрание и правителство. Ако някой не е наясно до какво води това, да погледне на север и да си припомни двегодишната "президентска война" в Румъния. Една от главните причини България и Румъния да бъдат наричани в кулоарите на Европейската комисия "R&B държави". Наистина политическият ни елит все повече се държи като вял рапър и наблюденията ми не се ограничават само с Мишо Шамара и Плевнелиев...

Репченето на Борисов, антикомунистическата и социалистическата реторика също допринасят за общата интонационна среда, пред която дори чалгата е за предпочитане.

ОЩЕ

Ами, просто е. Миков вече е свикал НС за 30-ти август. Той сам си решава кога да го направи.  А и

Така или иначе, почти се вместват в 15 дневният срок. Та, не разбирам какво още искаш от Президента?! И кво толкова се чудиш..

Ти нали знаеш, че Президента е доста ограничен в правомощията си, за жалост. И въпреки всичко реагира мигновено, адекватно и акуратно, в полза на интересите на гражданите.

Ако обстановката в страната беше нормална, хич нямаше да се чудя, но не е.

Не мислиш ли, че в подобни ситуации трябва да се действа веднага?

Или според теб всичко в страната е ОК?

Според мен трябваше да свика веднага НС, а не да изчаква да го стори някой друг.

Но...президентът е този, който решава и съответно носи отговорност за решението си.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Посочете един икономист, който би казал, че ако през първото полугодие се съберат 400 млн. повече, през второто можем да очакваме 1 милиард и 400 милиона лева повече от 2012 г. Несериозно, нали? Това обаче е предвидено в бюджета, който вие, г-н Президент, защитавате и не искате да променяме. Още по-зле е положението при данъчните приходи по републиканския бюджет. Там преизпълнението е около 270 млн. при планирано 1 милиард и 300 милиона лева. Къде е порокът на действието? Впрочем от януари до май т.г. двата кабинета – на Б. Борисов и на президента (служебният) – са похарчили по този “непрозрачен” начин ни повече, ни по-малко 357 млн. лева. Сложих непрозрачен в кавички, защото не се сещам да има нещо по-прозрачно от това едни бюджетни средства да се харчат с постановление на МС, което се обнародва в “Държавен вестник”."... http://afera.bg/mishena/47689.html

А това прочетохме ли?!?!

Или това...?!?!

Малко се разминават популистките лозунги, написани от теб и цитата от думите на Президента.

Или аз за пореден път съм сляп и чета думи на друг президент от друга държава?!?!

Цитатите съм взел от тук.

Не е лошо да се подготвим и да попрочитаме повечко надеждни и официални източници, преди да теглим локуми.

А дали прочетохме това!? ;) - "Не може да бъде споделена икономическата логика на изложените от президента мотиви за налагане на вето върху Закона за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет на Република България за 2013 г. (ЗИД на ЗДБРБ за 2013 г.). В мотивите не са изложени и аргументи от правен характер, които да налагат упражненото от президента отлагателно вето. Мотивите имат чисто политически характер и са пример за явно политическо позициониране, което се разминава с функцията обединител на нацията." - Чобанов, Министър на финансите http://fakti.bg/biznes/73730-pozicia-na-petar-chobanov-po-vetoto-za-budjeta

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко най-лошо желая на тия дето искат да ни откраднат 1 млрд. Съжалявам пък тези, които и мислят, че голяма част и дори всичката ще бъдат похарчени по предназначение и ще свършат някаква реална работа за икономиката на държавицата. "Социален пакет", ама за социалното и икономическо благополучие на олигархията.

Вземте използвайте малко мозъците си. Крадат от вас и ще се усетите зимата, когато няма да имате нищо в паниците си.

Разберете, че тия избори (пари за подклаждане на февруарските протести, "СРС-тата и прецакването на Боко Мутрата с бюлетините) и съставяне на кабинет (плащане на Долен за кворума, разплащане на депутати, за да си мълчат и да стиснат бузи за ДПС) излезнаха изключително скъпо на БКП и сега имат да връщат едни пари на Цв. Василев и с-ие. Затова бе този заем. Бавноразвиващ народ мсе си...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако обстановката в страната беше нормална, хич нямаше да се чудя, но не е.

Не мислиш ли, че в подобни ситуации трябва да се действа веднага?

Или според теб всичко в страната е ОК?

Според мен трябваше да свика веднага НС, а не да изчаква да го стори някой друг.

Но...президентът е този, който решава и съответно носи отговорност за решението си.

Душата, май не разбираш..собствените си цитати. Президентът не свиква, той може само да прикани председателят на НС да свика.. не определя сам дати. Как по-просто да ти се обясни?! 

Срокът е 15 дни..депутатите имат 17...

Какъв е смисълът да се свика утре нещо, по което лумпените нямат готовност да дискутират?! 

Хайде малко помисли преди да почнеш да се чудиш..или да се занимаваш с несвойствени за теб мисли..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде малко помисли преди да почнеш да се чудиш..или да се занимаваш с несвойствени за теб мисли..

Права си, душко, права си...

Ти си веща в много неща, та реших да те питам, какво мислиш за това?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сгафи ли президентът с „втората родина“?

"Дали Турция е втора родина за българските турци, е важен обществен, но и интимен въпрос, на който могат да отговорят само изселниците ни", смята президентът Желю Желев

Допусна ли гаф президентът Росен Плевнелиев с благодарностите към Турция, че се е превърнала във „втора родина“ за прокудените след „възродителния процес“? Думите на държавния ни глава станаха публични след като турски медии разпространиха словото му на благотворителната вечеря ифтар на 8 август.

Припомняме, че на събитието в Пловдив скандално не бяха допуснати български журналисти. На вечерята присъства вицепремиерът на Турция Бекир Боздаг, ексдепутатите Касим Дал и Корман Исмаилов - едни от основателите на Реформаторския блок, и над 600 представители на мюсюлманската общност в България. Организатор бе Главното мюфтийство. Вицепремиерът Боздаг бе на тридневно неофициално посещение у нас. Смут предизвика и информация на Анадолската агенция, че Турция е поискала отоманските имоти в България. Във вторник, 13 август, посланикът на южната ни съседка Исмаил Арамаз заяви, че Турция няма претенции за собственост в България. „Дали Турция е втора родина за българските турци, е важен обществен, но и интимен въпрос, на който могат да отговорят само изселниците ни“, коментира президентът (1990-1997) д-р Желю Желев. „Преса“ помоли за мнение и водещи историци. 

Доц. Йордан Величков, дипломат и историк: Плевнелиев е неподготвен за поста си

Българският президент сътвори абсолютно недопустим исторически гаф. Как да тълкуваме обръщението на Росен Плевнелиев към вицепремиера на една съседна държава (в случая Турция): „Благодаря ви за това, че нашите изселници намериха своята втора родина“? Освен че е глупост, това е абсолютна нелепост. Може би държавният ни глава не знае, че родината е там, където си се родил. И тези хора отиват в Турция като изселници. Как са прогонени е друга тема.

А какво означава, че ние имаме общи съдби с тях? Нашата съдба е на поробени, а тяхната - на поробители.

Случилото се преди дни в Пловдив на благотворителната вечеря обаче бе предшествано от друг гаф, пак на президента - с недопускането на български медии да присъстват там. Нима Плевнелиев не знае, че всяка среща на държавник от такъв ранг е публична. Тя не може да бъде при закрити врата, освен когато се водят разговори на международно ниво, касаещи сигурност, двустранни договори за отбрана и т.н. Всичко друго е абсурд, още повече че в случая на родна територия са допуснати чужди медии, а не наши. Логичен е въпросът от какво се плашат или се страхуват господин президентът и тези около него. Държавният ни глава направи поредица от гафове и е очевидно, че все още не може да проумее поста, който заема, и отговорността, която носи. Той трябва да знае, че всяко негово изявление като президент се гледа най-внимателно, анализира се под лупа. Ако Плевнелиев е смятал, че това ще остане скрито, то той е голям политически наивник.

От началото на мандата си (22 януари 2012 г.) българският президент продължава да прави гаф след гаф и причините за това са две. Първо, Плевнелиев е недостатъчно компетентен. В същото време некомпетентността му е съчетана с напориста амбиция за постоянна показност и публични изяви. Пред погледа на всички ни през годините бяха и предишните президенти - всеки от тях си имаше своите плюсове и минуси, но такова постоянно говорене по значителен и незначителен повод не сме имали.

Очевидно е, че Росен Плевнелиев не може да проумее отговорността, която носи като президент. И това, че нивото му се оценява не от многословието, а от прецизността и съдържанието на неговите кратки, но смислени и точни изявления.

Второ, отношение към неговите гафове във всички случаи има недостатъчният професионализъм на президентската администрация. Тя не за първи път впечатлява с ниското си ниво и с непознаване на елементарни исторически, географски, икономически и т.н. дадености. Едно от големите качества на държавника е да подбира екипа си. Няма всезнайковци, но този, който е поел този пост, трябва да търси най-подготвения и най-знаещия за даден сектор. Съветник означава знаещ. Досега се видя, че неговите съветници не само че не знаят, но и се нуждаят от обучение.

Казват, че нашите политици имат комплекс за малоценност. И той се проявява при недостатъчно подготвени хора. Силният професионалист не страда от такъв комплекс. Често пъти политиците ни гледат на външната политика не като фактор за отстояване на българските национални интереси, а като възможност да търсят външна индулгенция, някаква благословия, за да утвърдят собствената си позиция в България. Флиртуването сега с изселниците е прекалено. В същото време питам защо не проявиха интерес към съдбата на тракийските ни бежанци.

Акад. Георги Марков, историк: Трябват спешни смени на „Дондуков“ 2

Най-големият гаф на президента Росен Плевнелиев е, че се среща с вицепремиер, което не е на равнището му. Как може президент да разговаря с вицепремиер?! Освен това същият този вицепремиер идва в България на неофициална визита, посещава турски паметници, полага венец на Осман паша в Плевен. Кой го е поканил този вицепремиер, кой му е позволил да слага венец пред паметник на Осман паша?! Това е и международен въпрос. Навремето искаха и паметник на Сюлейман паша на връх Шипка да вдигат... Друг гаф е, че на срещата не са допуснати български медии, а само турски.

Груба грешка допускат също съветниците и секретарите на „Дондуков“ 2, които не са чели договора за независимостта от 6 април 1909 г., където има приложение за вакъфски имоти, действащи джамии и т.н. Хората около президента не четат!

Стигаме и до следващия гаф - за „втората родина“. Няма втора родина. Това е понятие, въведено от Коминтерна. След Септемврийското въстание българските комунисти обявяват, че Съветският съюз е второто им отечество. По време на така наречения възродителен процес безспорно е нанесена рана на нашите сънародници. Но тя не е нанесена от българския народ, а от една тоталитарна държава, в която се е считало, че дори името на един човек може да се смени. Българският народ не е сменял имена и е крайно време да се престане да му се вменява вина и да не се търсят политически изгоди от случилото се. Съветвам и представителите на ДПС да престанат да ровят в тази рана с мръсни ръце и с политически сметки.

Президентът трябва да си спомни и за прокудените българи от Източна Тракия. И пак трябва да четат хората от екипа му. В Цариградския договор от 16 септември 1913 г. е написано какво ни дължи Османската империя. Ние нищо не й дължим. Точно обратното - ние имаме претенции към турската държава, която е правоприемник на Османската империя. Геноцидът на тракийските българи отпреди 100 години не е получил нито морално, нито материално обезщетение досега. Това ще го напомним тази есен.

Президентът Плевнелиев е технократ, който още много има да се учи на политика. Но трябва и да си смени екипа. Единствено проф. Кирил Топалов беше опитен човек и той замина за Ватикана. В президентството са назначени младежи, завършили западни университети, с дипломи, но, пак казвам, не четат. Нямат и политически опит. Не може държавният глава да залага само на младите, виждаме в какви гафове го вкарват.

Проф. Драгомир Драганов, историк: Думите са проява на любезност

Думите на държавния ни глава за Турция като „втора родина“ не са гаф според мен, те са протоколно изказване и проява на любезност. То не е фатално и драматично. Гаф бе обаче, че национални медии не бяха допуснати до събитие на българска територия. Росен Плевнелиев е укорим и за това, че пренебрегна изискването президентът да се среща с държавници, които са на нивото му - президент, вицепрезидент, най-много премиер на чужда страна.

Една държава не може да избира съседите си. Все някога ние трябва да нормализираме отношенията си с Турция, както и с Гърция и с Македония. Проблемът е, че ние засега го правим половинчато, вместо да седнем на масата за преговори, да направим историческа равносметка кой колко граждани е прогонил през годините и да се разберем кой кому колко дължи.

http://pressadaily.b...втората-родина“

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя сътворява простотия след простотия и гаф след гаф изключая офшорките му

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя сътворява простотия след простотия и гаф след гаф изключая офшорките му

Тоест, комунистите сътворяват лъжа след лъжа. Коя от коя по-неадекватна и далече от истината. За мен е добър знак, че цялата политическа сган плюе президента, защото им осуети кражбата, кояот утер ще мине, ако не ги обградим. Това значи, че малко от малко е читав.

"Врагът на моя враг е мой приятел"

Редактирано от Pontifex (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Продължавам да се чудя на глупостите, които постваш по различни теми - целта ти е да оклепаш президента или наистина мислиш, че цитираното е вярно?!?!

Евтииня популизъм в цитираните небивалици от тези автори смърди на километри.

Президента не е имал среща с никой на въпросната вечеря, а почита празника.

Естествено, че Турция е втора родина (а защо не и първа?!?!) на прокудените с насилие мюсюлмани от България по време на възродителния процес и е най-нормалното нещо и в Албания да бяха избягали и тя да им е втора родина.

Който не е присъствал на моменти от този процес той не знае за какво става дума.

Относно "недопускането" на медии на протоколно събитие (за Плевнелиев това е протоколно събитие - за останалите е просто празник) вече се каза доста, но отново ще спомена факта, че на такова събитие се влиза само след предварително одобрение и то на определени моменти, където репортерите снимат, записват си каквото трябва и след това се изнасят.

Няма как да влиза и излиза който си иска и на който му скимне и това не е само при нашия президент, а навсякъде в протокола по света.

Леко е смешно и тъпо който и да е историк да дава съвети кой и защо трябва да се смени в която и да институция, защото историята няма нищо общо с тази материя.

Но на тази изцепка никой не обърна внимание...

Хайде спирам до тук, че мога да продължа с анализа и разбора и за третото лице (отново историк).

А бе не ви ли смущава да поствате такива евтини и платени глупости?!?!

Не мислите ли, че и вие се излагате по някакъв начин с тези си действия?!?!

Ако беше изразяване на мнение, щеше да има обосновка За или Против написаното, а тук има един цитат, който не казва нищо, няма новина в него, а да не говорим за послание, разум или интересност някаква...

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам да се чудя на глупостите, които постваш по различни теми - целта ти е да оклепаш президента или наистина мислиш, че цитираното е вярно?!?!

Жената е с мисия от Партията, но го раздава иначе наивна и обективна, но само цитира или медии на Пеевски или някакви тотално клюкарски жълтини за истина.

Както казах, Президента не ми е приятен, но към момента е единствената останала институция в този батак. Елате утре, за да покажем позицията си и да не сме обичайните 500 човека.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президента не е имал среща с никой на въпросната вечеря, а почита празника.

Естествено, че Турция е втора родина (а защо не и първа?!?!) на прокудените с насилие мюсюлмани от България по време на възродителния процес и е най-нормалното нещо и в Албания да бяха избягали и тя да им е втора родина.

Който не е присъствал на моменти от този процес той не знае за какво става дума.

Относно "недопускането" на медии на протоколно събитие (за Плевнелиев това е протоколно събитие - за останалите е просто празник) вече се каза доста, но отново ще спомена факта, че на такова събитие се влиза само след предварително одобрение и то на определени моменти, където репортерите снимат, записват си каквото трябва и след това се изнасят.

Няма как да влиза и излиза който си иска и на който му скимне и това не е само при нашия президент, а навсякъде в протокола по света.

Леко е смешно и тъпо който и да е историк да дава съвети кой и защо трябва да се смени в която и да институция, защото историята няма нищо общо с тази материя.

Но на тази изцепка никой не обърна внимание...

Хайде спирам до тук, че мога да продължа с анализа и разбора и за третото лице (отново историк).

А бе не ви ли смущава да поствате такива евтини и платени глупости?!?!

Не мислите ли, че и вие се излагате по някакъв начин с тези си действия?!?!

Ако беше изразяване на мнение, щеше да има обосновка За или Против написаното, а тук има един цитат, който не казва нищо, няма новина в него, а да не говорим за послание, разум или интересност някаква...

1.Това, че нещо според теб е глупост, не означава че и за другите е.

Аз уважавам чуждото мнение независимо дали съвпада с моето или не, но не държа и другите (включително и ти) да постъпват като мен.

2.Не съм изразила мнение, защото разчитах да го направи някой, който е вътре в нещата.

Благодаря ти за това, че каза истината - според теб статията е платена, навярно е платено и на хората, изразили мнението си.

3. По отношение на това, че клепя умишлено президента - грешиш.

Не го клепя аз, а някой друг, но няма да кажа кой, защото ще не искам да се ядосваш излишно.

Ако спра да пиша в новините и политиката ще се почувстваш ли по-добре?

Не ми пречи да го направя, защото не съм платен агитатор и благоденствието ми не зависи от това, кой ще е на власт (стига да не е ГЕРБ!) и кой ще е президент, а единствено от труда ми и този на съпруга ми.

п.п. Платените агитатори и тези, които имат сметка да е на власт определена партия и определен президент си личат.

Извини ме, ако съм те засегнала с нещо - не е нарочно.

Желая ти хубав ден!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.