Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aliya

Господин Президент – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

Не, нашите политици в Израел не са като Вас, уважаема.

И не се притесняваме да отстояваме позициите си. Не участваме в "чужди войни" , каквото и да значи това.

Та какво казвате за Чехия през 1968, че нещо не можах да ви разбера  ?  Българите там кого са "осовобождавали " ?

Ами в Афганистан ? В украйна ?

Нали бяха миролюбиви и водят само "отбранителни" , и "освободителни" войни ?

Баце ти това в Чехия война ли го наричаш?Ако "Да" то имаш доста странни понятия за войната.  

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно е да се водят непредубедени дискусии с предубедени хора!

Ще задам контравъпрос до всички (които защитавате политиката на Обама и САЩ), да ме убедите защо трябва да лазим в краката ИМ

Тц.  :D Няма да те убеждавам.

1. Защото не защитавам политиката на САЩ. Няма как да защитя агресор, представящ се за освободител(това важи и за Русия :P )

2. В момента обсъждаме руската политика, през призмата на думите на г-н Плевналиев, в които аз намирам абсолютна истина.

"Ние искаме да виждаме като партньор една страна, дала Чайковски, Толстой и Достоевски на света. Но фактите показват, че днес ние си имаме работа с една друга Русия – с една националистическа, агресивна държава при един президент, който разглежда Европа не като партньор, а като противник. Всички европейци спечелиха от падането на Берлинската стена – свобода, демокрация, перспектива. Владимир Путин вижда падането на стената и рухването на Съветския съюз обратно като катастрофа, и от това произтича интерпретация на историята, която принципно се противопоставя на Европа и нейните ценности. ЕС е иновативен проект, при който голяма Германия и не толкова голяма България стоят равноправни една до друга. В света на президента Путин, обратно, става въпрос все още за 19 век, когато са съществували великите сили и една периферия, която е трябвало да им се подчинява. Най-важният урок от Втората световна война все пак е, че всеки народ, дали голям или малък, има своите права. Европа не се основава на окупация и на властта на по-силния, а на господството на правото. Русия трябва да се научи да има партньори, а не васали и подчинени"

тук

Това са въпросните думи на Плевналиев, заради които отнесе хиляди обиди от проруски настроени българи.

Кое в тях не е истина и защо не трябва да бъдат казани, според вас?

Благодаря за записа, Нел. Много ясно е кого има предвид Жириновски и кого нарича ЦРУ-чник. Също така е пределно ясно кой трябва да падне в краката на Русия - определено не е братският български народ, както Жириновски сам ни определя.

Не, Алиа. Казах да послушаме заедно, не да четем заедно.

Жириновски казва:

... Они в ногах должны валяться у нас, а болгары в Первую ...

Това в точен превод означава: Те трябва да пълзят в краката ни(преводът от видеото и твоя цитат е неверен)

оригинален текст

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже! И този форум се напълни с разбирачи не отбраната, демографската криза, управлението на държавата и т.н! Защо не си четете "фейса" и другите глупости ами се занимавате с работи, които не са лъжица за всяка уста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да послушаме заедно.

http://vbox7.com/play:7c25fe5561&start=6

Имах предвид да си направите труда и да почетете малко история и се надявам някой от вас(които защитавате политиката на Путин и Русия), да ме убедите защо трябва президентът на България, който е лице на всички нас(харесва ли ни или не) да лази в краката ИМ...

Не ми отговори за Трайчо Костов, Алиа.

Контра-въпрос. А защо да лази в краката на лицемерните американци (тоест евреи - no antisemitism). То не е хубаво да лазиш в ничии крака ама не може да си президент, който говори за честност и прозрачност, а да получаваш заповеди директно от американското посолство. Не може да плюеш нон - стоп по Русия (това е от много време, не говоря специално за този случай), а когато САЩ се месят пряко във вътрешната ни политика и не само нашата, да мълчиш като риба. Какво стана с Либия, след като дойдоха американцЕте и внесоха демокрация? Изказването на Жиринов е много нагло и крайно и не го одобрявам, но съм съгласен като каза, че Плевнелиев е лакей на ЦРУ.

Редактирано от DropTheBeat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контра-въпрос. А защо да лази в краката на лицемерните американци (тоест евреи - no antisemitism). То не е хубаво да лазиш в ничии крака ама не може да си президент, който говори за честност и прозрачност, а да получаваш заповеди директно от американското посолство. Не може да плюеш нон - стоп по Русия (това е от много време, не говоря специално за този случай), а когато САЩ се месят пряко във вътрешната ни политика и не само нашата. Какво стана с Либия, след като дойдоха американцЕте и внесоха демокрация? Изказването на Жиринов е много нагло и крайно и не го одобрявам, но съм съгласен като каза, че Плевнелиев е лакей на ЦРУ.

:D  Чакай, чакай... Ти кога го видя да лази в нечии крака? Кога чу заповедите, които му се издават? (бе откъде ги знаете тези неща, бе хора, та ги приказвате ей така, през главата си?!

Наясно ли си, че сме страна членка на НАТО и ЕС и най-меко казано, сме длъжни да следваме основните линии на пакта и съюза, което(разбира се) не означава пълна липса на мнение. И не знам кога САЩ са се намесили пряко във вътрешните ни работи, но помня когато Газпром спря доставките на газ за Балканския полуостров, заради конфликта с Украйна(2009 год,)

В следващ пост(след този, който цитираш) съм дала линк към почти цялото интервю на президента. Прочети го и сам отговори на въпросите си чии интереси се опитва да защити той.

п.п.Жириновски се казва, всъщност виждам, че имаш някакъв проблем с евреите, та името му е Владимир Волфович Еделщайн. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой българин, нито парламентът някога е упълномощавал президента, нито назначения от него служебен министър, да обявяват война на Русия, но те го направиха! И пред чужди медии, и във Военната им доктрина 2020, директно преписана от тази на САЩ.

Президентът директно погази Българската конституция, а такъв президент определено не може да бъде наречен български.

Сигурно е на заплата в Пентагона, който наскоро обяви, че се готви за война срещу Русия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  Чакай, чакай... Ти кога го видя да лази в нечии крака? Кога чу заповедите, които му се издават? (бе откъде ги знаете тези неща, бе хора, та ги приказвате ей така, през главата си?!

Наясно ли си, че сме страна членка на НАТО и ЕС и най-меко казано, сме длъжни да следваме основните линии на пакта и съюза, което(разбира се) не означава пълна липса на мнение. И не знам кога САЩ са се намесили пряко във вътрешните ни работи, но помня когато Газпром спря доставките на газ за Балканския полуостров, заради конфликта с Украйна(2009 год,)

В следващ пост(след този, който цитираш) съм дала линк към почти цялото интервю на президента. Прочети го и сам отговори на въпросите си чии интереси се опитва да защити той.

п.п.Жириновски се казва, всъщност виждам, че имаш някакъв проблем с евреите, та името му е Владимир Волфович Еделщайн. :P

Имам проблем с евреите ционисти (мога да ви дам някои видеа ама ще ме БАН-нете за антисемитизъм). А иначе Плевнелиев е едно голямо плямпало - каквото каже Обама, той му повтаря думите. Сега бих тръгнал да ровя из архиви и да ти пратя няколко линка на негови изцепки ама не ми се занимава. Ще го обобщя така: Аз не съм видял как САЩ дават заповеди на Плевнелиев, то е очевадно. Този човек просто не спира да говори против Русия, когато му се отвори възможност. Дори най - големите лидери на държави не говорят толкова против Русия, колкото тоя мишок (изключвам САЩ и НАТО де, ама на тях нахалството им е вродено). А това дето бяха обвялили Русия за враг и заплаха беше гафа на гафовете. Ако Русия е враг, то САЩ не знам какво е. Спомняте ли си каква ситуация имаше преди месеци. Орешарски пусна Южен Поток - дни по - късно дойде Маккейн и още 2ма сенатори и веднага след това спря Южен Поток. Кво излиза сега? Че премиер на държава слуша безусловно какво му казват сенатори. Освен това, САЩ имат 4 военни бази на наша територия, за които не са платили и стотинка наем. Освен това е факт, че откакто сме в НАТО, армията ни затъъъва ли затъва, още малко и ще изчезне. Кой има интерес от това? Турция. И пак питам - кво стана с Малайзийския самолет? Всички скочиха срещу Русия ама като се разбра, че не са виновни те, настана пълна тишина, вече и дума не се споменава. Може да сме член на НАТО, нормално е да заемем тяхна страна, НО преди всичко сме българи. А българите нямат никаква изгода от  "партньорство" със САЩ (Израел). За финал, ето една интересна статия - http://pan.bg/view_article-4-21790-Tova-li-sa-vsichki-agresii-na-SASht.html

Редактирано от DropTheBeat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  

Наясно ли си, че сме страна членка на НАТО и ЕС и най-меко казано, сме длъжни да следваме основните линии на пакта и съюза, което(разбира се) не означава пълна липса на мнение. И не знам кога САЩ са се намесили пряко във вътрешните ни работи, 

Божее, колко заблудени овчици. Някога така надъхваха Комсомолците, а те горките трещяха същите глупости но в друга политическа обстановка!

Та,  "Наясно ли си, че сме страна членка на НАТО и ЕС и най-меко казано, сме длъжни да следваме основните линии на пакта и съюза," , тъй както следвахме някога основните линии на СИВ, Варшавския договор ли??? И тогава някои хора се питаха кога Русия се е намесвала във вътрешните ни работи!

А стига бе. Престанете да се излагате! Държите се кото комунистически пропагандатори, но понеже вече няма Комунизъм, явно някои хора ги тресе Боконизъм!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божее, колко заблудени овчици. Някога така надъхваха Комсомолците, а те горките трещяха същите глупости но в друга политическа обстановка!

Та,  "Наясно ли си, че сме страна членка на НАТО и ЕС и най-меко казано, сме длъжни да следваме основните линии на пакта и съюза," , тъй както следвахме някога основните линии на СИВ, Варшавския договор ли??? И тогава някои хора се питаха кога Русия се е намесвала във вътрешните ни работи!

А стига бе. Престанете да се излагате! Държите се кото комунистически пропагандатори, но понеже вече няма Комунизъм, явно някои хора ги тресе Боконизъм!

Не знам кой какво го тресе, но ще те помоля с малко повече уважение да се отнасяш към мненията на хората наоколо, били те съвпадащи с твоето или несъвпадащи.

Не се изживяавй като месия и като единствения, който знае истината и тя е единствена и не обиждай никой.

Благодаря предварително и се надявам да не се налага да си припомняме това отново.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой какво го тресе, но ще те помоля с малко повече уважение да се отнасяш към мненията на хората наоколо, били те съвпадащи с твоето или несъвпадащи.

Не се изживяавй като месия и като единствения, който знае истината и тя е единствена и не обиждай никой.

Благодаря предварително и се надявам да не се налага да си припомняме това отново.  :)

Честно казано, мисля че и ти признаваш пред себе си наши президент за идиот и половина, пионка в чужди ръце .....Така че казването на иситната каквато е , не би трбвало да се счита за обида към някой заслепен тотално...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да цитираш обидата или обидните думи, а те дори не са отправени и персонално (думите де). 

Никак не е удобна истината! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, мисля че и ти признаваш пред себе си наши президент за идиот и половина, пионка в чужди ръце .....Така че казването на иситната каквато е , не би трбвало да се счита за обида към някой заслепен тотално... :)

Тук не говоря изобщо за това или за мнението му за президента или за премиера и т.н.

Няма смисъл да казва на Нел, че е "заблудена овца", колкото и да обяснява, че това не е обида и се използва като нарицателно.

Иначе мнението му може да е всякакво, за него не говоря.

Искам само да цитираш обидата или обидните думи, а те дори не са отправени и персонално (думите де). 

Никак не е удобна истината! 

Не се вкарвай във филми - на мен всичко ми е удобно.

Виж какво написах на Синдбад и се успокой малко.

Цитираш нейно мнение и тогава репликата към кой е - към филанкишията ли е?

Хайде не търси под вола теле и продължавайте нататък.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрано... :) А Плевнюлиев си е идиот наистина, дори купен ( или надупен ), ако имаше акъл, нямаше да изпада в такива смешни  политически ситуации толкова лесно... дето се вика, изцепките му говорят от само себе си....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, мисля че и ти признаваш пред себе си наши президент за идиот и половина, пионка в чужди ръце .....Така че казването на иситната каквато е , не би трбвало да се счита за обида към някой заслепен тотално... :)

Аз пък мисля, че много хора просто си вървят по един и същи терк, без дори да разсъдят за конкретиката на различните ситуации. Точно, ама точно това му изказване, беше национално отговорно. Дори не беше толкова дипломатично явно точно с тази цел, за да бъде директно и еднозначно.

Ама то това си е мое лично мнение, без да имам необходимостта да го налагам на когото и да е, който мисли по друг начин.

Просто българина плюе принципно - ей така - след толкова години мълчание и наведена глава да не я сече, сега всички са топбабаити и плюят и президента, и премиера, и институциите... Просто другата крайност на мижитурковщина. А е мижитурковщина, точно защото всичко се прави само по форуми и паланки. Нищо сериозно като гражданско общество. Не ли?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое изказване му беше политически и национално отговорно? Това да плюе срещу русите без никакъв повод ли? следвайки указанията свише от Пентагона и Госдепартамента на УСА? Айде моля ти се, нямаше никаква причина да казва такива неща, но нали е идиот, и при това купен долнопробен нещастник, нормално е да казва какво ли не.. и после се обижда видите ли че руското министерство отправя нота.... хахахахахах 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрано... :) А Плевнюлиев си е идиот наистина, дори купен ( или надупен ), ако имаше акъл, нямаше да изпада в такива смешни  политически ситуации толкова лесно... дето се вика, изцепките му говорят от само себе си....

Според мен и неговия проблем и на още една доста солидна група "политици" като него идва от това, че те не са политици.

Кой инженер, кой пожарникар, кой милиционер, кой зидаро - мазач...

Е няма как да имат адекватно политическо мнение по въпроси, касаещи световната политика.

Но пък и изцепки като по-горе (на Алия май беше) където слага всичко де що е политици по света под един знаменател и това е толкова абсурдно, колкото и всяко едно такова крайно мнение.

Има си политици и политици, има си политика и политика и нещо не мога да се съглася политици като Тачър (примерно) да се приравняват с такива като Бойко, Станишев, Бареков и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на гледна точка. Аз не споря. Нито ще провъзглася своята камбанария за единствена или най-висока.

п.п. И това кой какво е учил също не е фактора, който определя един политик като успешен или не. Има държави, чиито половин население е неграмотно, но си избира хора, които са национално отговорни и успяват да им осигурят един достоен живот...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Политик значи човек който се грижи за простите хора, на които егоизма им не позволяява да виждт повече и по надалече от камбанарита си, тоест носа си.. Политика трбва да мисли за другите, а не само за г*за си.... Заради това, някои са по-добри, други по-лоши... Но в същото време ако повечето народ са идиоти, това не значи че политика трбва да им се връзва, той трябва да мисли и занапред, в бъдещето, за благото на точно тия идиоти късогледите... Дали ще прави добра преценка, или ще следва течението, това вече се определ и от качествата му като човек,в смисъл познания, обща култура, интелект, анализитчни способности, умствени , морални и така нататък....Като цяло е сложна материя, и донякъде е въпрос и на заварено положение, но все пак, политика трябва да има и характер, а не да е безгръбначно същество.. ( добрия такъв ) 

П.С абе както и да е, казвал съм и преди че политиката е и мръсна и отговорна работа... от всеки дудук политик не става....

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, този президент не е мое лице!

и аз нямам нищо общо с тоз клоун

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на България не е липсата на качествени политици, а липсата на истински държавници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В интервю за германския вестник „Франкфуртер алгемайне цайтунг“ президентът на България Росен Плевнелиев нарече Русия „националистическа и агресивна държава“. „Москва смята за недопустими подобни изявления, особено от страна на политик от такъв висок ранг“ – каза говорителят на МВнР на Руската Федерация Александър Лукашевич.

„Съжаляваме, че за пореден път, повтаряйки необоснованите твърдения за анексия на Крим и опит за диктат в Украйна, държавният ръководител прибягва към непозволителна реторика. И това се прави в угода на текущата прозападна конюнктура, която игнорира реалността и потъпква вековните традиции на дружба и сътрудничество на народите на Русия и България“ – добави Александър Лукашевич.

Според него, Плевнелиев просто „не иска да забелязва настойчивите и последователни усилия на Русия и нейния президент Владимир Путин за деблокиране на кризата в Украйна“.

„Изказванията на президента на България нямат нищо общо с преобладаващото в страната настроение за развитие на сътрудничеството с Русия“ – резюмира руският дипломат.

Людмил Георгиев, професор по политическа психология на Софийския държавен университет, нарича изказването на Плевнелиев „недопустимо и неадекватно“, като напомня, че „над 80 процента от населението на България изцяло подкрепят политиката на Русия на световната арена“:

Цялото: http://bulgarian.ruvr.ru/2014_10_10/Plevneliev-prekali-0051/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остава да ни представиш и другата гледна точка, не мислиш ли?

Дай цитат и от сайт "Гласът на Плевнелиев", макар всички да се сещаме какво ще пише там.

пп. За Н-ти път ще те помоля малко по-сериозно да го караш в темите в Политика и Новини и си подбирай източниците, които цитираш.

Нямам против този сайт, но не му е мястото тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да напомня, че сайтът Гласът на Русия предоставя официалната позиция на Министерството на  външните работи на Русия по казуса Плевнелиев!

Или да считам, че войната срещу Русия вече е обявена и в този форум !? ;)

Редактирано от Aliya (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или да считам, че войната срещу Русия вече е обявена и в този форум !? ;)

Считай, че войната срещу Русия е обявена и в този форум и то отдавна.

Обявена е и война на всички ,който, чрез постовете си не подкрепят Президента или ГЕРБ т.е респ. Б.Борисов. (Не е тайна за никого , Борисов дърпа конците на президента ни)

Всичко гореописано си е факт и хич не е трудно да се проследи като постове, реплики, действия, предупреждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...