Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aliya

Господин Президент – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

Петък, 21ч., БНТ!

Нашия пак се прави на много умен. Поредният цирк и поредните глупости!

Евтин популизъм и явно заставане зад нечии гръб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петък, 21ч., БНТ!

Нашия пак се прави на много умен. Поредният цирк и поредните глупости!

Евтин популизъм и явно заставане зад нечии гръб.

Росен Плевнелиев сравни Тодор Живков с Адолф Хитлер. Президентът направи това в предаването "Панорама" в контекста на въпрос дали комунистическите престъпления да влязат в учебниците.

Президентът казал истината, но сбъркал датата за 10 ноември

инфо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е възможно тоя човек да се излага така!колко е бил прав жорж ганчев,като каза да не гласуваме за тоя гастарбайтер! :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е възможно тоя човек да се излага така!колко е бил прав жорж ганчев,като каза да не гласуваме за тоя гастарбайтер! :) :) :)

Ама не може да стане чрез гласуване. Протестите спряха преждевременно. Комунисти власт чрез гласуване и по мирен път не сдават.

Росен Плевнелиев - платен първи секретар на общински комитет на ДКМС.

Ама казва някой, че ГЕРБ и Плевнелиев били антикомунисти. Какъв антикомунист може да бъде бившият платен първи секретар на общинският комитет на ДКМС. Питам аз и отговор не искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв антикомунист може да бъде бившият платен първи секретар на общинският комитет на ДКМС. Питам аз и отговор не искам.

Аз анти-комунист във властта не съм виждал. Те могат да казват каквото си поискат ,но няма да имат възможност и да припарят до парламента ако не са били гъзоблизци на комунистите .

Ето за това трябва парламента да се измете от всички там ,и да се почва на ново. Без значение какво ще стане ако това стане ,според мен няма на къде по-лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз анти-комунист във властта не съм виждал. Те могат да казват каквото си поискат ,но няма да имат възможност и да припарят до парламента ако не са били гъзоблизци на комунистите .

Ето за това трябва парламента да се измете от всички там ,и да се почва на ново. Без значение какво ще стане ако това стане ,според мен няма на къде по-лошо.

Подсещаш ме за непримиримата антикомунистка Цецка Цачева.

Цецка Цачева - бивш партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подсещаш ме за непримиримата антикомунистка Цецка Цачева.

Цецка Цачева - бивш партиен секретар на Окръжния народен съвет в Плевен.

Преди време Камен Воденичаров разказа една история от основаването на СДС. Били се събрали на нещо като тийм-билдинг заедно с хора от високите етажи на СДС тогава. Изведнъж телефона звъннал ,тоя който вдигнал телефона застанал мирно и започнал да отговаря в стил "слушам другарю..." Оказало се ,че се обадили от високите етажи на БКП да питат дали всичко върви наред.

П.П. Я виж какво се случи с автора на книгата "Чудовището ДС" . Пребиха го след среща с читатели. Ако някой си мисли че понятия като БКП ,и ДС са в миналото много се бърка.

http://www.blitz.bg/news/article/302331

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по нагоре се чудех какво е направил тоя президент,освен да ходи сутрин на работа!е сега видях-паметник на папата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво общо има папа Йоан Павел II с Белене че и паметник откри тоя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората, които с последните няколко мнения се опитват да критикуват президента нека бъдат така добри да се обосноват поне с нещо защо го правят, защото всичко си остава едно голо плюене.

Дайте аргумент защо снощи по БНТ се е изложил и с какво точно.

Не можете ли?

Или ви е лесно само да влезете в темата, да плюнете и да излезете?

Да ви имам критиката...

пп. Всъщност ви е заболяло от истината за Тодор Живков, а вие като дърти комунисти и фенове на КГБ и ДС не можете да преглътнете това, че президента каза истината.

Сега се усетих.

"Държавник ли е Живков, щом ни готвеше за 16-та република на СССР?"

OFFNEWS | ПОСЛЕДНА ПРОМЯНА 14 ноември 2014 в 21:34

1415994516_1_559x*.jpg

Днес режисьорите на прехода ни прожектират Тодор Живков като "Човек от народа". По негово време всички бяхме равни, имаше много ниска престъпност. По негово време се строяха фабрики, училища, пътища. Човек от народа ли е този, който стартира възродителния процес – един античовешки акт? Човек от народа ли е този, който беше готов да хариже България за 16-та република? Патриот ли е, държавник ли е? Ами Аспарух, ами Крум, ами Симеон, ами Левски? Не са ли те патриоти и държавници, които изграждаха българската държавност, а някой се опита да я хариже за 16-та република?

Това заяви пред БНТ президентът Росен Плевнелиев. Държавният глава е категоричен, че "ние можем да се обединим около обективния прочит на историята в нейната цялост, с плюсовете и минусите, с доброто и лошото."

Нека да дам един последен пример. По отношение на фашизма има ли разделение в обществото? Не. Всички сме наясно какво е това. Германия направи своя обективен прочит. Всички държави в Европа направиха своя обективен прочит. И ние сме обединени като едно. Но даваме ли си сметка, че Хитлер е строил пътища? Даваме ли си сметка, че по негово време престъпността също е била доста ниска? Това прави ли го човек от народа? Остана ли той в историята като човек от народа? Не, защото беше направен обективният прочит - каза президентът.

Според него "преходът в голяма степен е бил режисиран от комунистическите елити".

Тези режисьори дори и днес ни прожектират картината за комунистическия лидер и за случилото се през прехода по един романтичен и по-различен начин. Двете най-големи грешки на прехода за мен са: първо - заметената истина, половинчатата истина. И второ - върховенството на закона. Защото истината е, че ние в началото на демократичния преход направихме нелоша Конституция и там записахме „върховенството на закона“. Но нашият ангажимент не свършваше само дотам. А то трябваше да бъде не просто само инсталирано, а гарантирано ефективно, така че народът днес да може да припознае и да каже, че това е една справедлива държава, каза Плевнелиев.

Грешката на президента за 10 ноември

По повод неговата грешка с изказването за 10 ноември президентът каза: "Ще се опитам с едно изречение да обобщя – това е историята на два плаката от тапети и една сбъркана дата за митинг. Аз казах истината, но сбърках датата. Ако исках да излъжа, щях ли да сбъркам датата? Ако имах някакъв таен план да се правя на велик герой, щях ли да сбъркам датата, щях ли да отговоря на случайно зададен въпрос на непознат журналист? Аз казах истината, но сбърках датата. И кое се оказа по-важно? Сбърканата дата. Всъщност от 25 г. ние се занимаваме със сбърканите дати, с дребнотемието. И не отговаряме на големите въпроси, като например – защо сме по-бедни от всички останали държави от бившия комунистически блок? Преди 25 г. България беше по-богата от Полша. Днес сме два пъти по-бедни от поляците. Кой е виновен за това? Демокрацията ли е виновна? Да, но Полша също е демократична държава. Значи нещо друго."

Преходът може и да не е бил успешен, но той може да има разумен и достоен край, ако направим това, което всички други държави направиха преди нас от комунистическия блок. Обективен прочит, истината и фактите такива, каквито са – комунизма, фашизма в музея и в учебниците по един достоен начин, смята държавният глава.

Вижте какво се случи преди два дни - когато унгарският президент, тук, в София, от една трибуна каза следното: Не сме ние първите, горяните в България бяха. Това го каза унгарският президент. Аз бях много горд в този момент. Но какво се случи на един велик български поет Стефан Цанев, когато той се опита да посвети част от своите усилия на истината за горяните? - попита Плевнелиев.

Не е случайно, че агент на ДС изгуби тефтерчетата на Златанов

Президентът призова да се покажат всички страници от тефтерчетата на Филип Златанов.

Държавният глава не вярва, че кражбата на веществени доказателства е случайна:

"Не вярвам, че е случайно, че вещото лице, което се е занимавало с тези тефтерчета, се оказа агент на ДС, и то на Шесто управление. Не вярвам, че е случайно и че от тефтерчетата със стотици страници, бяха показани само две. И още в ден първи, на първата пресконференция на Прокуратурата, аз излязох и казах – покажете всичко, не само една страница, покажете всички страници"

"Трябва да си даваме сметка за действията на Кремъл"

Президентът е на мнение, че днес се чертаят разделителни линии в Европа между тези, които вярват във върховенството на закона и тези, които използват върховенството на силата.

Всички сме обединени около това, че е много патриотично да осъдим великите сили, които по време на Берлинския конгрес разделиха България. Аз не съм срещу Русия, но аз съм "за" това България и Русия да бъдат добри партньори и нашите отношения да се базират на международното право. Не вярвам, че тези, които се опитаха да обслужат "Газпром", като инициираха тяхна законодателна поправка в българския парламент, работят за добрите отношения между България и Русия, например. Днес трябва да си даваме сметка за действията на Кремъл, каза още президентът Плевнелиев.

http://offnews.bg/news/Политика_8/Държавник-ли-е-Живков-щом-ни-готвеше-за-16-та-република-на-СССР_417882.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбрах папата защо трябва да има паметник и тъй като няма тема за паметника на папата а президента лично е ходил да го открива - тука питаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбрах папата защо трябва да има паметник и тъй като няма тема за паметника на папата а президента лично е ходил да го открива - тука питаме

Точно ти си от най-яростните провокатори и хора, които не пишат никакви обосновки към мненията си, но хайде ще ти отговоря, макар да имаш Гугъл и интернет и вместо да търсиш/търсите конфронтация, можете малко да прочетете и да се замислите за това-онова.

Паметник на папа Йоан Павел Втори е открит в Белене

16:29 | 15.11.2014

Паметник на папа Йоан Павел II, който тази пролет беше обявен за светец, беше открит в Белене в събота. Градът е родното място на католическия свещеник Евгений Босилков - един от четиримата български мъченици, обявени от папата за блажени при посещението му в България през 2001 г.  

"Религията бе сред основните врагове на тоталитарната държава, а хората, които не се отказваха от нея, бяха подлагани на гонения. Въпреки всички опити мнозина смели български граждани не склониха глава и не се отказаха от вярата и правото си свободно да изповядват религията си", каза президентът Росен Плевнелиев при откриването на паметника.

"Тук, в родния град на блажения Евгений Босилков, на метри от най-страшния затвор на репресивната тоталитарна власт, този монумент ще се извисява като вечен символ на вярата и доброто", допълни държавният глава.

По време на церемонията беше отдадена почит пред паметта на Евгений Босилков, Камен Вичев, Павел Джиджов, Йосафат Шишков. Четиримата бяха обявени от папа Йоан Павел II за блажени, за мъченици на вярата, жертви на комунистическата власт. 

Президентът отбеляза изключителната роля на папа Йоан Павел II в борбата на милиони източноевропейци за свобода и достойнство. Той припомни смелостта на папата и думите му, заявени пред тогавашното държавно ръководство в Полша: "Имам чувството, че цялата страна се е превърнала в концлагер".

http://www.mediapool.bg/pametnik-na-papa-yoan-pavel-vtori-e-otkrit-v-belene-news227244.html

Сега ще те/ви помоля да прочетете внимателно, ама много внимателно цитираното, да помислите поне 3 минутки, да се поразровите още в Гугъл и да прочетете информация за имената в новината и тогава да треснете следващото си брилянтно "мнение" или въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм чу, папата да е канонизиран за светец от Светата Православна Църква!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще те/ви помоля да прочетете внимателно, ама много внимателно цитираното, да помислите поне 3 минутки, да се поразровите още в Гугъл и да прочетете информация за имената в новината и тогава да треснете следващото си брилянтно "мнение" или въпрос.

четох го това днес още преди да го постнеш тука

ние да не сме католици че паметник на папата трябва да има

какъв е този президент не ми е ясно, че и парадира с това

всичката ни Мара втасала паметничета дай да откриваме на папи

пък ти както искаш ми разбирай мнението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както каза Реджеп,тия хора първи влезнаха в черквите и президенто е винаги на пърия ред!като такъв би трябвало да знае поне десетте Божий заповеди!

със този идол,кумир на папата,той е нарушил втората заповед-

"Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята; не им се кланяй и не им служи" (Изх. 20:4-6).

с нарушаването на тази заповед гавните прояви на тънко идолопоклонство са следните:

користолюбие, ламтеж, ненаситен стремеж към забогатяване. користолюбието е идолослужение (Кол. 3:5) ! горделивост, която се проявява в това, че човек поставя по-горе от всичко своите достойнства и способности, хвали се и се гордее с тях, те стават негов идол. горделивостта не рядко се придружава от суетност - търсене на празна слава, самохвалство, изявявано в думи или действия.!!! лицемерие - когато човек, не е по душа благочестив, се старае да проявява външно благочестие, та по този начин да спечели слава пред другите!!!

в Светото Писание е казано: «По делата им ще ги познаете». (Матей 7:20)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичката ни Мара втасала паметничета дай да откриваме на папи

Дай тогава докато не заредят пресна руска салата във Фантастико да не четем книги, да не откриваме паметници и да не си уважаваме историята.

Е заради такива мнения ти казах по-горе, че си провокатор.

пък ти както искаш ми разбирай мнението

Колко удобно се измъкваш така, но нито ти е за първи път, нито за последен.

Колегата със заповедите и той изкара един аргумент, та направо отивам да се закопая в градинката до лехата с доматите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай тогава докато не заредят пресна руска салата във Фантастико да не четем книги, да не откриваме паметници и да не си уважаваме историята.

Е заради такива мнения ти казах по-горе, че си провокатор.

а защо не откриха паметник на лагеристите ами на папата

както искаш си ми викай това е моето мнение

Колко удобно се измъкваш така, но нито ти е за първи път, нито за последен.

Колегата със заповедите и той изкара един аргумент, та направо отивам да се закопая в градинката до лехата с доматите.

ти се измъкваш

ти не отговаряш защо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

та направо отивам да се закопая в градинката до лехата с доматите.

Каква радостна новина за ушите ми т.е. очите ми. Вдигам банкет и започвам да къркам от кеф!

Инак, това дългото дето си изтипосал под поста си си е направо 50% смешно. Въпрос на гледна точка и политческа принадлежност. Кви аргументи искаш повече от това! Като се срещнем на руска салата и водка във Фантастико ще ти доразкирия и аргументите си до край!

П.П. Погледни как се държи президента на САЩ, как говори, какво казва и погледни нашия!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма подобен куриоз в източно православна държава да се издигат джамий след джамий и за капак католически паметник и то на човек,на който единствената мисъл за нас беше  да заменим кирилицата с латиница!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпроса е -на този етап,в тази мизерия има ли нужда България от подобно прескъпоплатено чучело!какъв е бил не е толкова важно,а како прави,како е свършил!ако наистина върши нещо,нека стои!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф... :D

Ще ми се да попитам г-н Грозданов наясно ли е, че 2/3 от членовете на партията тогава ставаха по принуда членове, особено пък децата на партийните функционери...

Ще ми се да попитам г-н Грозданов наясно ли е кой раз-граби и раз-руши България след 10-и ноември?

Ще ми се да попитам г-н Грозданов наясно ли е какво точно каза президента в интервюто?

Защото докато четях "писмото" останах с впечатление, че на г-н Грозданов страшно и единствено му се иска да издърпа ушите на онзи малък Росенчо, синът на колегата му... защото той нямал право да бъде антикомунист... откъде накъде да няма право?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама той не е антикомунист. Ако беше щеше да си проличи. Все още не съм забелязал истински антикомунизъм, а само показни изказвания. Дела искам, а не думи. 

Делата му подкрепят статуквото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама той не е антикомунист. Ако беше щеше да си проличи. Все още не съм забелязал истински антикомунизъм, а само показни изказвания. Дела искам, а не думи. 

Делата му подкрепят статуквото

Не съм съгласна с теб, Реджепе. Най-малкото защото си направи труда да присъства на откриването на паметника на Георги Марков в София и посети бившия конц. лагер на о.Персин и е единственият(досега) български президент, който е отдал личната си почит на измъчваните и избивани българи в режима на работническо-селската власт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли не прави човек, за да изгради желаният от него имидж! :D

Най-малкото защото си направи труда да присъства на откриването на паметника на Георги Марков в София и посети бившия конц. лагер на о.Персин и е единственият(досега) български президент, който е отдал личната си почит на измъчваните и избивани българи в режима на работническо-селската власт.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...