Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aliya

Господин Президент – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

Тъжно е, че няма алтернатива, а интелигентни българи все още има в страната, защо не се издигат такива кандидатури - защото нямат нужда от интелигентни и принципни хора във властта, които наистина да променят нещо, нямат изгода от такива.  

Не, не защото нямат нужда, а защото няма гражданско общество и липсата му води до неиздигане на въпросните личности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не защото нямат нужда, а защото няма гражданско общество и липсата му води до неиздигане на въпросните личности.

Не бих казал че е така.... Гражданското общество точно води на власт безскрупулните манипулатори и тъпите егоисти.... Защо, ами защото мнозинството хора са такива... особено в БГ... избират се подобни от подобни, това е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжно е, че няма алтернатива, а интелигентни българи все още има в страната, защо не се издигат такива кандидатури - защото нямат нужда от интелигентни и принципни хора във властта, които наистина да променят нещо, нямат изгода от такива.

Освен това ,ти ако си свестен ,възпитан, и що-годе ЕнтелЕгентен ,дали ще се навреш като овца сред вълци там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това ,ти ако си свестен ,възпитан, и що-годе ЕнтелЕгентен ,дали ще се навреш като овца сред вълци там ?

Всички велики революционери в миналото са идеалисти. Последния, за който се сещам, е Нелсън Мандела. Повечето от тях избирали смъртта пред живот в робство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днешните политици и нискоуважавани институции изпитват търпението на народа - те много добре знаят, че народът е на ръба на избухването! И не си правят илюзии по въпроса.

Ето защо всеки един от тях вече се е подсигурил с топли задгранични банкови сметки и още по-топли международни синекурни длъжности. Не че нямат доверие в американската армия... ;) ... ама ей тъй, за всеки случай са с приготвени куфари :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бивши разузнавачи до президента: Не клатете разузнаването

И един вероятен отговор от президента: - "Айдее, почна се! У дома  жената не дава, сега навън разузнавачите не дават.  Ох, а ми се клатиии!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

безнаказаността на поста на държавен глава възпрепятства прокуратурата да провери доходите на Росен Плевнелиев в наши и чужди банки, както и произхода на имотите му и офшорните му сметки, но пък си осигури един милион повече от отпуснатото в бюджета, за да харчи както му душа иска. това даде възможност на президенто да отиде два пъти до Лондон със сина си и да отседнат с охраната в най-скъпия хотел на столицата на Великобритания!когато български градове се удавиха в порои – обитателят на президентството остана на сухо, топло и сигурно  и не си направи труда да отиде поне, за да види с очите си какво е човешко страдание и болка!какво работи тоя човек за да могат хората в потопените краища на България да се сдобият с покрив, покъщнина, топлина, храна, средства?за какво ни е този президент?

Ти изобщо вярваш ли си?! :shock11:  По-големи глупости не бях чела скоро..не ставай смешен, информирай се малко повече преди да изръсиш някоя такава тъпотия.. Кой е най-скъпият хотел в Лондон, че нещо не ми се връзват тъпотиите ти..с кой точно от тримата си синове е бил двата пъти.. кога не е отишъл в наводнените и бедстващи региони..кога не е видял страданието.. 

Словоблудство в най-низша форма.. 

Жалки сте, с едното плюене ще си останете..щом нямате с какво друго да осмислите ежедневието си..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалки сте, с едното плюене ще си останете..щом нямате с какво друго да осмислите ежедневието си..

Ако тъжно ще е по-хубава думичка, или мъчно ми е.

Аз за паметника на папата си мърморя пък дето ходи да го открива, чудо на чудесата няма що.

Сичката ни Мара втаса и вече сме ларж а, паметничета откриваме

Питам пак - за чий без извинение беше нужен този паметник - първо ние не сме католици и второ лагеристите от Белене по-малко ли заслужаваха паметник че не им бе направен ?

Не съм го видяла този президент да направи нещо, ако съм пропуснала ме поправете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за паметника на папата си мърморя пък дето ходи да го открива, чудо на чудесата няма що.

Питам пак - за чий без извинение беше нужен този паметник - първо ние не сме католици и второ лагеристите от Белене по-малко ли заслужаваха паметник че не им бе направен ?

Не съм го видяла този президент да направи нещо, ако съм пропуснала ме поправете.

Какво(според теб) трябва да прави президентът, Пикаса?!

Прочети Конституцията, запознай се с неговите задължения и права и ще разбереш, че той именно това трябва да прави - да се явява сред хората за празници, чествания и т.н или при бедствия, аварии и пр. нещастия.

И какво лошо има в паметника на папа Йоан Павел ІІ , когото църквата обяви за светец? Още повече, че паметника е в гр.Белене, а не знам доколко си запозната, но в нашия регион има доста католици, а Белене е родният град на Евгени Босилков. Кое толкова те дразни?

Има паметна плоча на о.Персин. Не приказвайте без да знаете, бе хора!

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президентът на България не е китка, че да се "явява по наводнения" :) Той има реална власт, която му е дадена от народа, за да защитава неговите, народните му интереси.

На практика обаче е точно обратното - президентът защитава интересите на така наречените инвеститори, а всъщност доказаните грабители. И не само това - развозва ги в държавния си самолет, докато в същото време те изнасят милиардите си печалба от страната ни. Въпреки одитните доклади, доказано уличаващи ги в хиляди нарушения - за пример трите одитни доклада на трите енергодружества констатират 2900 нарушения, предостатъчно за отнемане на лиценза им.

Какво обаче направи Президентът, за да защити народа си!?

Или негов не е българският народ!???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво прави. Ходи (или не ходи) да гледа филм на ужасите на живо. Разбира се, едно е на теб да се случва, друго е да гледаш отстрани....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф... То на човек му се отщява дори да ви коментира постовете. Вече започнахте да пишете безумни неща.

Разбира се, че трагедията се преживява различно в зависимост от това на кого персонално се случва, но да се твърди, че президентът е индиферентен към трагедията на хората от наводнените райони, защото не му се случва лично на него - вече е абсурдно.

Президентът и Кристалина Георгиева посетиха наводнените райони... участваха в заседанията на местните кризисни щабове. Поели са лични ангажименти за компенсации - по правилата и след удостоверяване от съответните отговорни за оценяване на щетите... Беше изнесено в пресата, че следва да се изготвят проекти за отводняване и изграждане на канализационна мрежа, които да бъдат финансирани с европейски пари, за което ще помогне и Кристалина Георгиева. За да се изпълни всичко това обаче, следва съответните институции да си свършат работата по тези оценки, проекти и описване на щетите, защото никой не може да си извади парите от джоба и да покрие щетите ей така на магия.

Та какво конкретно се очаква от президента да свърши при подобна криза, за да се оцени от пишещите тук, че е свършил нещо и е съпричастен - може би да се хвърли с калните води или какво... Какво очаквате от него в случая, за да сте доволни?!

Ще рече човек, че ви плащат да хейтите. Вие лично, хейтърите в темата, какво направихте за хората от бедстващите райони?! Да - питам конкретно и съвсем сериозно. Защото аз така съм устроена - преди да обвинявам някого, че не е свършил нещо определено, първо се питам аз какво съм направила, за да бъде свършено това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво(според теб) трябва да прави президентът, Пикаса?!

Прочети Конституцията, запознай се с неговите задължения и права и ще разбереш, че той именно това трябва да прави - да се явява сред хората за празници, чествания и т.н или при бедствия, аварии и пр. нещастия.

Танцуващите мечки не ги ли прибраха в Белица ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Танцуващите мечки не ги ли прибраха в Белица ?

Преди да иронизираш, прочети президентските провомощия, Пикаса. Има ги  на сайта на Президентството.

предостатъчно за отнемане на лиценза им.

И ти почети(за правомощията му) малко, преди да отправяш обвинения. Ще останеш НЕприятно изненадана от факта, че той няма такива права - да отнема лицензи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво обаче направи Президентът, за да защити народа си!?

Удобно ли е да споделите един пример как според вас може еднолично и собственоръчно нашия президент (говоря за институция, а не за име и персона) да защити народа си?

В какво се изразява една такава защита?

Или негов не е българският народ!???

Разбира се, че не е негов.

Това, че е избран от народа не прави хората негова собственост и в контекста на така поставения въпрос е по-скоро обратното - президента е на народа.

Преди да иронизираш, прочети президентските провомощия, Пикаса. Има ги  на сайта на Президентството.

И ти почети(за правомощията му) малко, преди да отправяш обвинения. Ще останеш НЕприятно изненадана от факта, че той няма такива права - да отнема лицензи.

На теб отдавна съм казал, че трябва да ти се даде не медал, не орден, а пожизнено признание за търпението и последователността в опита си да обясниш на неграмотния колко полезно е да бъде грамотен.

Добре де, ама как да стане това, като самия неграмотен отказва категорично да направи каквато и да е стъпка в посока ограмотяването си?

За мен каузата ти е мисия невъзможна, но шапка ти свалям за търпението, честно.

Цитираните от теб персони не само няма да си направят труда да прочетат конституцията и правомощията на президента, но и ще избълват нелепости в стил 1001 нощ с още по-голямо настървение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо приемате "защитниците" като защитаващи човека, а не институцията и реномето на държавността.

Защото не е ясно КОЙ защитава реномето на институциите и държавността.

Дали тези, които нападат личността на президент, бил на платена партийна длъжност, в ръководната партия в тоталитарна държава, или тези, които защитават личността на същия този президент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам... Разбрах. Вие в темата прилагате форумна лустрация на парче... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами представи си, чисто хипотетично. Ако в демократичната ГФР след войната, случайно се беше озовал на длъжността федерален канцлер, човек който преди войната е работел на платена длъжност в "Националсоциалистическата партия" или в "Хитлер Югенд", той би ли открил паметник в памет на жертвите от Освиенцим да речем ???

Ахам... Разбрах. Вие в темата прилагате форумна лустрация на парче... :)

Ами след като вие първи прилагате форумна антилустрация, защо си мислите, че няма да се получи, каквото повикало, това се обадило ?

Разбира се имате известно право, защото за едни и същи действия ние сме застрашени да изхвърчим от форума, а вие не сте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се приеме закон за лустрация - всички ще го прилагат. До тогава лустрацията по нечие усмотрение си е чисто нарушаване на човешки права, от където и да го погледнеш. За това и работещите по такъв законопроект са наясно, че трябва да има и промяна в Конституцията, за да бъдат нещата изпипани.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4436112

Всичко друго, което не е по закон, нарушава нечии права...

Пример за неуспех на лустрацията на парче...

http://desebg.com/2011-01-06-11-52-19/79-2011-02-01-00-13-56

Относно изхвърчаването от форума - няма да коментирам. Много ниска топка ми идват вече подобни провокации, да ти кажа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се приеме закон за лустрация - всички ще го прилагат. До тогава лустрацията по нечие усмотрение си е чисто нарушаване на човешки права, от където и да го погледнеш. 

Да се изтъкват верни факти от политическото минало на президента на една демократична държава, не е в никакъв случай нарушаване на правата на президента на тази държава, откъдето и да го погледнеш !!! 

Напротив, да се премълчават тези факти, е нарушаване на правата на народа на тази държава. Откъдето и да го погледнеш !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н президента,умишлено го написах ситно,щото няма по-малък шрифт,е мижитурка-идиот.Според него,явно армията ни стои в резерв,в стенд-бай режим един вид,да не би случайно на американеца да му затрябва да я прати някъде.Я в Украйна,я някъде другаде.Макар че "това армия ли е?т“ва са к.рви.Навремето к.рвите ква армия бяха"

Човек като каже армия,най-малкото си представя войник,немска овчарка и гранична бразда.----------Въоръжените сили гарантират суверенитета, сигурността и

независимостта на страната и защитават нейната териториална цялост
(КОНСТИТУЦИЯ на Република България)--------------Та за успокоение на шушумигата(президента),този негов натовски съюзник,дето щял да се разсърди ако има наши войници по границата,нападна спокойно Кипър(я,ма той пак на негов съюзник острова,)и създаде Северно-кипърска турска република.Призната само от Турция.Преди малко чух за самовзривилата се жена в Истамбул.Жените там ще успеят да запазят светските устои на държавата.Не искат само да раждат деца,както ги натири техен министър,изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек като каже армия,най-малкото си представя войник,немска овчарка и гранична бразда.----------

Явно си незапознат с гранични войски, приятелю. Те бяха и са към МВР(Министерство на вътрешните работи), това, че наборници изпълняваха тези функции, не отменя факта, че са към МВР.

Колкото до глезотиите на днешните полицаи... нямам думи. Онези бяха момчета на по 19-20 години и не мрънкаха, сегашните хрантутници ореваха пространството, че им се наложи малко да поработят. А те знаят, че професията "полицай" е рискова.

Изобщо не съм съгласна с Вучков.

И напълно съгласна с президента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.8 Не са желателни безсъдържателните мнения ("Хахахахахахаха", "Жестоко е!", "Много яко", "Харесва ми!", емотиконки и т.н.) и теми. Нека подобни мнения бъдат придружавани с обосновка.

Два нетагнати линка и нито буква, камо ли дума за обосновка от автора на "коментара".

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от основните прерогативи на армията е защита на държавните граници. Ясно и точно е писано и в Закона за отбраната и въоръжените сили.

В същото време този президент отказва да пази границите ни, докато изпраща армията ни да пази Афганистанските полета с американски опиум!?

Редактирано от Aliya (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спекулация от моя страна, но ако армията отиде да пази границата с Турция може да се стигне до прекъсване на някой контрабанден канал. Та, затова по-добре да си стои в поделенията.

Иначе и аз съм на мнение, че армията трябва да се включи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...