Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aliya

Господин Президент – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Проф. Димитър ЙОНЧЕВ:

САЩ искат да държат Европа разединена

- Българският президент Плевнелиев отказа да присъства на парада на победата на 9 май в Москва, как да тълкуваме това?

- Да си спомним 1945 г. - на парада на победата над фашистка Германия на първия ред сред съюзните генерали марширува нашият генерал Владимир Стойчев. Това е цивилизационна победа, която спасява света от фашизма. Сега един „велик“ президент като Плевнелиев наказва Русия, като не иска да присъства на парада на 9 май. Какво точно отрича в момента той? Победата, войната, държи Хитлер да е победил ли? Защо не приема историческия факт, че ние сме се били заедно с всички съюзници срещу Хитлер. Какво означава този негов жест! Не ги разбирам тези неща. Може би трябва да се запитаме какво общо има историята и войната с величието на българския президент през 2015 г.!

цялото интервю

Професор Димитър Йончев не знам по какво е професор. Надявам се не е по математика и логика.

Значи българския президент видите ли, трябвало да отиде на парада в Москва, защото това било цивилизационна победа, която спасявала света от фашизма.

И какво натресе тази победа на България ? 

Тази победа натресе на България руска окупация, руско робство и комунизъм. Тази победа превърна България от демократична държава, в държава на мракобесието. Благодарение на тази победа на българските граждани беше отнета свободата на словото. Благодарение на тази победа на българските граждани беше отнето правото на свободно придвижване. Тази победа натресе на България марионетно комунистическо правителство, което веднага след вземането на властта без съд и присъда, по нареждане на Москва, разстреля 30 000 невинни българи.

Всяко присъствие на български официални лица на парадите в Москва, аз лично окачествявам като предателство спрямо българските национални интереси.

Разбира се в никакъв случай не обвинявам генерал Стойчев, тъй като през 1945 година България е била победена и окупирана държава и който откаже да отиде на събитието е отговарял за това с живота си.

Президента постъпи правилно. Българския президент следва да съблюдава БЪЛГАРСКИТЕ национални интереси, а не РУСКИТЕ !!!

То всъщност в момента руски национални интереси няма. Те са подменени от интересите на един самозабравил се диктатор.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президента постъпи правилно. Българския президент следва да съблюдава БЪЛГАРСКИТЕ национални интереси, а не РУСКИТЕ !!!

Интересно кои от управляващите през последните 25 години съблюдава Българските интереси, че нещо ми се губи. Всички играят по чужда свирка, и то забележи- Западна, а не Руска. И за това останахме без всякакво производство и изцяло зависими от външни подаяния. Престани най-после с глупостите дето повтаряш по всички теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това съм съгласна.

Само че българските интереси не съвпадат с интересите и на САЩ.

Добро утро и спокоен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно кои от управляващите през последните 25 години съблюдава Българските интереси, че нещо ми се губи. Всички играят по чужда свирка, и то забележи- Западна, а не Руска. И за това останахме без всякакво производство и изцяло зависими от външни подаяния. Престани най-после с глупостите дето повтаряш по всички теми.

Доста спорен е въпроса, дали се следват повече Руски или "Западни" интереси.

Според мен, цари баланс, от който не печелим. Да припомня - България беше припозната като троянския кон на Русия в ЕС. Действително, тази титла вече ни е отнета от по-гладни и/или по-хитри Европейски народи народи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плевнелиев: „Дойде момента ние да освободим руския народ“     https://neverojatno.wordpress.com/2015/03/26/plevnelie%D0%B5v/       Отново ми е смешно, тъжно и срамно - заради нашенския олигарх...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плевнелиев: „Дойде момента ние да освободим руския народ“     https://neverojatno.wordpress.com/2015/03/26/plevnelie%D0%B5v/       Отново ми е смешно, тъжно и срамно - заради нашенския олигарх...

Колега, я още веднъж погледни откъде ти е линка.

Откога бъзиклийнкс ти е мерило?

Боже, опази България от такива!

А на мен ми е тъжно, срамно, но  НЕ е и смешно, че има такива като теб, дето нито виждате, нито чувате, а за мислене изобщо да не говорим.

Това е майтапчийски блог, да ти кажа направо, че едва ли ще се сетиш...

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста спорен е въпроса, дали се следват повече Руски или "Западни" интереси.

Според мен, цари баланс, от който не печелим. Да припомня - България беше припозната като троянския кон на Русия в ЕС. Действително, тази титла вече ни е отнета от по-гладни и/или по-хитри Европейски народи народи.

Ах до какви простотии се стига в опитите да се изкривят фактите.България е станала член на ЕС и това е известно дори на най-неграмотната ромка, ала спорен бил момента кои интереси следвала.Ама сигурно ЕС я е приел, защото България следва неговите интереси.Или пък в ЕС не знаят кои са им интересите?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навярно си прав. Парите изкривяват нещата.

Но от друга страна, розенкройцерската философия е едно от най добрите философски постижения на човечеството. Докато диалектическия материализъм е меко казано логически неиздържан. Диамата е интелектуално недоразумение според мен.

тази тема не е за тук, но по принцип си прав, те са последователи на богомилското учение, което променя не само християнският свят но и  мюсюлманският свят.

защо да е смешно, от ХІІ век до ден днешен руския народ е под хазарско иго, има предсказания от различни виждащи че българите ще ги освободят. а дали вярвате или не това не е за тук,

а на някой да му е направило впечатление че президента ни е в черния списък на путин, който беше публикуван в правда и известия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах до какви простотии се стига в опитите да се изкривят фактите.България е станала член на ЕС и това е известно дори на най-неграмотната ромка, ала спорен бил момента кои интереси следвала.Ама сигурно ЕС я е приел, защото България следва неговите интереси.Или пък в ЕС не знаят кои са им интересите?

Може ли да представиш консистентна мисъл, за да може да й се отговори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, я още веднъж погледни откъде ти е линка.

Откога бъзиклийнкс ти е мерило?

Боже, опази България от такива!

А на мен ми е тъжно, срамно, но  НЕ е и смешно, че има такива като теб, дето нито виждате, нито чувате, а за мислене изобщо да не говорим.

Това е майтапчийски блог, да ти кажа направо, че едва ли ще се сетиш...

Това лично мнение на президента ни отдавна ми е известно.  Разсъждаваш повърхностно и незадълбочено - не прави оценки за непознати хора.  През последните години несвободните руснаци си закупиха над 500 000 имоти по българското Черноморско крайбрежие - сега през лятото там са повече от нас българите.  Кощунство е президентът ни да обижда по такъв начин руския народ. Задължително трябва да е неутрален и да подпомага връзките между ЕС и Руската федерация!  Руснаците го считат за психически нестабилен - в техните очи той изглежда като политически идиот.   В моите очи също е такъв и никой от близките и познатите ми няма да гласува за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета този сайт често за разтоварване.Добре "се бъзикат".

В посоченото този път интервю ми хареса един от коментарите: 

"Браво вървим към възход. Лошото е че нито един българин не знае а и не го е почувствувал. Българина като отиде на запад с европейското заплащане се чуди къде да си изхарчи парите. Дочух напоследък че президента се готви за нов мандат под мотото "Всеки пенсионер в България със собствена яхта.? .НАРОДЕ.? ? ? ?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато журналистите са принудени да ни съобщават истината под формата на шега, а не на твърдение, не мислите ли че е в опит да се избегне цензурата и е показателно за липса на демокрация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това лично мнение на президента ни отдавна ми е известно.  Разсъждаваш повърхностно и незадълбочено - не прави оценки за непознати хора.  През последните години несвободните руснаци си закупиха над 500 000 имоти по българското Черноморско крайбрежие - сега през лятото там са повече от нас българите.  Кощунство е президентът ни да обижда по такъв начин руския народ. Задължително трябва да е неутрален и да подпомага връзките между ЕС и Руската федерация!  Руснаците го считат за психически нестабилен - в техните очи той изглежда като политически идиот.   В моите очи също е такъв и никой от близките и познатите ми няма да гласува за него.

Колега, това е измеслено интервю, несъществуващо, пълен фейк!!! Това не е мнението на президента, а закачка на автора, който определено се забавлява на реакциите на недотам "внимателните" читатели. :D  Да беше прочел и подзаглавието... ама не, хареса ти заглавието и давай на юруш... 

Хайде малко по-сериозно в сериозните теми, ако обичаш!

Чета този сайт често за разтоварване.Добре "се бъзикат".

И аз така. Първо се хиля на статията, после на коментарите, ама забелязваш ли, че напоследък "канарчета" доста понамаляха?

Дали разбраха, че блогърът бъзика точно тях, поднасяйки им порции за мерене на глупостта им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"и затова останахме... " ???

Това пък откъде го измисли ???

Логиката ви тотално куца, и няма нищо общо с действителността.

Фалиралите соц предприятия никой не можеше да ги спаси, нито някакво производство.

Едно че бяха под всякаква критика като начин на работа , така и като продукция.

Която никой нормален човек няма да купи.

Освен военното прозиводство разбира се.

Не виждам нищо лошо че се въведоха европейски правила и на производство и като търговия и като стандарт на продуктите.

Да, не се спазват както бихме искали, но поне е някаква правилна посока, за разлика от тва да си останем хаотичен пазар със фалшиви хапчета, недоброкачествени хранителни продукти , и т.н. и т.н..

Когато журналистите са принудени да ни съобщават истината под формата на шега, а не на твърдение, не мислите ли че е в опит да се избегне цензурата и е показателно за липса на демокрация?

Показателно е че говориш глупости.Каква цензура те гони не знам.

Никой никому не е забранил да отразява в които си искаш медии президента.

И в негативна, и в позитивна светлина.

Вкарването на фалшиви думи в устата на който и да е е... просто лъжа, и нищо повече.

С цел спекулации.

И дори успяват както гледам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, това е измеслено интервю, несъществуващо, пълен фейк!!! Това не е мнението на президента, а закачка на автора, който определено се забавлява на реакциите на недотам "внимателните" читатели. :D  Да беше прочел и подзаглавието... ама не, хареса ти заглавието и давай на юруш... 

Хайде малко по-сериозно в сериозните теми, ако обичаш!

И аз така. Първо се хиля на статията, после на коментарите, ама забелязваш ли, че напоследък "канарчета" доста понамаляха?

Дали разбраха, че блогърът бъзика точно тях, поднасяйки им порции за мерене на глупостта им?

Нашият президент често сам създава трагикомични неща и е нормално случващото се.  За това, че не иска да отиде на парада в Москва си има причина, а тя е, че единствен в света нарече Русия агресор по отношение на действията и спрямо Украйна. Това е официално изказване на президента.  Официално никой, ама НИКОЙ не си е позволил такива думи, даже и Aмерика. Та нали руснаците изпращаха на няколко пъти хуманитарна помощ, докaто американците изпращат оръжие и инструктори. Когато попитаха Обама знае ли защо техни офицери се намират на територията на Украйна и за какво ще се бият, той не можа да отговори. Руските доброволци обаче знаят защо са там и знаят защо се бият. Та така и нашия президент – тръгнал да става по-голям украинец от украинците. За него Русия е агресор. Ако го попитат знае ли защо заема такава позиция - няма вероятно и той да може да отговори. Та така - нашият президент е капацитет от Неврокоп (Гоце Делчев) и е непредсказуем понякога дори за Бойко Борисов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашият президент често сам създава трагикомични неща и е нормално случващото се.  За това, че не иска да отиде на парада в Москва си има причина, а тя е, че единствен в света нарече Русия агресор по отношение на действията и спрямо Украйна. Това е официално изказване на президента.  Официално никой, ама НИКОЙ не си е позволил такива думи, даже и Aмерика. Та нали руснаците изпращаха на няколко пъти хуманитарна помощ, докaто американците изпращат оръжие и инструктори. Когато попитаха Обама знае ли защо техни офицери се намират на територията на Украйна и за какво ще се бият, той не можа да отговори. Руските доброволци обаче знаят защо са там и знаят защо се бият. Та така и нашия президент – тръгнал да става по-голям украинец от украинците. За него Русия е агресор. Ако го попитат знае ли защо заема такава позиция - няма вероятно и той да може да отговори. Та така - нашият президент е капацитет от Неврокоп (Гоце Делчев) и е непредсказуем понякога дори за Бойко Борисов...

Да не би пък да е излъгал ?

Русия анексира ли Крим ? - анексира го !!!

Е, как тогава да не е агресор

Русия прати ли редовна армия без отличителни знаци да се бие на страната на терористите и сепаратистите в югоизточна Украйна ? - прати !!!

Не мога да разбера, защо искаш нашия президент да лъже ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би пък да е излъгал ?

Русия анексира ли Крим ? - анексира го !!!

Русия прати ли редовна армия без отличителни знаци да се бие на страната на терористите и сепаратистите в югоизточна Украйна ? - прати !!!

Не мога да разбера, защо искаш нашия президент да лъже ?

Абсурдно е тези, които защитават своя роден край да бъдат определяни като терористи, окупатори или агресори. Те водят освободителна война срещу украинското владичество.  Това не зная как по-ясно да го обясня на такива като нашия Роско, на теб и на Миро.   По Вашата логика Левски и Ботев са били агресори и терористи - така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурдно е тези, които защитават своя роден край да бъдат определяни като терористи, окупатори или агресори. Те водят освободителна война срещу украинското владичество.  Това не зная как по-ясно да го обясня на такива като нашия Роско, на теб и на Миро.   По Вашата логика Левски и Ботев са били агресори и терористи - така ли?

Що му се ловиш на провокациите. Още не е доказал, че е имало руски войници биещи се на страната на онеправданите граждани на Донбаската и Луганската Народни Републики.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украинската армия защитава своя роден край. 

Руската агресорска армия си е редовна руска армия, само че без отличителни знаци. 

Освен това, Путин сам си призна, че е анексирал Крим, дори се хвали с това .

Следователно президента Плевнелиев е прав. 

Чест му прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украинската армия защитава своя роден край. 

Руската агресорска армия си е редовна руска армия, само че без отличителни знаци. 

Освен това, Путин сам си призна, че е анексирал Крим, дори се хвали с това .

Следователно президента Плевнелиев е прав. 

Чест му прави.

Путин не е признавал анексия. Той просто помогна да се осъществи изразената на референдума воля на народа, което нямаше да се случи благодарение на "добрата" воля на твоите любими мафиоти Порошенко, Яценюк и останалите от тамошната камора.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що му се ловиш на провокациите. Още не е доказал, че е имало руски войници биещи се на страната на онеправданите граждани на Донбаската и Луганската Народни Републики.  

По украински и по руски данни там има  руски войници - доброволци и загинаха вече няколко хиляди от тях.   Организират се и отиват да помагат на сепаратистите - това Лавров го признава.  Обаче това не са комплектовани руски военни подразделения. Русия не пречи на отиването им в Украйна.   Дори им помагат заради националистични и патриотични причини. Те не са насила изпратени там. В резултат на  украинската политика това  сега се одобрява от повечето руснаци в Русия - въпреки жертвите.  Те не желаят сънародниците им в източна Украйна да бъдат доизбити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно обратното - не американски, а руски войски са на чужда територия, а вие преповтаряте лъжата за опълченците, защитаващи своята родна земя, която никога не е била застрашена от нищо, до момента в който маскирани /руски спецназ/ завзеха незаконно с оръжие в ръце  администрации и кметства  :)

Абсурдно е тези, които защитават своя роден край да бъдат определяни като терористи, окупатори или агресори. Те водят освободителна война срещу украинското владичество.

Повторена лъжа 100 пъти викаш, може и да стане истина ? :)

вярвай си в марсианци колкото искаш.. но едва ли :)

Що преповтаряме 1001 пъти опровергани руски лъжи, не мога да разбера... почваме наново цикъл за Украйна ли ?

Да, спрямо темата е актуално да се коментира позицията на Плевнелиев, но все пак ... ?

По украински и по руски данни там има  руски войници - доброволци и загинаха вече няколко хиляди от тях.   Организират се и отиват да помагат на сепаратистите - това Лавров го признава.  Обаче това не са комплектовани руски военни подразделения. Русия не пречи на отиването им в Украйна.   Дори им помагат заради националистични и патриотични причини. Те не са насила изпратени там. В резултат на  украинската политика това  сега се одобрява от повечето руснаци в Русия - въпреки жертвите.  Те не желаят сънародниците им в източна Украйна да бъдат доизбити.

Така и Хитлер започна войната.. за да "спасява исконон германски земи"  и да "освобождава  подтиснатите германци на изток...

ех ех ех ...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За наемници не споря, такива има повече от достатъчно и на страната на Пророшенко(в това число и американци) а и в който и да погледнеш военен конфликт по света. Толкова. Лавров признава, че вероятно има и такива. Но това не са изпратени войскови части със заповед на президента, който е единственият упълномощен да го направи. За Крим, че има руски войски е нормално, все пак те са си на своя територия. Същото ще стане и ако Донецката и Луганската Народни Републики се откажат напълно от своята независимост и решат да се обявят за част от Русия. Което не е фактическо положение нанещата към момента, но не е изключено развитие.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Ви напомня, че темата е за президента и неговите действия!

И по този повод искам да го попитам този президент каква ще я свърши на ползу рода във връзка с приетото вчера, на Благовещение, узаконяване и налагане в разрез с нормите на Българската Конституция, оперативно създаване на някакъв си "трети" пол!? То че няма трети пол няма, както и такова природно явление не съществува, но че някой се опитва да наложи зад паравана на "дискриминираните" законово предимство на оперираните мъже с отрязано достойнство в ущърб на останалото общество, е повече от очевадно. Тези оперирани мъже с отрязано мъжко достойнство, не само, че могат да те набеждават в дискриминация, но не са и длъжни да доказват обвиненията си. Набеденият от тях е този, който е длъжен да се докаже невинен, като основното право, гарантирано ни от конституцията: "Невинен по презумпция!" е потъпкано, за да се угоди на една малка група от осакатени по собствената им воля мъже!!!

И така, както днес узаконяват промяната на мъжкия пол по оперативен начин, така и утре, току виж, Европата ни наложила със закон и задължителното опериране на мъжки достойнства.

А защо не и на женски гърди!?

Защото докато платените от нас народни избраници гласуват закони за узаконяване на незаконното и несъществуващото в природата опериране на полови органи чрез изрязване, една майка бе изгонена от столичен мол за това, че е накърмила детенцето си на пейката.

Та да попитам прецедента, след като върна толкова закони в услуга на едрия чуждестранен капитал и монополите му, ще се погрижи ли и за българските майки, деца и мъже, ако не за друго, поне да не се посяга на човешкото им достойнство по оперативен път!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли бе трудно нашият президент да стои на неутрални позиции в украинския конфликт и да посредничи за преговори и договаряне!?  Нима не можеше да се избегне тази война?    Президентите на славянските Полша, Чехия и Словакия  правиха ли подобни изцепки?  Да не говорим и за другата глупост на нашия - беше казал, че Русия може да окупира България...  Това е абсурдно - България е член на ЕС и НАТО...  Отделно - ние доброволно сме допуснали  множество руснаци да имат имоти в България.   За какво им е да ни окупират - те си идват и си отиват когато искат.   Ние в България освен турци и цигани вече си имаме и много руснаци - с всички трябва да се уважаваме, за да не стигаме до там да се убиваме.   Обаче ни е нужен друг президент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...